paralajmërim: call_user_func_array () pret që parametri 1 të jetë një përgjigje e vlefshme, funksioni 'woocommerce_breadcrumb' nuk u gjet ose emri i funksionit i pavlefshëm në /home/benedict/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php në linjë 307

Gulfstream G700

2022 - E ardhmja

Pasagjerët

19 Simbol i paqës

Varg

7,500 Milje Detare

Shpejtësia e lundrimit

516 Knots

Tavan

51,000 Feet

Djegia e karburantit

382 GPH

Fakte kyçe

  • 100 për qind ajër i pastër plotësohet në të gjithë kabinën më të qetë në aviacionin e biznesit.
  • La Gulfstream G700 ka hapësirë ​​për të fjetur deri në 13 pasagjerë.
  • Karriget dhe divanët e punuar me dorë ofrojnë maksimumin e komoditetit të pasagjerëve.
  • Kabina e Gulfstream G700 është krijuar për të lejuar pasagjerët të ndërveprojnë në mënyrë intuitive me mjedisin e tyre.
  • La Gulfstream-Dizenjuar CabinView lejon pasagjerët të ndjekin përparimin e fluturimit, tregon pikat me interes dhe ofron njoftime për pasagjerët.
  • Enhanced Vision System (EVS) II, një aparat fotografik infra të kuqe i vendosur në hundë lejon pilotët të shohin më shumë sesa syri i njeriut mund të shikojë.

Pasqyrë & Histori

G700 është avioni i ri anije për të Gulfstream, një kompani e njohur për prodhimin e saj të disa prej avionëve më të përparuar, më luksozë të biznesit që ka parë bota. G700 u shpall në tetor 2019 në Konventën dhe Ekspozitën NBAA në Las Vegas. Duke përfunduar fluturimin e tij të parë në 14 Shkurt 2020, G700 kryeson G650ER për sa i përket hapësirës së kabinës, inovacionit dhe fleksibilitetit të dizajnit të kabinës.

Për sa i përket specifikimeve të përgjithshme, G700 është jashtëzakonisht i ngjashëm me G650ER me vetëm disa ndryshime të vogla. Sigurisht që kjo nuk është gjë e keqe, G650ER është një udhëheqës i industrisë dhe një avion i jashtëzakonshëm, me ndërtimin e G700 mbi këto baza të forta mund të siguroheni se ky avion i ri do të ngrejë lojën kur të hyjë në shërbim, i planifikuar për vitin 2022.

 

Gulfstream Performanca G700

Mundësuar nga motorë binjakë Rolls-Royce Pearl 700 që janë montuar në pjesën e pasme të trupit të avionit, 36,500 lbf (18,250 lbf secili) i shtytjes është në gjendje ta shtyjë avionin në një shpejtësi maksimale operative prej 0.925 Mach. Me shpejtësinë më ekonomike të lundrimit prej 0.85 Mach, G700 është në gjendje të fluturojë deri në 7,500 milje detare pa ndërprerje, që do të thotë që duke u larguar nga Londra G700 mund të arrijë pothuajse çdo kontinent pa pasur nevojë të karburantit.


Me një lartësi maksimale të lundrimit prej 51,000 metra Gulfstream është në gjendje të sigurojë një udhëtim të qetë mbi motin e keq dhe trafikun e përgjithshëm të linjave ajrore. Në mënyrë mbresëlënëse Gulfstream kanë qenë në gjendje të zhvillojnë G700 me një distancë ngritjeje prej vetëm 6,250 metrash dhe një distancë të raportuar të uljes prej vetëm 2,500 metrash!

 

Gulfstream Brendshme G700

Sipas Gulfstream, G700 përmban kabinën më të gjatë, më të gjerë dhe më të gjatë në industri. Nëse keni nevojë për një kabinë më të madhe, do të shikoni në avionët VIP, të tillë si Boeing Business Jet (BBJ) ose Embraer Lineage 1000E. Qëllimi i G700 është të krijojë ambientin më të rehatshëm të mundshëm në qiell në mënyrë që të mund të flini, të punoni ose të relaksoheni në mënyrë sa më efikase. G700 përmban ndriçim të vërtetë cirkadian për të simuluar rrezet e diellit në zonën tuaj të ardhshme të kohës për të ndihmuar në zvogëlimin e efekteve të vonesës së avionit. Për më tepër, G700 ka një lartësi maksimale të kabinës prej vetëm 4,850 metrash, një nga lartësitë më të ulta të kabinës që mund të gjendet në një avion privat, duke ju ndihmuar të flini më mirë dhe të zvogëloni efektet e vonesës së avionit. Shtoni në kabinën jashtëzakonisht të qetë, nuk do të keni probleme të punoni, të flini ose thjesht të relaksoheni.

Gulfstream kanë pajisur gjithashtu G700 me njëzet dritaret më të mëdha në aviacionin e biznesit, duke përmbytur kabinën me dritë natyrore për ta bërë kabinën tashmë të madhe të ndihet edhe më e gjerë. Si standard G700 përmban Jet Connex Ka-band Wi-Fi në mënyrë që të mund të qëndroni të lidhur kur jeni në ajër për orë të tëra njëkohësisht. G700 përmban një dizajn të ri të sediljeve të cilat janë punuar me dorë për secilin avion dhe mund të shndërrohen në shtretër ergonomikë. G700 ka një kapacitet maksimal prej 19 pasagjerësh në një konfigurim të ulëseve dhe hapësirë ​​për 13 pasagjerë në një konfigurim të fjetur. Kabina mund të konfigurohet me deri në pesë hapësira banimi, kështu që gjithmonë do të jeni në gjendje të merrni pak privatësi nga bashkudhëtarët tuaj kur jeni në një fluturim të gjatë. Shihni më poshtë për konfigurimet e ndryshme që mund të keni në një G700.

Shtrirja e kabinës 1 nga Gulfstream Kabina G700 Shtrirja e kabinës 2 nga Gulfstream Kabina G700 Shtrirja e kabinës 1 nga Gulfstream Kabina G700

Kabinë

Në pjesën e përparme G700 përmban Gulfstream Kuvertë Fluturimi Simetri, e ngjashme me ato moderne Gulfstream avionët. Kuverta e fluturimit Symmetry përmban anët e kontrollit aktiv për rritjen e sigurisë. Për më tepër, avionika me ekran me prekje dhe inteligjenca Faza e Fluturimit ndihmojnë për të zvogëluar ngarkesën e punës së pilotëve dhe kohën e fillimit të avionëve. G700 mund të pajiset gjithashtu GulfstreamSistemi i Vizionit të Rritur të Fluturimit (EFVS) me ekrane dyfishe të ngritjes në tokë. Kjo lejon që avioni të ulet në një mot më të dobët në një mënyrë më të sigurt dhe lejon që aeroplani të arrijë më shumë aeroporte.


Sistemi i Performancës së Parashikimit të Uljes është një tipar sigurie i fituar me çmime që mund t'i përshtatet G700 për të ndihmuar pilotët të sigurohen se nuk do të tejkalojnë pistën. E gjithë kjo ju lejon të relaksoheni në pjesën e pasme të aeroplanit duke ditur se ky është një nga aeroportet më të sigurt në treg me sistemet më të fundit teknologjike.

 

Gulfstream Kostoja e Kartës G700

Për momentin, G700 nuk është i disponueshëm për charter. Duke parë aeroplanë të ngjashëm (G650ER, Global 7500), mund të parashikohet që kostoja për orë e një karte G700 të jetë në rajonin prej 13,000 $.

 

Kostoja e blerjes

Ndërsa G700 nuk është i disponueshëm për charter por është në dispozicion për të blerje. Çmimi i blerjes së një Gulfstream G700 është 75 milion dollarë përpara opsioneve - dhe ka shumë mundësi që mund të zgjidhni. Sigurisht, një pronë në pronësi aktualisht nuk diskutohet dhe është akoma disa vite larg.

Shifrat në thellësi

Performance

Diapazoni: 7,500 nm

Shpejtësia e lundrimit: 516 knots

Tavani: 51,000 këmbë

Largësia nga ngritja: 6,250 këmbë

Distanca e Uljes: 2,500 këmbë


përmasat

Gjatësia e jashtme: 33.48 metra

Lartësia e jashtme: 7.75 metra

Hapësira e krahëve: 31.39 metra

Gjatësia e Brendshme: 17.35 metra

Gjerësia e Brendshme: 2.49 metra

Lartësia e Brendshme: 1.91 metra

Raporti i brendshëm / i jashtëm: 58%

rehati

Numri i udhëtarëve: 19

Nivelet e zhurmës së kabinës: N / A dB

Lartësia e kabinës: 4,850 këmbë

Çmimi i vlerësuar për orë: 13,000 dollarë

Çmimi i blerjes: 75 milion dollarë


Fuqija

Prodhuesi i motorit: Rolls-Royce

Modeli i motorit: Pearl 700

Djegia e karburantit: 382 litra në orë

peshat

Kapaciteti i bagazhit: 195 këmbë kubike

Pesha e bagazhit:
paralajmërim: number_format () pret që parametri 1 të jetë notues, vargu i dhënë në /home/benedict/public_html/wp-content/plugins/code-snippets/php/snippet-ops.php(484) : kodi eval()'d në linjë 3
£

Pesha maksimale e ngritjes: 107,600 bs

Harta e Diapazonit

Gulfstream G700 Range Map me Londrën si qytetin origjinë - varg prej 7500 milje detare