Bombardier Learjet 60

1993 - 2007

Pasagjerët

7 Simbol i paqës

Varg

2,310 Milje Detare

Shpejtësia e lundrimit

460 Knots

Tavan

51,000 Feet

Djegia e karburantit

203 GPH

Fakte kyçe

  • La Bombardier Learjet 60 është një avion i mesëm i prodhuar nga Bombardier midis 1993 dhe 2007.
  • La Bombardier Learjet 60 mundësohet nga dy motorë Pratt & Whitney Canada PW305A, duke rezultuar në një djegie të karburantit për orë prej 203 Gallons në orë.
  • I aftë për të udhëtuar deri në 460 knots, Bombardier Learjet 60 mund të fluturojë pa ndërprerje deri në 2310 milje detare.
  • Avioni mund të transportojë deri në 7 pasagjerë.
  • La Bombardier Learjet 60 ka një çmim të vlerësuar për orë charter prej 4250 $, me një çmim të ri liste prej 13 milion $ në kohën e prodhimit.

Pasqyrë & Histori

La Learjet 60 thuhet se janë krijuar për një treg të ngrohtë - avionët privatë që ngjiten shpejt në nivele të larta lundrimi, kanë shpejtësi të shpejtë lundrimi, operojnë ekonomikisht dhe janë të besueshëm. Duket se ato karakteristika do të tërheqin më shumë se një vlerë të blerësve, por pika e rëndësishme është se Learjet 60 më shumë sesa i plotëson këto pritshmëri. E Learjet Flota 60XR është e ndarë në mënyrë të barabartë për sa i përket faktit nëse janë blerë të reja ose në pronësi të mëparshme. Deri në gusht 2015, 51% e Learjet Avionët 60XR u blenë në pronësi të mëparshme nga pronarët aktualë, 49%të tjerë, të rinj. 12.3% janë aktualisht në shitje me shumicën e atyre (71%) nën një marrëveshje ekskluzive të ndërmjetësit. Kur shitet, numri mesatar i ditëve a Learjet 60XR mbetet në treg është 478.

Origjinal Learjet 60 u shpall në tetor 1990 si zëvendësim për modelin 55C të madhësisë së mesme, nga i cili nxori disa nga karakteristikat e tij kryesore. Prodhimi i Learjet 60 përfunduan në 2007 pas përfundimit të 316 dërgesave. E Learjet 60XR u lançua në 2005 dhe përfundoi prodhimin në 2013. Ka një kabinë të azhurnuar dhe suitë avionike të avancuar të Rockwell Collins Pro Line 21.

 

Bombardier Learjet Performanca e 60

Pratt & Whitney Canada furnizoi motorët për Learjet 60: dy turbofanë PW305A. Ato janë të vlerësuara në 4,600 paund shtytje secila për të zvogëluar zhurmën e ngritjes, por kanë kapacitetin për të siguruar 5,225 paund shtytje. Zgjedhja për të zvogëluar nivelet e zhurmës rezultoi në një dalje prej 70.8EPNdB në ngritje dhe një nivel 87.7 EPNdBnoise në ulje. Të gjitha funksionet e motorit kontrollohen elektronikisht nga një sistem FADEC (Kontrolli dixhital i motorit me autoritet të plotë).

Ai rregullon automatikisht performancën e motorit gjatë fluturimit për të zvogëluar ngarkesën e punës së pilotit. Karakteristika më e fortë e Learjet 60 është performanca e saj e lundrimit. Mund të ngjitet në nivelin e saj të lundrimit prej 43,000 këmbësh në më pak se katërmbëdhjetë minuta kur ngarkohet në peshën e tij maksimale të ngritjes prej 23,500 paund. Pasi të jetë në nivelin e lundrimit, mund të arrijë shpejtësi deri në 457 knots (rreth .76 Mach). Ka një rreze transkontinentale prej 2,590 milje (2250 milje detare) kur transporton gjashtë ose shtatë pasagjerë. Me konsumin mesatar të karburantit prej 203 litra në orë, 60 është çuditërisht i krahasueshëm me avionët privatë më të vegjël të lehtë.

Një faktor i madh kontribues në shpejtësinë e Lear 60 është modeli i tij aerodinamik. Për herë të parë në një Learjet, u përdor softueri i dinamikës së lëngjeve kompjuterike të NASA/BoeingTranair (CFD); softueri lokalizon pikat në avion që shkaktojnë zvarritje të tepruar, duke rezultuar në një reduktim prej 4% të tërheqjes së përgjithshme.

 

Bombardier Learjet 60 Brendshme

Ashtu si tjetra Bombardier Produktet e hapësirës ajrore, ajo ka një brendshme luksoze. Learjet e kupton që lehtësitë e kabinës janë me rëndësi të madhe për udhëtarët ekzekutivë dhe ata iu përgjigjën asaj thirrjeje me një azhurnim të gjerë, të klasit më të mirë të kabinës në Learjet 60 dhe 60XR E Learjet ka një lartësi kabine prej 5.80 këmbë me një gjerësi prej 5.90 këmbë. Gjatësia e rreshtit të saj është plot 17.70 metra duke shtuar hapësirë ​​shtesë për këmbë për rehati. E Learjet Paraqitja standarde e viteve 60 përmban pesë vende të vetme ekzekutive/rrotulluese, një divan me dy vende përballë derës së hyrjes, një galeri të vogël përpara me një sirtar mikrovalë dhe akull, një dollap përpara dhe një banjë të pasme.

La Learjet Kabina 60 përfshin një dollap me 24 metra kub hapësirë, me një sasi të barabartë në bagazhin pranë banjës. Zhurma e kabinës pranë derës së hyrjes mund të jetë një çështje që Learjet i kushtoi vëmendje të madhe zbutjes gjatë azhurnimit të Learjet 60 në Learjet Modeli 60XR. Kabina e Learjet 60 është më i madhi deri më tani në Learjet linjë. Në gjendje të mbajë shtatë ose tetë pasagjerë, kabina është projektuar të ketë hapësirën më të madhe në të cilën llogaritet - veçanërisht, hapësirë ​​për bërryl për pasagjerët e ulur.

 

Kabinë

Sistemi avionik i zgjedhur për Learjet 60 është suita avionike e Integruar Pro Line 4. Katër ekrane 7.25-inç me 7.25-inç japin informacion për instrumentet, me tre prej këtyre ekraneve që funksionojnë si ekranet kryesore të fluturimit (PFD) dhe një që shërben si një ekran shumëfunksional (MFD).


Të dizajnuara me parimet e faktorëve njerëzorë për të qenë intuitiv, kontrollet e fluturimit janë në afërsi të instrumenteve të tyre përkatës. Disa nga përbërësit avionikë të integruar në këtë komplet përfshijnë një dyshe AlliedSignal Global Sistemi i menaxhimit të fluturimit GNS-XMS (FMS), një radar i zbulimit të turbullirave TWR-850 Doppler, një sistem radio i dyfishtë i Pro-Line II comm dhe nav, dhe kompjuterë dixhital dixhital të ajrit.

 

Bombardier Learjet 60 Kosto e Kartës

Learjet 60 është një nga avionët më luksozë të disponueshëm për fluturime çarter nga dhe për në Nju Jork, me një gamë të gjerë disponueshmërie në disa tregje kryesore të aviacionit. Kostoja e marrjes me qira a Learjet 60 fillon me rreth 3,800 dollarë në orë. Tarifat e kartës për orë nuk përfshijnë të gjitha taksat, karburantin dhe tarifat e tjera. Kostot e kartës do të ndryshojnë në bazë të vitit të prodhimit/modelit, orarit, itinerarit, totalit të udhëtarëve dhe bagazheve dhe faktorë të tjerë.

Kostoja e blerjes

Kostoja e blerjes për Learjet 60 zakonisht varion nga 14 milion dollarë. Çmimi i një avioni varet nga viti i prodhimit; gjithashtu mund të shkojë mbi gamën e dhënë nëse prodhimi është i ri. Do t'i kushtojë blerësit rreth 1 milion dollarë në vit, e cila përfshin karburantin, anëtarët e ekuipazhit dhe mirëmbajtjen, etj. Çmimi i një avioni të zotëruar mund të jetë brenda 10 milion dollarëve. Ka shumë shitës në dispozicion në faqe të ndryshme.

Shifrat në thellësi

Performance

Diapazoni: 2,310 nm

Shpejtësia e lundrimit: 460 knots

Tavani: 51,000 këmbë

Largësia nga ngritja: 5,920 këmbë

Distanca e Uljes: 3,120 këmbë


përmasat

Gjatësia e jashtme: 17.89 metra

Lartësia e jashtme: 4.45 metra

Hapësira e krahëve: 13.35 metra

Gjatësia e Brendshme: 5.39 metra

Gjerësia e Brendshme: 1.8 metra

Lartësia e Brendshme: 1.77 metra

Raporti i brendshëm / i jashtëm: 30%

rehati

Numri i udhëtarëve: 7

Nivelet e zhurmës së kabinës: N / A dB

Lartësia e kabinës: këmbët

Çmimi i vlerësuar për orë: 4,250 dollarë

Çmimi i blerjes: 13 milion dollarë


Fuqija

Prodhuesi i motorit: Pratt & Whitney Canada

Modeli i motorit: PW305A

Djegia e karburantit: 203 litra në orë

peshat

Kapaciteti i bagazhit: 55 këmbë kubike

Pesha e bagazhit: bs

Pesha maksimale e ngritjes: 23,500 bs

Harta e Diapazonit

Bombardier Learjet Harta e Gjerësisë 60