Embraer Praetor 600

2019 - I pranishëm

Pasagjerët

12 Simbol i paqës

Varg

4,018 Milje Detare

Shpejtësia e lundrimit

466 Knots

Tavan

45,000 Feet

Djegia e karburantit

254 GPH

Fakte kyçe

  • Nga komoditeti i kabinës udhëheqëse në klasë, përfshirë lartësinë më të mirë në klasë të kabinës në më shumë destinacione me diapazonin më të mirë në klasë dhe performancën për t'u patur zili në aeroportet sfiduese, Praetor 600 e zgjeron vërtet udhëtimin tuaj dhe jep vlerën më të madhe.
  • La Embraer Praetor Brendësia e 600 krenohet me vëmendje të zhytur në detaje dhe mjeshtëria superiore janë të dukshme në kabinën e dyshemesë të sheshtë të konceptuar elegante 6 metra të gjatë. Zhytuni në sediljet prej pelushi, tërhiqeni ose rrotullohuni siç dëshironi, ose shndërroni pa mundime në shtretër të rehatshëm, plotësisht të sheshtë.
  • Me më të mirën në lidhjen e internetit - Viasat Ka-band, e cila është ekskluzive për këtë kategori, dhe Gogo AVANCE L5 - ju do të qëndroni të lidhur, në mënyrë të besueshme, gjatë gjithë fluturimit tuaj.
  • Suita e Menaxhimit të Kabinës ey Honeywell Ovation The e avionit do t’ju ​​prishë me transmetim të plotë video 1080P HD dhe audio gjithëpërfshirëse. Kombinimi i komoditetit dhe karakteristikave të teknologjisë së lartë e bëjnë Embraer Praetor Kabina e vitit 600 e përsosur për punë ose argëtim
  • Kuverta e fluturimit futuristic dhe e gjerë Rockwell Collins Pro Line Fusion® martohet me teknologjinë më të përparuar me ergonomi të pakonkurueshme. Kabina e errët dhe e qetë zvogëlon lodhjen e pilotit dhe minimizon ngarkesën e punës.

Pasqyrë & Histori

La Embraer Praetor 600 është përshkruar si "avioni më prishës në botë avion biznesi super i mesëm i përparuar teknologjikisht". Praetor 600 është një version i përparuar i Embraer'S Legacy 500. Falë krahëve më efikas aerodinamikisht dhe kapacitetit shtesë të karburantit, Praetor 600 mund të fluturojnë më larg se Legacy. Prandaj, Praetor 600 është lehtësisht i aftë të fluturojë në misione transatlantike. Për shembull, duke fluturuar nga Londra në New York, São Paulo në Miami, ose Dubai në Londër - të gjitha pa pasur nevojë të karburantit.

Prodhuesi brazilian ka dhënë Praetor Rehati drejtuese klasi, lartësi kabine drejtuese klasi dhe një diapazon mbresëlënës.

La Praetor 600 është binjakëzuar me Praetor 500. Embraer njoftoi dy avionët e rinj në tetor 2016 në konventën NBAA. Certifikimi për 600 u dha nga Agjencia Kombëtare e Aviacionit Civil të Brazilit në Prill 2019. Muajin tjetër aeroplani mori certifikimet e tij Evropiane dhe SH.B.A. Embraer ishte në gjendje të jepte të parën Praetor 600 për klientët në verën e vitit 2019.

 

Embraer Praetor Performanca e 600

La Praetor 600 është mundësuar nga motorë binjakë të montuar në pjesën e pasme HTF7500E me secilin që prodhon 7,528 lbs të shtytjes. Kjo e bën avionin të aftë të ngrihet në vetëm 4,717 këmbë. Kur vjen koha për të zbritur tokën Praetor 600 i duhen vetëm 2,165 metra.


La Praetor 600 është i aftë të lundrojë në 466 knots në një lartësi maksimale prej 45,000 metrash. Kjo mund të mbështetet për një diapazon maksimal prej 4,018 milje detare (4,623 milje / 7,441 KM). Embraer kanë qenë në gjendje të sigurojnë një kapacitet të gjerë bagazhi duke qenë në gjendje të akomodojnë 155 metra kub bagazh. Pesha Maksimale e Ngritjes (MTOW) për aeroplanin vjen me 42,858 bs.

 

Embraer Praetor 600 Brendshme

Embraer ka demonstruar vëmendje të zhytur në mendime në detaje dhe mjeshtëri superiore në të gjithë kabinën e dyshemesë së sheshtë të konceptuar elegante 6 metra të gjatë. Materialet e brendshme janë të standardit më të lartë, ndërsa janë edhe të qëndrueshme dhe të lehta. Për shembull, fibra karboni mund të vendoset në të gjithë kabinën. Nga pjesët kryesore të tavolinave ju mund ta bëni këtë aeroplan tuajin.

Vendimet e menduara të dizajnit kanë maksimizuar ndjenjën e hapësirës brenda kabinës. Për shembull, tavolinat e vendosshme të kabinës mund të vendosen larg dhe të fshihen plotësisht. Kur ngrihen tavolinat hapen me skajin anësor. Kjo siguron hapësirë ​​të mjaftueshme për ju dhe 11 pasagjerë të tjerë (gjithsej 12 kapacitete pasagjerësh).

Sediljet në të gjithë kabinën mund të mbështeten dhe të rrotullohen kur dëshironi t'ju bëjnë të uleni në pozicionin perfekt. Për më tepër, vendet prej pelushi mund të kthehen pa mundim në shtretër të rehatshëm, plotësisht të sheshtë.

Në pjesën e përparme të kabinës së pasagjerëve, Embraer ka integruar një galeri luksoze me dysheme guri, tepër funksionale. Kjo është krijuar për t'ju siguruar të gjitha dëshirat tuaja ndërsa kaloni oqeane në një fluturim të gjatë. Nga kafeja e ngrohtë tek një pije freskuese te një vakt ushqyes. Embraer ka pajisur galerin me një mikrovalë, furrë konvencionale, frigorifer, krijues kafeje, dhe kristal të bukur, porcelani dhe sende argjendi.

Kur lundroni në 45,000 këmbë lartësia e kabinës është vetëm 5,800 këmbë. Përfitimi i një lartësie të ulët të kabinës është se do t'ju mbajë të ndiheni të freskët dhe të pushuar. Embraer ka zhvilluar gjithashtu që kabina të jetë ultra e qetë, duke e bërë avionin një mjedis perfekt për të punuar, biseduar ose relaksuar.

Duke qenë një nga avionët më modernë të biznesit në qiell, Embraer nuk ka lënë gur pa lëvizur në lidhje me teknologjinë në bord. WiFi i ngjashëm me shtëpinë. Kontrollet e kabinës me prekje. Transmetim gjithëpërfshirës i audios dhe videos. Ekranet me prekje janë të integruara në panelet e sipërme duke vendosur të gjitha kontrollet e kabinës dhe informacionin në majë të gishtave tuaj.

Embraer ka zhvilluar një konfigurues në internet duke ju lejuar të specifikoni avionët tuaj.

 

Kabinë

Falë teknologjisë më të fundit në kabinë mund të jeni të sigurt se jeni në duar të sigurta në bordin e kabinës Praetor 600. Praetor 600 është avioni i vetëm në klasën e tij që përmban Reduktimin Aktiv të Turbulencës. Kjo teknologji ndihmon në rritjen e sigurisë së fluturimit, së bashku me maksimumin e komoditetit.


La Praetor 600 përmban teknologji të plotë fluturimi nga tela me kontrolle anësore të shkopit. Prandaj, ngarkesa e punës pilot zvogëlohet dhe prezantohet një përvojë më e sigurt dhe e butë e fluturimit. Kjo teknologji gjithashtu mundëson qasje në më shumë aeroporte dhe do të thotë mirëmbajtje më e lehtë për më pak kohë në hangar.

Embraer ka pajisur kuvertën e fluturimit me Rockwell Collins Pro Line Fusion. Kjo teknologji ndërthur teknologjinë më të përparuar me ergonominë. Natyrisht, Praetor 600 përmban vizion sintetik për të parë atë që sytë e njeriut nuk munden. Prandaj pilotët do të jenë në gjendje të kryejnë ngritje, ulje dhe operacione më të sigurta gjatë fluturimit.

 

Embraer Praetor 600 Kosto e Kartës

Çmimi i parashikuar i kartës për një Embraer Praetor 600 është 8,000 dollarë për orë fluturimi. Natyrisht, çmimet do të ndryshojnë në varësi të disponueshmërisë, çmimit të karburantit, tarifave të tokës dhe më shumë.

 

Kostoja e blerjes

Siç u përmend më parë, Embraer ofron një konfigurues të shkëlqyeshëm të avionëve që ju lejon të dizajnoni avionët tuaj të ëndrrave. Konfiguruesi është i disponueshëm këtu.

Çmimi i listës për një të ri Embraer Praetor 600 është pak më pak se 21 milion dollarë. Një çmim jashtëzakonisht i arsyeshëm për një avion që është kaq i aftë, i gjerë dhe i përparuar teknologjikisht. Me vetëm 38 aeroplanë në shërbim (Q1 2021), shembujt në pronësi janë gati të pamundura të arrihen. Sidoqoftë, çmimi i vlerësuar për një shembull të vitit 2019 arrin në 18 milion dollarë.

Shifrat në thellësi

Performance

Diapazoni: 4,018 nm

Shpejtësia e lundrimit: 466 knots

Tavani: 45,000 këmbë

Largësia nga ngritja: 4,717 këmbë

Distanca e Uljes: 2,165 këmbë


përmasat

Gjatësia e jashtme: 20.74 metra

Lartësia e jashtme: 6.41 metra

Hapësira e krahëve: 21.5 metra

Gjatësia e Brendshme: 8.38 metra

Gjerësia e Brendshme: 2.08 metra

Lartësia e Brendshme: 1.83 metra

Raporti i brendshëm / i jashtëm: 40%

rehati

Numri i udhëtarëve: 12

Nivelet e zhurmës së kabinës: 53 dB

Lartësia e kabinës: 5,800 këmbë

Çmimi i vlerësuar për orë: 8,000 dollarë

Çmimi i blerjes: 21 milion dollarë


Fuqija

Prodhuesi i motorit: Honeywell

Modeli i motorit: HTF7500E

Djegia e karburantit: 254 litra në orë

peshat

Kapaciteti i bagazhit: 155 këmbë kubike

Pesha e bagazhit: 1,300 lbs

Pesha maksimale e ngritjes: 42,858 bs

Harta e Diapazonit

Embraer Praetor Harta e vargut 600 me Londrën si qytetin e origjinës - diapazoni i 4018 miljeve detare