Kalo te përmbajtja kryesore

Cessna Citation Mustang

2006 - 2017

Fakte kyçe

  • La Cessna Citation Mustang është një VLJ e prodhuar nga Cessna midis 2006 dhe 2017.
  • La Cessna Citation Mustang mundësohet nga dy motorë Pratt & Whitney Canada PW615F, duke rezultuar në një djegie të karburantit në orë prej 95 Gallons në orë.
  • I aftë për të udhëtuar deri në 340 knots, Cessna Citation Mustang mund të fluturojë pa ndërprerje deri në 1343 milje detare.
  • Avioni mund të transportojë deri në 5 pasagjerë.
  • La Cessna Citation Mustang ka një çmim të rregullt për orë të charter prej 3500 $, me një çmim të ri liste prej 3.35 milion $ në kohën e prodhimit.

Vështrim i përgjithshëm dhe Historia e VLJ me një pilot

La Cessna Citation Mustang është një avion shumë i lehtë (VLJ) i ndërtuar nga Cessna Kompania e avionëve e cila tani është në pronësi të Textron Aviation.

I shpallur fillimisht në konventën NBAA të vitit 2002, Modeli 510 u prodhua midis 2006 dhe përfundoi në 2017 në objektin e prodhimit të Kansas në Wichita, Kansas. Modeli fluturoi për herë të parë më 23 prill 2005.

Ky avion i hijshëm dhe i shkathët është projektuar për të ofruar performancë dhe shkathtësi të jashtëzakonshme si për përdorim biznesi ashtu edhe për përdorim personal.

Me teknologjinë e tij të fundit dhe brendësinë luksoze, Citation Mustang ofroi një përvojë udhëtimi pa probleme për pilotët dhe pasagjerët njësoj. Përmasat e tij kompakte dhe diapazoni mbresëlënës e bënë atë një zgjedhje popullore në mesin e entuziastëve të avionëve privatë, duke i lejuar ata të arrijnë lehtësisht destinacionet e tyre me lehtësi dhe stil.

Për më tepër, avioni nuk kërkon dy ekuipazh për të operuar avionin duke pasur parasysh sistemin e tij të avancuar avionik.

Për më tepër, avioni përmban një dizajn t-bisht me një ingranazh të anuluar me tri rrota. Avioni ishte avioni privat i nivelit të hyrjes në treg dhe u dorëzua për herë të parë në 2006.

Janë gjithsej 479 avionë në shërbim aktiv, shumë prej të cilëve përdoren nga operatori GlobeAir në Evropë.

Performanca e Avionit

Kur bëhet fjalë për specifikimet e Cessna 510 Citation Mustang ai mburret me disa shifra mbresëlënëse. Mundësuar nga dy turbofana Pratt & Whitney Canada PW615F, Mustang është e pajisur me një fuqi shtytjeje prej 2,920 paund shtytje (1,325 kg), duke siguruar fuqi dhe performancë të jashtëzakonshme.

Falë konstruksionit të aliazhit të aluminit, korniza e ajrit është çuditërisht e lehtë, gjë që ndihmon në performancën e saj të përgjithshme dhe efikasitetin e karburantit.

Me një lundrim me shpejtësi të lartë prej 340 knots (630 km/h) dhe një lundrim me rreze të gjatë prej 319 knots (590 km/h), Mustang shfaq aftësi mbresëlënëse të shpejtësisë.

Mund të ngrihet në një lartësi maksimale prej 41,000 këmbësh (12,497 metra), duke lejuar pamje mahnitëse nga lart.

La MustangGama e dukshme e tij përfshin 1,343 nmi (2,486 kilometra), duke ofruar mundësi të shumta për eksplorim.

Kur bëhet fjalë për distancën e ngritjes dhe uljes, Mustang kërkon një gjatësi minimale të pistës përkatësisht 3,110 këmbë (948 metra) dhe 2,380 këmbë (725 metra), duke treguar efikasitetin e saj.

Është e rëndësishme të theksohet se këto shifra bazohen në kushte optimale dhe performanca aktuale mund të ndryshojë në varësi të faktorëve të ndryshëm, duke shtuar një element të shkathtësisë në Mustangaftësitë e tij.

Mustang I brendshëm

La MustangBrendësia e saj, megjithëse më e vogël në krahasim me avionët më të mëdhenj, shfrytëzon në mënyrë efektive dhe me stil hapësirën e disponueshme.

Me një gjerësi të brendshme prej 4.59 këmbësh (1.4 metra), gjatësi 9.81 këmbë (2.99 metra) dhe lartësi 4.49 këmbë (1.37 metra), ai strehon me lehtësi katër deri në pesë pasagjerë.

Kabina mban një lartësi në nivelin e detit derisa të arrijë 21,280 këmbë (6,487 metra) me një lartësi maksimale të kabinës 8,000 këmbë (2,438 metra).

Vendet e pasagjerëve në pjesën e prapme janë në një konfigurim klubi, me katër vende pasagjerësh që kanë ndenjëse për dy përballë njëra-tjetrës.

Për të marrë maksimumin e pasagjerëve në këtë avion të lehtë kompakt, nevojitet një pasagjer përpara. Prandaj, ndërkohë që do të ketë dy në kabinë, duke qenë se avioni është vlerësuar me një pilot, vetëm njëri do të fluturojë.

Konfigurimi standard ka vetëm një emergjencë WC në pjesën e përparme të avionit. Kjo është e pranueshme fjalë për fjalë për një emergjencë.

Megjithatë, duke pasur parasysh rrezen e shkurtër të avionit (pak mbi 1,000 nm), kjo nuk ka gjasa të zgjidhë ndonjë problem.

Dizajni i brendshëm i Mustang është krijuar me përpikëri për të optimizuar komoditetin dhe funksionalitetin. Materialet dhe përfundimet e zgjedhura me kujdes krijojnë një ambient tërheqës që nxjerr luks dhe sofistikim.

Modeli 510 Mustang vjen me sedilje të dizajnuara në mënyrë ergonomike që ofrojnë mbështetje dhe mburrje të bollshme, duke siguruar një udhëtim të këndshëm për pasagjerët e të gjitha madhësive. Zgjidhjet inteligjente të kursimit të hapësirës, ​​të tilla si ndarjet e zgjuara të ruajtjes dhe pajisjet e vendosura në mënyrë strategjike, shfrytëzojnë sa më shumë hapësirën e kufizuar të disponueshme.

Përveç dizajnit të tij të patëmetë, MustangBrendësia e tij gjithashtu krenohet me veçori të avancuara teknologjike.

Sistemi më i avancuar i argëtimit ofron një gamë të gjerë opsionesh për pasagjerët që të argëtohen dhe të lidhen gjatë fluturimit të tyre.

Paneli intuitiv i kontrollit dhe ndërfaqja miqësore për përdoruesit e bëjnë të lehtë navigimin dhe personalizimin e përvojës gjatë fluturimit sipas preferencave personale.

Për sa i përket kapacitetit të bagazheve, nuk ka shumë hapësirë ​​me sediljet në kabinën e pasme. Megjithatë, të Citation Mustang Specifikimet detajojnë se është në dispozicion 57 metra kub hapësirë ​​për ruajtjen e bagazheve.

Në përgjithësi, MustangBrendësia e tij është një dëshmi e përkushtimit dhe ekspertizës së ekipit të projektimit.

Çdo detaj është konsideruar me kujdes për të krijuar një mjedis harmonik dhe të rehatshëm që përmirëson përvojën e përgjithshme të fluturimit.

Qoftë duke udhëtuar për biznes apo për argëtim, pasagjerët nuk mund të presin asgjë më pak se komoditetin dhe luksin maksimal kur hyjnë në Mustangkabina e.

Citation 510 kabinë

La Mustang, një avion i jashtëzakonshëm, krenohet me paketën e drejtpërdrejtë dhe intuitive të avionikës Garmin G1000 dhe sistemet e automatizuara të fluturimit, të cilat kontribuojnë në statusin e tij si një zgjedhje ideale për pilotët pronarë.

Për më tepër, avioni përmban një sistem vizioni sintetik për të ndihmuar më tej pilotët.

Me këto sisteme të avancuara në vend, pilotët mund të lundrojnë me besim në qiell duke shijuar përmirësimin siguri dhe efikasitetin.

Për më tepër, inkorporimi i këtyre sistemeve të thjeshtuara jo vetëm që rrit përvojën e fluturimit, por gjithashtu çon në reduktime të konsiderueshme të kostove operacionale, duke bërë që Mustang një avion vërtet i jashtëzakonshëm dhe me kosto efektive.

Për më tepër, ky avion privat ekonomik është një pilot i vetëm i certifikuar nga organe të tilla si FAA.

Cessna 510 Citation Mustang Kostoja e Kartës

Kostoja e parashikuar e kartës së Cessna Citation Mustang në Amerikën e Veriut është afërsisht 2,500 dollarë në orë. Megjithatë, kjo kosto mund të ndryshojë në bazë të shumë faktorëve.

Kostoja e kartës për orë për Cessna Citation Mustang ndikohet nga disa faktorë.

Së pari, gjatësia dhe distanca e fluturimit luajnë një rol themelor në përcaktimin e kostos, ku fluturimet më të gjata zakonisht kushtojnë më shumë për shkak të rritjes së konsumit të karburantit.

Për më tepër, koha e fluturimit, qoftë gjatë orëve të pikut apo jashtë pikut, mund të ndikojë gjithashtu në çmim. Për më tepër, vendet specifike të nisjes dhe mbërritjes mund të ndikojnë në kosto - fluturimet që nisen ose mbërrijnë në aeroporte më të njohura ose të mbipopulluara mund të kenë tarifa më të larta.

Disponueshmëria dhe kërkesa luajnë gjithashtu një rol të rëndësishëm, me çmimet në përgjithësi që rriten gjatë periudhave të ngarkuara.

Së fundi, niveli i shërbimit të kërkuar në bord, duke përfshirë hotelierinë dhe lehtësitë e tjera, mund të ndikojë gjithashtu në koston e përgjithshme të kartës.

Modeli 510 Mustang Kostoja e blerjes

Kur u prezantua për herë të parë, Mustang bëri bujë në botën e aviacionit me çmimin e tij mahnitës prej 3.35 milionë dollarë.

Megjithatë, me kalimin e kohës, ky avion ikonë është bërë më i aksesueshëm për të apasionuarit pas aviacionit.

Në ditët e sotme, çmimi mesatar i para-pronësisë lëviz rreth 1.75 milionë dollarë, duke e bërë atë një opsion tërheqës për ata që kërkojnë performancë dhe vlerë të lartë.

Për më tepër, me kosto të vlerësuara vjetore operative prej rreth 430,000 dollarë për 200 orë kohë fluturimi në vit, Mustang provon të jetë një zgjedhje me kosto efektive për aviatorët e zjarrtë që kërkojnë të fluturojnë nëpër qiell me stil dhe saktësi.

 

 

Performance

rehati

peshat

Varg: 1,343 nm Numri i udhëtarëve: 5 Kapaciteti i bagazhit: 57 Këmbë Kub
Shpejtësia e lundrimit: 340 knots Presioni i kabinës: 8.6 PSI Pesha maksimale e ngritjes: lbs 8,625
tavan: Këmbët 41,000 Lartësia e kabinës: Këmbët 8,000 Pesha maksimale e uljes: lbs 8,000
Distanca e ngritjes: Këmbët 3,110 Fillimi i prodhimit: 2006
Distanca e Uljes: Këmbët 2,380 Fundi i prodhimit: 2017

 

përmasat

Fuqija

Gjatësia e jashtme: Këmbët 40.6 Prodhuesi i motorit: Pratt & Whitney Kanada
Lartësia e jashtme: Këmbët 13.4 Modeli i motorit: PW615F
hapje e krahëve: Këmbët 43.2 Djegia e karburantit: 95 gallon në orë
Gjatësia e brendshme: Këmbët 9.8
Gjerësia e brendshme: Këmbët 4.6
Lartësia e brendshme: Këmbët 4.5
Raporti i brendshëm / i jashtëm: 24%