Dassault Falcon 900LX

2010 - I pranishëm

Pasagjerët

14 Simbol i paqës

Varg

4,750 Milje Detare

Shpejtësia e lundrimit

459 Knots

Tavan

51,000 Feet

Djegia e karburantit

260 GPH

Fakte kyçe

  • Gjatësia e kabinës së Dassault Falcon 900LX ju jep tre zona të veçanta salloni për punë, pushim dhe relaksim, duke ju lejuar të optimizoni përdorimin e kohës tuaj në fluturime me distancë të gjatë.
  • Kontrollet janë fshehur mjeshtërisht në krahun e krahut brenda një mundësie të lehtë, duke e bërë menaxhimin e kabinës të thjeshtë dhe intuitiv.
  • FalconKabina HD + vendos kontrollin e përparuar të kabinës në majë të gishtave të tyre, nga kudo në kabinë.
  • Dritare me hapësirë ​​të afërt në Falcon 900LX lëshon një bollëk të dritës natyrore.
  • Një sistem novator i dritës "humor" lejon udhëtarët të krijojnë një ambient perfekt për punë, pushim ose darkë.
  • Kuverta e fluturimit EASy II përmirëson në mënyrë dramatike koordinimin e ekuipazhit dhe vetëdijen e situatës, duke paraqitur gjithçka, nga planifikimi i fluturimit dhe listat e kontrollit të automatizuar në pozicionin e saktë të avionit.

Pasqyrë & Histori

La Dassault Falcon 900LX është versioni i fundit i prodhuesve Falcon 900 formacion. 900LX është një nga vetëm tre avionë tri-jet në prodhim, dy të tjerët janë 7X 8X. Pse tre motorë? Dassault argumentoj kjo jo vetëm që është "tërheqja e devijimit e saj e pamohueshme", por gjithashtu përfiton rehati dhe performancë. Tre motorë lejojnë një kabinë më efikase në hapësirë ​​dhe shpejtësi më të ulëta kritike për uljen. Kjo jo vetëm që siguron ulje më të sigurt por gjithashtu rrit aftësitë e saj në fushë të shkurtër. Për më tepër, tre motorë e bëjnë 900LX më të manovrueshme në tokë, kërkon më pak hapësirë ​​në hangar dhe paqe më të madhe mendore.

900LX ka një histori të gjatë. Bazuar në Falcon 900 platformë e cila ishte një zhvillim i Falcon 50. Falcon 50 ishte vetë një zhvillim i Falcon 20. Fluturimi i parë i Falcon 900 ishte në 1984. Që atëherë mbi 500 Falcon 900 avionë (përfshirë të gjitha variantet) janë ndërtuar. Variantet civile të Falcon 900 janë si më poshtë: Falcon 900, Falcon 900 B, Falcon 900C, Falcon 900EX, Falcon 900EX LEHTySISHT, Falcon 900DX dhe natyrisht Falcon 900LX

La Falcon 900 aeroplanë janë të popullarizuar në mesin e operatorëve civilë dhe ushtarakë. Versionet ushtarake të avionëve me tri avionë përdoren nga Forcat Ajrore Boliviane, Guart Coast Coast, Forca Ajrore Nigeriane dhe Forca Ajrore Italiane, për të përmendur disa.

La Falcon 900LX bazohet në suksesin e paraardhësve të tij. Sipas Dassault, 900LX "qëndron i vetëm në klasën e tij për performancë, komoditet dhe efikasitet". Me çdo variant Dassault ndërtimin dhe rafinimin e avionit. Të gjitha variantet e ndërtuara në pikat e forta të gjeneratës së mëparshme. Prandaj, Dassault kanë krijuar një pikë referimi të industrisë për jetëgjatësinë, qëndrueshmërinë, besueshmërinë dhe ruajtjen afatgjatë të vlerës.

 

Dassault Falcon Performanca 900LX

La Falcon 900LX mundësohet nga tre motorë Honeywell TFE731-60. Çdo motor prodhon 5,000 l shtytje si nivelin e detit. Këto tre motorë ofrojnë efikasitet të pamposhtur, konsum të ulët të karburantit dhe funksionim të qetë.

Mbi 11,000 prej këtyre motorëve kanë hyrë në shërbim dhe kanë regjistruar më shumë se 100 milion orë. Prandaj, mund të jeni të sigurt se këta motorë janë të besueshëm dhe kanë provuar besueshmërinë e tyre.


La Falcon ka një distancë minimale ngritjeje prej 5,360 metrash. Avioni është i aftë të ulet në vetëm 2,415 metra. Kjo, për shembull, lejon avionët të lundrojnë në aeroporte më të vogla. Në fund të fundit, kjo do t'ju lejojë të arrini më afër destinacionit tuaj përfundimtar, duke zvogëluar kështu kohën e përgjithshme të udhëtimit.

Tri-jet është i aftë të lundrojë në 459 knots në një lartësi maksimale prej 51,000 metrash. Në konfigurimin e tij optimal avioni mund të udhëtojë deri në 4,750 milje detare (5,466 milje / 8,797 KM) pa karburant.

900LX ka një peshë maksimale të ngritjes (MTOW) prej 49,000 lbs. Për më tepër, avioni ka 127 metra kub të përkushtuar për të mbajtur bagazhet tuaja.

 

Dassault Falcon Brendshme 900LX

Brendësitë e Falcon avionët kanë qenë gjithmonë befasues. Dassault janë në gjendje të ndërthurin në mënyrë të përsosur stilin me funksionalitetin. 900LX nuk është përjashtim.

In Dassaultfjalët e veta, Falcon 900LX është "elegant në dizajn dhe i zgjuar në funksion".

Dassault kanë qendra interaktive të dizajnit në Teterboro, New Jersey dhe Le Bourget, Paris. Këto pajisje janë të pajisura me Dassaultsoftueri CATIA dhe i punësuar nga profesionistë të klasit botëror të dizajnit. Këto qendra u mundësojnë klientëve të bëjnë zgjedhje të informuara dhe të sigurta në lidhje me modelimin e brendshëm të avionit. Klientët janë në gjendje të parashikojnë ambientet e tyre të brendshme dhe të ekzaminojnë tiparet në avionët aktualë dhe maket. Klientët pastaj mund të vazhdojnë të zgjedhin nga një sërë pëlhurash, lëkure, qilima, rimeso, pajisje elektronike, pajisje dhe pajisje.

Pasagjerët janë në gjendje të kontrollojnë të gjithë kabinën nga FalconSistemi i menaxhimit të kabinës HD +. Kjo u lejon pasagjerëve të kontrollojnë të gjithë kabinën nga komoditeti i sediljes së tyre. Karakteristika të tilla si ndriçimi dhe temperatura mund të kontrollohen të gjitha. Për më tepër, udhëtarët mund të zgjedhin nga një gamë e gjerë mjetesh argëtimi dhe lidhjeje. Shërbimet e të dhënave zanore dhe të brezit të gjerë të ofruara nga SATCOM gjithashtu mund të opsionohen në 900LX.

Cilësia në kabinën nuk është aspak brenda 900LX. Një përzierje elegante e materialeve ka çuar në një brendshme të projektuar me shije. Përmes një përdorimi efikas të hapësirës, ​​dizenjatorët kanë qenë në gjendje të krijojnë një kabinë të gjerë ndjenjash. Kontrollet nga sistemi i menaxhimit të kabinës janë fshehur mjeshtërisht në mbështetëse. Kjo e vë kontrollin brenda një mundësie të lehtë, por nuk është ngërç. Dritaret me hapësirë ​​të afërt lejojnë një bollëk të dritës natyrore brenda kabinës.

Dassault kanë qenë në gjendje të mbajnë nivelin e zhurmës brenda kabinës në vetëm 54 decibel. Kjo, e kombinuar "ndriçimi i disponimit" të tij inovativ, e bën avionin një vend relaksues për të kaluar disa orë.

 

Kabinë

Dassault kanë përshtatur Falcon 900LX me kuvertën e fluturimit EASy II. Dassault përshkruajeni këtë si "kuverta më e përparuar e fluturimit të aviacionit të biznesit".


Kuverta e fluturimit EASy II përmirëson koordinimin e ekuipazhit dhe ndërgjegjësimin e situatës. Karakteristikat përfshijnë DassaultSistemi i Kombinuar i Vizionit dhe FalconSy FalconEYE është një ekran me kokë lart (HUD) që ndërthur hartat sintetike, të bazës së të dhënave në terren me imazhe kamera termike dhe me dritë të ulët. Këta faktorë kombinohen në një pamje të vetme mbi HUD. Faktori që rezulton i kësaj teknologjie është një nivel i paparë i ndërgjegjësimit të situatës.

 

Dassault Falcon Kostoja e Kartës 900LX

Çmimi i kartës për Dassault Falcon 900LX vlerësohet të kushtojë 5,900 dollarë për orë fluturimi. Natyrisht, çmimet do të ndryshojnë në varësi të disponueshmërisë, çmimeve të karburantit, tarifave të tokës dhe më shumë.

 

Kostoja e blerjes

Më në fund, çmimi i blerjes së 900LX. 900LX është një avion jokonik. Çmimi për një të ri Dassault Falcon 900LX fillojnë nga 44 milion dollarë.

Sidoqoftë, nëse kërkoni shembuj të mëparshëm, ka shumë për të zgjedhur. Me prodhimin e 900LX që ka filluar në 2010, ka shumë avionë aktualisht në shërbim. Shembujt e hershëm të 900LX vlerësohet se kushtojnë rreth 20 milion dollarë.

Shifrat në thellësi

Performance

Diapazoni: 4,750 nm

Shpejtësia e lundrimit: 459 knots

Tavani: 51,000 këmbë

Largësia nga ngritja: 5,360 këmbë

Distanca e Uljes: 2,415 këmbë


përmasat

Gjatësia e jashtme: 20.21 metra

Lartësia e jashtme: 7.55 metra

Hapësira e krahëve: 21.38 metra

Gjatësia e Brendshme: 10.11 metra

Gjerësia e Brendshme: 2.34 metra

Lartësia e Brendshme: 1.88 metra

Raporti i brendshëm / i jashtëm: 50%

rehati

Numri i udhëtarëve: 14

Nivelet e zhurmës së kabinës: 54 dB

Lartësia e kabinës: 8,000 këmbë

Çmimi i vlerësuar për orë: 5,900 dollarë

Çmimi i blerjes: 44 milion dollarë


Fuqija

Prodhuesi i motorit: Honeywell

Modeli i motorit: TFE731-60

Djegia e karburantit: 260 litra në orë

peshat

Kapaciteti i bagazhit: 127 këmbë kubike

Pesha e bagazhit: 2,866 lbs

Pesha maksimale e ngritjes: 49,000 bs

Harta e Diapazonit

Dassault Falcon Harta e vargut 900LX me Londrën si qytetin e origjinës - diapazoni prej 4750 milje detare