Cessna Citation Encore +

2007 - 2009

Pasagjerët

9 Simbol i paqës

Varg

1,712 Milje Detare

Shpejtësia e lundrimit

430 Knots

Tavan

45,000 Feet

Djegia e karburantit

180 GPH

Fakte kyçe

  • La Cessna Citation Encore + është një avion i lehtë i prodhuar nga Cessna midis 2007 dhe 2009.
  • La Cessna Citation Encore + është mundësuar nga dy motorë Pratt & Whitney Canada PW535B, duke rezultuar në një djegie të karburantit në orë prej 180 galonësh në orë.
  • I aftë për të udhëtuar deri në 430 knots, Cessna Citation Encore + mund të fluturojë pandërprerë deri në 1712 milje detare.
  • Avioni mund të transportojë deri në 9 pasagjerë.
  • La Cessna Citation Encore + ka një çmim të vlerësuar për orë charter prej 3250 $, me një çmim të ri liste prej 9.2 milion $ në kohën e prodhimit.

Pasqyrë & Histori

Gjithashtu i njohur si modeli CE- 560-E+, the Citation Encore Plus është një nga anëtarët e Cessnaështë shumë i suksesshëm Citation familje, e njohur për luksin e saj kryesor të kabinës, thjeshtësinë e fluturimit dhe performancën e jashtëzakonshme. E Citation Encore Plus është pasardhësi i Citation Encore, me funksion të ri Kontrolli i Motorit Dixhital me Autoritet të Ri me dy kanale (FADEC), një komplet të ri të integruar të avionikës Rockwell Collins Pro Line 21, kabinë e projektuar rishtas, efikasitet i shtuar, rritje e kapacitetit të ngarkesës dhe ndriçim i përmirësuar i kabinës.

La Cessna Citation V është një avion biznesi i ndërtuar nga Cessna. E shtrirë nga Citation II, një prototip Model 560 fluturoi në Gusht 1987, ai u certifikua më 9 Dhjetor 1988, dhe u dorëzua nga Prill 1987, 774 u dorëzuan deri në 2011. I azhurnuar Citation Ultra u shpall në shtator 1993, the Citation Encore i azhurnuar me turbofanë PW535 u shpall në 1998, para përmirësimit të Encore+. Emërtimi i saj ushtarak amerikan është UC-35.

 

Cessna Citation Encore+ Performanca

La Citation Encore+ e merr fuqinë e tij nga dy motorë PW535B të montuar në shtyllë. Këta motorë prodhojnë 3,400 paund shtytje secili dhe vijnë standarde me një veçori të quajtur kontrolle dixhitale të motorit me autoritet të plotë (FADEC), e cila është e inkorporuar për të vendosur fuqinë optimale për konfigurimin dhe zvogëlimin e ngarkesës së pilotit. Ngrohësit e karburantit të zgjedhur për këtë sistem janë mjaft të fuqishëm për të hequr dorë nga nevoja e menjëhershme për aditivë të karburantit kundër akullit.

Për një fluturim të shpejtë, Citation Encore+ është i aftë të ruajë shpejtësinë e tij të lundrimit me shpejtësi të lartë prej 426 knots në një lartësi prej 37,000 këmbësh, që është shumë më e lartë se shumica e trafikut të aviacionit. Sidoqoftë, për të udhëtuar në distancat më të largëta, Citation Encore+ mund të ruajë shpejtësinë e udhëtimit me rreze të gjatë prej 375 knots në tavanin e tij maksimal të certifikuar prej 45,000 këmbësh. E Citation Encore+ përmban një gamë prej mbi 1,750 milje detare, e cila, veçanërisht kur merret parasysh së bashku me sistemin e ingranazheve të uljes, siguron një shumëllojshmëri të gjerë të opsioneve të aeroportit.

 

Cessna Citation Encore+ Brendshme

Kabina e Citation Encore mat 17.8 metra të gjatë dhe 4.9 metra të gjerë me 4.7 këmbë në lartësi, duke siguruar një mjedis të rehatshëm. Katërmbëdhjetë dritare rrethojnë kabinën, duke lejuar një pamje mahnitëse duke kontribuar në një mjedis të hapur dhe një atmosferë të lehtë.

Me 69 këmbë kub kapacitet bagazhi, ky avion privat ofron shumë hapësirë ​​për ju dhe nevojat e bagazheve të klientit tuaj. Ka shumë hapësirë ​​magazinimi të brendshme dhe të jashtme, të vendosura në dollapin përpara, përballë tualetit të pasmë, në konin e bishtit dhe një tub ski në bagazhin e pasmë. E Citation Encore+ është përgjithësisht i konfiguruar për të ulur 5 pasagjerë, por mund të riorganizohet për të akomoduar deri në 8 klientë.

 

Kabinë

La Citation Encore+ vjen standarde me një suitë avionike të azhurnuar A Rockwell Collins Pro Line 21. Ky sistem më i lehtë, më i avancuar ofron një autopilot me një kanal me një sistem drejtimi fluturimi me dy kanale, një sistem të Mbikëqyrjes së Navigacionit të Komunikimit (CNS) dhe një sistem navigimi 3D të Menaxhimit të Fluturimit FMS-3000. Tre ekrane LCD përdoren si Ekranet Parësore të Fluturimit (PFD) ose Shfaqje me shumë funksione (MFD).


Sisteme të tjera avionike të paraqitura në këtë komplet të avancuar përfshijnë radiot Pro Line 21 CNS, një Automatic Direction Finder (ADF), një Sistem të Informacionit të Integruar të Fluturimit (IFIS), një Njësi Serveri të Skedarëve (FSU), një sistem moti XM Broadcast, një tabelë elektronike bazën e të dhënave, dhe një radar moti në gjendje të ngurtë.

Baza e të dhënave elektronike e tabelës mund të lidhet me MFD për të lejuar planifikimin e fluturimit pa letra. Shtesat opsionale përfshijnë një marrës ADF, një radar moti të zbulimit të trazirave Doppler, një radio HF me aftësi SELCAL dhe një marrës GPS dytësor me 12 kanale. Edhe me një komplet kaq të sofistikuar avionik, Cessna Citation Encore+ mund të certifikohet për operacionet me një pilot, duke rritur më tej fleksibilitetin e planifikimit të fluturimit dhe duke ulur kostot e përgjithshme të funksionimit.

 

Cessna Citation Encore+ Kostoja e Kartës

Ky avion është një nga avionët më ekonomikë në dispozicion për fluturime çarter nga dhe për në Nju Jork, me një gamë të gjerë disponueshmërie në disa tregje kryesore të aviacionit. Kostoja e marrjes me qira të këtij avioni fillon me rreth 2,800 dollarë në orë. Tarifat e kartës për orë nuk përfshijnë të gjitha taksat, karburantin dhe tarifat e tjera. Kostot e kartës do të ndryshojnë në bazë të vitit të prodhimit/modelit, orarit, itinerarit, totalit të udhëtarëve dhe bagazheve dhe faktorë të tjerë.

Kostoja e blerjes

Kostoja e blerjes për Cessna Citation Encore+ zakonisht varion nga 6 milion dollarë. Çmimi i një avioni varet nga viti i prodhimit; gjithashtu mund të shkojë mbi gamën e dhënë nëse prodhimi është i ri. Ajo do t'i kushtojë blerësve rreth 800 mijë dollarë në vit, e cila përfshin karburantin, anëtarët e ekuipazhit dhe mirëmbajtjen, etj. Çmimi i një avioni të zotëruar mund të jetë brenda 3 milion dollarëve. Aktualisht mund të gjeni shumë shitës në faqe të ndryshme interneti.

Shifrat në thellësi

Performance

Diapazoni: 1,712 nm

Shpejtësia e lundrimit: 430 knots

Tavani: 45,000 këmbë

Largësia nga ngritja: 3,874 këmbë

Distanca e Uljes: 2,509 këmbë


përmasat

Gjatësia e jashtme: 14.9 metra

Lartësia e jashtme: 4.63 metra

Hapësira e krahëve: 16.49 metra

Gjatësia e Brendshme: 5.3 metra

Gjerësia e Brendshme: 1.46 metra

Lartësia e Brendshme: 1.46 metra

Raporti i brendshëm / i jashtëm: 36%

rehati

Numri i udhëtarëve: 9

Nivelet e zhurmës së kabinës: N / A dB

Lartësia e kabinës: këmbët

Çmimi i vlerësuar për orë: 3,250 dollarë

Çmimi i blerjes: 9.2 milion dollarë


Fuqija

Prodhuesi i motorit: Pratt & Whitney Canada

Modeli i motorit: PW535B

Djegia e karburantit: 180 litra në orë

peshat

Kapaciteti i bagazhit: 71 këmbë kubike

Pesha e bagazhit: bs

Pesha maksimale e ngritjes: 16,830 bs

Harta e Diapazonit

cessna citation encore plus Harta e Diapazonit