Embraer Phenom 100 EV

2017 - I pranishëm

Pasagjerët

6 Simbol i paqës

Varg

1,178 Milje Detare

Shpejtësia e lundrimit

406 Knots

Tavan

41,000 Feet

Djegia e karburantit

80 GPH

Fakte kyçe

  • La Embraer Phenom 100EV përmban dy zona të dallueshme të temperaturës për rehati superiore të pilotit dhe pasagjerëve.
  • La Phenom 100EV përmban derën dhe dritaret më të mëdha të hyrjes së segmentit.
  • La Embraer Phenom Brendësia 100EV përmban një tualet të mbyllur plotësisht të mbyllur me dritare që ofron privatësi totale.
  • La Phenom 100EV mund të operohet nga një pilot i vetëm.
  • Planifikimi grafik i fluturimit, SurfaceWatch ™, lundrimi vertikal, alarmi i erës dhe radari i motit me skanimin vertikal, shtypjen e rrëmujës në tokë dhe zbulimin e turbulencës sigurojnë edhe më shumë vetëdije situative.

Pasqyrë & Histori

La Embraer Phenom 100EV është përsëritja e fundit e personave shumë të suksesshëm Embraer Phenom 100. Phenom 100 / 100EV është një avion shumë i lehtë (VLJ) i zhvilluar nga Embraer, prodhuesi brazilian i avionëve. Phenom 100 hynë në zhvillim në prill 2005 dhe treguan një maket në shkallë të plotë në nëntor të të njëjtit vit. Fluturimi i parë për në Phenom 100 erdhën në korrik 2007, u çertifikuan në dhjetor 2008 dhe dorëzimi i parë ndodhi më vonë po atë muaj. Phenom 100 shpejt u azhurnuan në Embraer Phenom 100E, duke shfaqur azhurnime të vogla dhe prishës shumëfunksionalë. Phenom 100EV hyri në shërbim në Mars 2017 me kursime të konsiderueshme në peshë, një rritje në shtytje dhe një kuvertë fluturimi të azhurnuar.

Operuar nga pronarë privatë, kompani të programeve fraksionale të pronësisë, operatorë charter, kompani të menaxhimit të avionëve dhe operatorë ushtarakë, Phenom Variantet 100EV janë shumë të popullarizuara për fluturime të shkurtra në distancë. Me gati 400 njësi në shërbim aktiv, Phenom Modeli 100 është një zgjedhje e shkëlqyeshme për ata që kërkojnë një rritje të shpejtësisë mbi një aeroplan turboprop me madhësi ekuivalente.

 

Embraer Phenom Performanca 100EV

La Embraer Phenom 100EV është mundësuar nga dy motorë të pasmë të montuar në avionë Pratt & Whitney PW617F1-E, me secilin që prodhon 1,730 bs shtytje (3,460 lbs gjithsej). Këto dy motorë Pratt & Whitney janë në gjendje të furnizojnë energjinë Phenom 100EV në një lartësi maksimale prej 41,000 këmbësh, me një shpejtësi maksimale të lundrimit prej 406 knots. Kur të vendoset për një lundrim me distancë të gjatë, Phenom 100EV ka një diapazon maksimal prej 1,178 milje detare (1,355 milje). Për më tepër, Phenom 100EV ka një peshë maksimale të ngritjes (MTOW) prej 10,582 lbs. 100EV është në gjendje të ngrihet në vetëm 3,190 këmbë dhe ka një distancë uljeje prej 2,430 këmbësh.

Embraer Phenom Brendësia 100EV

Brenda e Phenom 100EV mat 3.35 metra gjatësi, 1.55 metra gjerësi dhe 1.50 metra lartësi - shikoni se si krahasohet kjo me rivalët e saj (LINK). Pjesa e brendshme e 100EV është dizajnuar në mënyrë inteligjente duke rezultuar në një hapësirë ​​dhe komoditet të paparë. 100EV përmban derën më të madhe të hyrjes në segmentin VLJ, duke shfaqur një parmak dhe ndriçim opsional të hapit LED. Pasi të keni brenda, ekziston mundësia që një gardërobë të ruajë palltot tuaja gjatë fluturimit ose mund të zgjidhni ta zëvendësoni këtë me qendrën më të madhe të freskimit në klasë.

Do të shijoni hapësirën bujare të kabinës, një bollëk drite natyrale - me dritaret më të mëdha në segment - ulëset e mbështetura për ergonomi të zgjeruar dhe 11 koleksione të brendshme nga të cilat mund të zgjidhni. Me një lartësi kabine prej 8,000 metrash (e ngjashme me lartësinë e kabinës që do të prisnit nga një aeroplan tipik), e kombinuar me modelin e kabinës Oval Lite duke siguruar hapësirën më të madhe të kokës dhe këmbëve të çdo VLJ, bëni Phenom 100EV një hapësirë ​​ideale për të punuar ose relaksuar.

Tavolinat e grumbulluara të 100EV lejojnë shumë hapësira shtesë për të punuar ose darkuar. Pas 4 ulëseve të rregulluara në një konfigurim klubi, ndodhet tualeti i madhësisë së plotë. Phenom 100EV është avioni i vetëm në klasë që ka një tualet me dritare dhe ka mundësinë për një vend tualet me rrip i cili është i çertifikuar për taksi, ngritje dhe ulje. Më tej pas kësaj është ndarja e bagazhit. 100EV ka një kapacitet bagazhi prej 70 metra kub - kjo përkthehet në kapacitet për katër çanta golfi ose dy palë ski, katër çanta dore, katër çanta veshje dhe katër çanta laptop.

E gjithë kjo hapësirë ​​rezulton në hapësirën maksimale për gjashtë pasagjerë në bordin e avionit. Vini re se nëse jeni duke e regjistruar këtë aeroplan nuk ka gjasa që një operator i mirënjohur të lejojë 6 persona. Operatorët e kartës normalisht do të insistojnë në dy pilot paraprakisht (edhe pse Phenom 100EV është i certifikuar me një pilot). Për më tepër, operatorët nuk kanë gjasa të kenë aeroplanë me tualet me opsione me rripa, duke sjellë një kapacitet më realist prej 4 udhëtarësh. Ju lutemi sigurohuni që ta diskutoni këtë me kompaninë tuaj charter kur rezervoni një fluturim me këtë aeroplan.

 

Kabinë

Siç do të prisnit nga një i ri Embraer avionët, Phenom 100EV është i pajisur me avionikë të nivelit më të lartë. Prodigy Touch avionics përpara janë të optimizuara për funksionimin me një pilot me lista të mençura automatike dhe të reduktuara. Deri në detajin e tij të fundit, Phenom 100EV është përpunuar me përpikëri për të ofruar teknologji të përparuar dhe ergonomi të pashembullt. Duke mburrur automatizimin inteligjent dhe një model të drejtuar nga faktorët njerëzorë, avioni ofron një operacion të thjeshtë, me një pilot plus aftësi të zgjeruara.

Kuverta e tij e fundit e artit, e kontrolluar nga prekja, është krijuar për të parashikuar çdo nevojë, për të minimizuar ngarkesën e punës dhe për të rritur ndërgjegjësimin e situatës. Sistemi i Vizionit Sintetik sheh atë që sytë nuk munden. Planifikimi grafik i fluturimit, SurfaceWatch ™, lundrimi vertikal, paralajmërimi i prerjes së erës dhe radari i motit me skanim vertikal, shtypjen e rrëmujës në tokë dhe zbulimin e turbulencës sigurojnë edhe më shumë vetëdije të situatës. Dhe dizenjimi i ekraneve sinoptike të avionit dhe avionikës Prodigy Touch - bazuar në Garmin 3000 - krijojnë një ndërfaqe instiktive midis pilotit dhe avionit.

 

Embraer Phenom Kostoja e Kartës 100EV

Nëse po kërkoni të krijoni një Embraer Phenom 100EV vlerësohet të kushtojë 2,400 dollarë për orë fluturimi. Nëse jeni duke kërkuar të charter një avion sigurohuni që Shikoni këtu për të gjetur një ndërmjetës privat të avionëve që mund të organizojë një fluturim në një Phenom 100EV për ju.

 

Kostoja e blerjes

Çmimet për një të re Embraer Phenom 100EV fillojnë nga pak më pak se 4.5 milion dollarë përpara opsioneve. Nëse jeni duke kërkuar për një pronë në pronësi Phenom 100 (gjenerata e parë) mund të prisni të paguani 1.8 milion dollarë, një 100EV më e fundit do të kushtojë pak më pak se 4 milion dollarë.

Shifrat në thellësi

Performance

Diapazoni: 1,178 nm

Shpejtësia e lundrimit: 406 knots

Tavani: 41,000 këmbë

Largësia nga ngritja: 3,190 këmbë

Distanca e Uljes: 2,430 këmbë


përmasat

Gjatësia e jashtme: 12.82 metra

Lartësia e jashtme: 4.35 metra

Hapësira e krahëve: 12.3 metra

Gjatësia e Brendshme: 3.35 metra

Gjerësia e Brendshme: 1.55 metra

Lartësia e Brendshme: 1.5 metra

Raporti i brendshëm / i jashtëm: 26%

rehati

Numri i udhëtarëve: 6

Nivelet e zhurmës së kabinës: 80 dB

Lartësia e kabinës: 8,000 këmbë

Çmimi i vlerësuar për orë: 2,400 dollarë

Çmimi i blerjes: 4.5 milion dollarë


Fuqija

Prodhuesi i motorit: Pratt & Whitney Canada

Modeli i motorit: PW617F1-E

Djegia e karburantit: 80 litra në orë

peshat

Kapaciteti i bagazhit: 70 këmbë kubike

Pesha e bagazhit: 507 lbs

Pesha maksimale e ngritjes: 10,852 bs

Harta e Diapazonit