Pilatus PC-24

2018 - I pranishëm

Pasagjerët

9 Simbol i paqës

Varg

2,000 Milje Detare

Shpejtësia e lundrimit

440 Knots

Tavan

45,000 Feet

Djegia e karburantit

160 GPH

Fakte kyçe

  • La Pilatus PC-24 kombinon shkathtësinë e një turbopropi me madhësinë e kabinës së një avioni me dritë të mesme dhe performancën e një avioni të lehtë.
  • PC-24 mund të ulet në pistat e pashtruara dhe ka një performancë të jashtëzakonshme në fushë të shkurtër.
  • Mund të përdorë aeroporte më të vogla dhe të shmangë procedurat masive administrative dhe të zvogëlojë kohën e transferimit në tokë në një minimum absolut.
  • Ndarja e pasme është e lëvizshme, kështu që lehtë mund të zmadhoni kabinën e pasagjerëve ose të rrisni vëllimin e hapësirës së bagazhit për secilin fluturim.
  • Ka një dysheme të sheshtë të vazhdueshme e cila lejon një sasi të jashtëzakonshme të hapësirës së kokës për pasagjerët.
  • La Pilatus PC-24 është çertifikuar për funksionimin e një piloti të vetëm.

Pasqyrë & Histori

PC-24 u prezantua në maj 2013 dhe dërgesat filluan pesë vjet më vonë në prill 2018 pasi është një propozim unik brenda industrisë private të avionëve. Nuk përshtatet në mënyrë rigoroze në asnjë kategori ekzistuese të avionëve. Ka madhësinë e kabinës së një avioni me madhësi të mesme, performancën e një avioni të lehtë dhe shkathtësinë e një turbopropi. Kjo ka plumb Pilatus për të krijuar një kategori të re për PC-24, një kategori që ata e quajnë Super Versatile Jet (SVJ). Ka një performancë mbresëlënëse në fushë të shkurtër dhe mund të veprojë brenda dhe jashtë pistave të pashtruara (nuk është befasi që është avioni i zgjedhur për Shërbimi mjekësor fluturues mbretëror në Australi).

Pilatus janë një prodhues me qendër në Zvicër dhe krijuan PC-24 pas avionëve të tyre jashtëzakonisht të suksesshëm me motor me një motor të vetëm të quajtur PC-12. Pas mbledhjes së reagimeve nga klientët Pilatus vërtetoi se shumë klientë dëshironin një aeroplan që kishte një shpejtësi të madhe lundrimi dhe një gamë më të madhe, por ruante vrazhdësinë e PC-12. Kjo çoi në krijimin e PC-24, një nga avionët më të aftë në industri.

 

Pilatus Performanca PC-24

La Pilatus PC-24 mundësohet nga dy motorë turbofan të montuar në pjesën e pasme Williams FJ44-4A, duke prodhuar 3,420 lbf shtytje secili (6,840 lbf gjithsej). Këta motorë mund ta çojnë avionin në një shpejtësi maksimale të lundrimit prej 440 knots me një distancë maksimale prej 2,000 milje detare. Numrat vërtet mbresëlënës janë distanca e ngritjes dhe uljes, të cilat janë përkatësisht vetëm 2,930 metra dhe 2,375 metra. Përfitimi i këtyre numrave është se numri i aeroporteve që PC-24 mund të arrijë është shumë më i madh se çdo avion tjetër i madhësisë së tij.


Për shembull, në të gjithë botën ka pak më shumë se 11,500 aeroporte të asfaltuara që janë të arritshme me një distancë ngritjeje prej 2,930 metrash. Tani nëse faktorizoni në numrin e aeroporteve që janë të paktën 2,930 metra të gjatë dhe të paasfaltuar (bar ose zhavorr), numri i aeroporteve të arritshëm rritet me gati 20,000. Ndërsa PC-24 mund të mos fluturojë më shpejt sesa konkurrenca e tij në ajër, ai zvogëlon kohën e përgjithshme të udhëtimit pasi mund të niseni dhe të arrini më afër destinacionit tuaj përfundimtar, dhe duke përdorur aeroporte më të vogla ka më pak procedura administrimi. E gjithë kjo do të zvogëlojë kohën e tokës në minimumin absolut.

 

Pilatus Brendshme PC-24

PC-24 përmban një dysheme të sheshtë të vazhdueshme (lartësia maksimale e kabinës 5 ft 1 in), lëkurë të butë, dollapë të rrallë të drurit me dizenjo plotësisht të porositura. Pasi të ulen, sediljet mund të rrotullohen në drejtime të shumëfishta dhe krahët e krahëve në të dy anët mund të palosen poshtë, gjë që e bën shumë më të lehtë bisedën brenda kabinës. Sigurisht, kur një aeroplan quhet Jet super i gjithanshëm ju prisni që të zbatohet për të gjitha aspektet e avionit dhe pjesa e brendshme nuk është përjashtim. Avioni mund të konfigurohet vetëm për ngarkesa, evakuime mjekësore (të tilla si Shërbimi mjekësor fluturues mbretëror), madje edhe një konfigurim prej 10 vendesh për shërbimet e udhëtarëve. Në konfigurimin e zakonshëm të avionëve të biznesit, zakonisht do të shihni një konfigurim prej gjashtë ose tetë vendesh.

Sapo brenda kabinës udhëtarët të jenë në gjendje të lidhen me serverin e aeroplanit me një telefon, tabletë ose laptop që i lejon ata të ndjekin fluturimin në Airshow, të kontrollojnë dritat e kabinës, temperaturën dhe të konsumojnë mediat në server. Me porta energjie, fole USB në xhepat anësorë, mbajtëse kupash, mjaft hapësira ruajtëse dhe një dollap buzë hyrjes - komoditeti është natyra e dytë në PC-24. Nga hyrja kryesore mund të opsionohet një tualet i mbyllur plotësisht i jashtëm për rehati maksimale në një fluturim të gjatë, së bashku me një derë për të mbyllur kabinën për privatësi maksimale në kabinën. Me një vëllim kabine prej 501 metra kub dhe një hapësirë ​​bagazhi prej 90 metra kub (së bashku me një derë ngarkese mjaft të madhe për një paletë), Pilatus PC-24 ka mjaft hapësirë ​​për tu rehatuar brenda tij.

 

Kabinë

të gjithë Pilatus avionët janë të çertifikuar për funksionimin e një piloti të vetëm dhe PC-24 në asnjë përjashtim - disi i paprecedent në këtë segment të avionëve. Pilatus e kanë arritur këtë përmes një paraqitje efikase dhe intuitive të kabinës. Dizajni i kabinës është rregulluar në mënyrë që të zvogëlohet ngarkesa e punës për pilotin, duke lejuar një rritje të sigurisë dhe rritjen e ndërgjegjësimit të plotë të situatës. Nëse jeni duke bërë me qira avionin do të gjeni pothuajse gjithmonë dy pilot përpara, por nëse jeni vetë një pilot dhe dëshironi të ndani kohën tuaj midis përparme dhe mbrapa, ky avion ju ka mbuluar.


Pilatus kanë pajisur PC-24 me mjedisin e tyre të përparuar të kabinës (ACETM). Pilatus thonë se ajo "është aq e aftë dhe ofron një pasuri kaq të madhe të funksionalitetit sa që në konfigurimin e saj më themelor krenohet me konceptet e kabinës më intuitive dhe më miqësore për përdoruesin që janë parë ndonjëherë në aviacionin e biznesit". PC-24 përmban katër ekrane 12 inç për të lejuar pilotin (ose pilotët), të rregullojë të gjithë informacionin përkatës në mënyrën më të përshtatshme dhe efikase. Përfshirë gjithashtu në Pilatus ACETM është një Sistem Vizioni Sintetik, Autrotrot, Planifikim Grafik i Fluturimit, Sistemi i Shmangies së Përplasjeve të Trafikut (TCAS II) dhe Performanca e Lokalizuesit me aftësi udhëzuese Vertikale (LPV).

 

Pilatus Kostoja e Kartës PC-24

Dhënia me qira e PC-24 është një zgjedhje e shkëlqyeshme nëse jeni duke kërkuar të fluturoni diku jashtë pistës së rrahur, apo edhe nëse fluturoni midis aeroporteve të mëdha, por dëshironi një avion të qetë dhe të qetë. Nëse jeni duke marrë me qira PC-24 vlerësohet se kostoja për orë është pak më shumë se 4,000 dollarë.

Një konsideratë e rëndësishme kur jepet një PC-24 është se nuk ka shumë përreth, aktualisht mbi 70 avionë janë në shërbim (krahasuar me mbi 500 Phenom 300 në qiell), kështu që gjetja e një operatori të përshtatshëm me një PC-24 është një proces më i vështirë. Nëse ju jepet mundësia e fluturimit në një Pilatus PC-24, merre! Nëse PC-24 është avioni i vetëm për ju, sigurohuni që të hidhni një vështrim këta ndërmjetës për të parë nëse ata mund të gjejnë një për ju.

 

Kostoja e blerjes

Pra, ju e doni PC-24 apo jo? Isshtë një avion fantastik dhe blerja e tij është një vendim i shkëlqyeshëm. Çmimi i blerjes nga i ri fillon nga 10.7 milion dollarë por me opsionet tipike do të shikoni 11.1 milion dollarë. Nëse janë në pronësi paraprake PC-24 është më stil, nuk do të jetë shumë më lirë dhe kjo është edhe nëse mund të gjeni një për shitje! Për shkak të mungesës së avionëve, ato në pronësi paraprake për shitje janë të pakta. Por përsëri, ky është një aeroplan kaq i pabesueshëm pse do ta shisnit ndonjëherë?

Shifrat në thellësi

Performance

Diapazoni: 2,000 nm

Shpejtësia e lundrimit: 440 knots

Tavani: 45,000 këmbë

Largësia nga ngritja: 2,930 këmbë

Distanca e Uljes: 2,375 këmbë


përmasat

Gjatësia e jashtme: 16.8 metra

Lartësia e jashtme: 5.3 metra

Hapësira e krahëve: 17 metra

Gjatësia e Brendshme: 7.01 metra

Gjerësia e Brendshme: 1.7 metra

Lartësia e Brendshme: 1.55 metra

Raporti i brendshëm / i jashtëm: 42%

rehati

Numri i udhëtarëve: 9

Nivelet e zhurmës së kabinës: N / A dB

Lartësia e kabinës: 8,000 këmbë

Çmimi i vlerësuar për orë: 4,150 dollarë

Çmimi i blerjes: 10.7 milion dollarë


Fuqija

Prodhuesi i motorit: Williams International

Modeli i motorit: FJ44-4A

Djegia e karburantit: 160 litra në orë

peshat

Kapaciteti i bagazhit: 90 këmbë kubike

Pesha e bagazhit: 1,000 lbs

Pesha maksimale e ngritjes: 18,300 bs

Harta e Diapazonit

Pilatus Harta e Diapazonit PC-24 me Londrën si qytetin origjinë - diapazoni 2000 milje detare