Dassault Falcon 8X

2016 - I pranishëm

Pasagjerët

16 Simbol i paqës

Varg

6,450 Milje Detare

Shpejtësia e lundrimit

488 Knots

Tavan

51,000 Feet

Djegia e karburantit

347 GPH

Fakte kyçe

  • La Dassault Falcon 8X përmban strehim për të fjetur, një dush të disponueshëm dhe tre zona të dallueshme.
  • Lartësia e ulët e kabinës dhe zhurma e ulët e Falcon 8X ndihmon për të zvogëluar vonesën e avionit, lartësia e kabinës vetëm 3,900 metra ndërsa kryqëzon me 41,000 këmbë.
  • La FalconKabina HD + Sistemi i menaxhimit të kabinës ju jep kontroll mbi mjedisin tuaj nga kudo në kabinë.
  • La Dassault Falcon 8X ka mbi 30 shtrirje të ndryshme të kabinave nga të cilat mund të zgjidhni.
  • Projektimi tri-avion lejon një lundrim më të shpejtë, shpejtësi më të ngadaltë të afrimit dhe ngritje nga pistat më të shkurtra.
  • Gjenerata e re e kuvertës së fluturimit EASY dhe një ekran opsional me ekran të gjerë me kokë lart, duke integruar vizionin e përmirësuar dhe sintetik për një sensibilizim të jashtëzakonshëm të situatës në kushte të shikimit të ulët.

Pasqyrë & Histori

La Dassault Falcon 8X është avioni kryesor për Dassault Falcon, sektori civil i Dassault Aviacioni - korporata franceze e aeronautikës. Falcon 8X u njoftua në maj 2014 në Konventën & Ekspozitën Evropiane të Aviacionit të Biznesit. 8X bazohet në Falcon 7X, me 7X që rrjedh nga Falcon 900 platformë, me përmirësime të brendshme, të jashtme dhe të performancës. Me prototipin që fluturon për herë të parë në shkurt 2015, me klientin e parë Falcon 8X duke u dorëzuar në tetor 2016. Ndoshta një nga elementët më të goditur të 8X është sistemi i shtytjes me tre motorë, me Dassault Falcon duke qenë prodhuesi i vetëm i avionëve të biznesit që prodhon tre aeroplanë motorikë.

Dassault Falcon Performanca 8X

La Falcon 8X është mundësuar nga tre motorë Pratt & Whitney Canada PW300, secili duke prodhuar 6,722 lbf shtytje (20,166 lbf gjithsej). Me mbi 12 milion orë punë të provuar, mjaft të besueshme, mund të jeni i sigurt se PW300 nuk do t'ju shkatërrojë. PW300-të janë në gjendje të furnizojnë me energji elektrike Falcon 8X në një shpejtësi maksimale të lundrimit prej 488 knots, me një diapazon total prej 6,450 milje detare, dhe një lartësi maksimale të lundrimit prej 51,000 metrash.


Ky varg e bën 8X lehtësisht të aftë të fluturojë nga Evropa në Amerikën e Veriut, Amerikën e Jugut, Azi ose në çdo vend në Afrikë. 8X kërkon vetëm 5,910 metra pistë për ngritje në peshën e saj maksimale të ngritjes prej 73,000 bs dhe 2,240 metra për ulje, që do të thotë që jo vetëm që mund të hyjë në Aeroportin e Qytetit të Londrës, por gjithashtu është në gjendje të hyjë në më shumë se 500 aeroporte. në SHBA sesa konkurrentët e saj. Pavarësisht se ka një motor shtesë nga konkurrentët e tij, 8X deri në 35% më efikas të karburantit sesa konkurrentët e tij, duke ulur kostot e përgjithshme të funksionimit. Në mënyrë që të sigurojë një udhëtim super të butë, krahu 8X përfiton nga sipërfaqet më të lëvizshme të kontrollit, duke përfshirë tre pllaka të përparme, tre frena ajri dhe dy përplasje.

 

Dassault Falcon Brendësia 8X

Kabina e Falcon 8X është një vend me të vërtetë i veçantë për të qenë. Me një kapacitet maksimal prej 16 udhëtarësh, ka mbi 30 skema të ndryshme që mund të opsionohen në këtë aeroplan. Kjo mund të konfigurohet në specifikimet tuaja të sakta (ose nëse chartering do të varet nga konfigurimi i tyre), por një plan urbanistik i zakonshëm është që të keni 14 vende në të tre pjesët e kabinës, duke lejuar 6 shtretër plotësisht të sheshtë.

Duke qenë kabina më e gjatë nga të gjitha Dassault Falcon në qiell (13 metra i gjatë për të qenë të saktë), çdo metër qendror i kabinës përdoret në mënyrë efikase dhe pretendohet nga Dassault të jetë kabina më fleksibël e industrisë. Me një lartësi maksimale të kabinës prej vetëm 6,000 metrash dhe të qenit në gjendje të mbash një lartësi kabine prej 3,900 metrash kur kryqëzon në 41,000 këmbë, kjo është shumë më e ulët sesa do të gjesh në çdo avion dhe në avionët e tjerë të biznesit. Kjo, e kombinuar me nivelin jashtëzakonisht të qetë të zhurmës së kabinës prej vetëm 49 dB, do të sigurojë që ju të mund të punoni, të relaksoheni ose të flini në mjedisin më të rehatshëm të mundshëm dhe që të arrini në destinacionin tuaj sa më të freskët që të jetë e mundur.

Duke shfaqur FalconKabinë HD + Sistemi i menaxhimit të kabinës ju keni kontroll mbi mjedisin nga kudo në kabinë (po, edhe nëse jeni shtrirë në shtrat). Nëse zgjidhni Skybox, mund të ruani video dhe muzikë iTunes në server, të cilat mund të qasen me valë në të gjithë kabinën.

Opsionet për paraqitjen në këtë kabinë shkojnë përtej çdo avioni tjetër biznesi në treg. Me tre këmbë shtesë se 7X për të luajtur, do të befasoheni me sa hapësirë ​​shtesë është në dispozicion. Pse jo opsioni për kabinën me tre dhoma me dush në pjesën e pasme dhe një pjesën tjetër të ekuipazhit janë në pjesën e përparme? Ose mbase dëshironi një hyrje më të shkurtër në mënyrë që të keni më shumë hapësirë ​​për sallon. Ndoshta një hyrje e madhe për të akomoduar një vendbanim të gjerë, të rrafshët të ekuipazhit dhe një galeri më të madhe në mënyrë që të shijoni vaktet e shijshme ndërsa jeni në qiell.

 

Kabinë

Paraprakisht shfaqet një kabinë krejtësisht e ridizajnuar me avionikën më të fundit. Falcon 8X paraqet gjeneratën e re të kuvertës së fluturimit EASY, duke shfaqur një ekran opsional me ekran të gjerë me kokë lart. Ky HUD integron vizionin e përmirësuar dhe sintetik duke rezultuar në vetëdije të situatës shumë të përmirësuar në kushte me shikim të ulët. Njihet si FalconSyri, është certifikuar në 2018 për qasje me shikueshmëri të ulët deri në 100 metra.


2020 do të prodhojë një konfigurim të ri i cili do të shfaqë shfaqje të dyfishta head-up. Për më tepër, 8X përmban sistemin e radarëve të motit me ngjyra 3D të gjeneratës së ardhshme të Honeywell me aftësi të zgjeruar të zbulimit të turbulencës. Kombinuar me një lartësi të madhe në të cilën 8X mund të fluturojë do të thotë që ju do të qëndroni larg nga moti i keq, duke çuar në një fluturim jashtëzakonisht të butë.

 

Dassault Falcon Kostoja e Kartës 8X

La Falcon 8X është në majën e aviacionit të biznesit. Të shpejtë, të sigurt, të besueshëm, të rehatshëm dhe të përparuar teknologjikisht. Ka shumë 8X në duart e operatorëve, kështu që gjetja e tyre nuk duhet të jetë shumë e vështirë (Kliko këtu për të gjetur një ndërmjetës që do të plotësojë nevojat tuaja). Kostoja e parashikuar për marrjen me qira a Falcon 8X është 11,250 dollarë për orë fluturimi. Ky çmim është i njëjtë me atë të konkurrencës, të tilla si G650.

 

Kostoja e blerjes

La çmim për një të re Dassault Falcon 8X është 58 milion dollarë në konfigurimin bazë. Sigurisht, ju do të shtoni mundësi për aeroplanin (FalconSyri, Dushi, etj), kështu që çmimi ka të ngjarë të zvarritet deri në mbi 60 milion dollarë. Duke marrë parasysh nivelin e personalizimit të disponueshëm dhe aftësitë e avionit, ky është një çmim jashtëzakonisht i arsyeshëm. Për sa i përket tregut para-pronësor, nuk ka një numër të madh të Falcon 8X për shitje. Nuk është për t'u habitur pasi një herë që një pronar ka fluturuar avionin pse do të dëshironin ndonjëherë ndonjë gjë tjetër? Nëse mund të gjesh një të përdorur Falcon 8X çmimi do të jetë rreth 50 milion dollarë.

Shifrat në thellësi

Performance

Diapazoni: 6,450 nm

Shpejtësia e lundrimit: 488 knots

Tavani: 51,000 këmbë

Largësia nga ngritja: 5,910 këmbë

Distanca e Uljes: 2,240 këmbë


përmasat

Gjatësia e jashtme: 24.46 metra

Lartësia e jashtme: 7.94 metra

Hapësira e krahëve: 26.29 metra

Gjatësia e Brendshme: 13 metra

Gjerësia e Brendshme: 2.34 metra

Lartësia e Brendshme: 1.88 metra

Raporti i brendshëm / i jashtëm: 53%

rehati

Numri i udhëtarëve: 16

Nivelet e zhurmës së kabinës: 49 dB

Lartësia e kabinës: 6,000 këmbë

Çmimi i vlerësuar për orë: 11,250 dollarë

Çmimi i blerjes: 58 milion dollarë


Fuqija

Prodhuesi i motorit: Pratt & Whitney Canada

Modeli i motorit: PW307D

Djegia e karburantit: 347 litra në orë

peshat

Kapaciteti i bagazhit: 140 këmbë kubike

Pesha e bagazhit: 2,004 lbs

Pesha maksimale e ngritjes: 73,000 bs

Harta e Diapazonit

Dassault Falcon Harta e diapazonit 8X me Londrën si qytetin e origjinës - diapazoni i 6450 miljeve detare