Embraer Lineage 1000E

2013 - 2020

Pasagjerët

19 Simbol i paqës

Varg

4,600 Milje Detare

Shpejtësia e lundrimit

472 Knots

Tavan

41,000 Feet

Djegia e karburantit

626 GPH

Fakte kyçe

 • La Embraer Lineage Brendësia 1000E ka pesë zona të pavarura të kabinës që mund të përshtaten me nevojat tuaja.
 • Standardet e shërbimit të ushqimit dhe pijeve ngrihen nga një galeri e pajisur plotësisht në të dy anët.
 • Sistemi i menaxhimit të kabinës Honeywell Ovation® Select u ofron pasagjerëve një gamë të gjerë argëtimi, kontrolli dhe komunikimesh të integruara të kabinës.
 • La Lineage 1000E është i aftë të negociojë aeroportet kufizuese, të tilla si Teterboro, Aspen dhe London City.
 • Teknologjia fluturim nga tela dhe sistemi i avionikës Honeywell Primus Epic zvogëlon ngarkesën e punës së pilotit ndërsa rrit sigurinë, trajtimin dhe performancën.

Pasqyrë & Histori

La Lineage 1000E është i bazuar në platformën e Embraer 190 avion rajonal. Origjinale Lineage 1000 u nis në maj 2006, kishte fluturimin e tij të parë në tetor 2007 dhe hyri në shërbim në maj 2009. Ngjashëm me avionin e biznesit Boeing (BBJ) i cili bazohet në platformën 737 ose avionët e korporatave Airbus (ACJ) bazuar në A320 familja, 1000E qëndron mirë në kategorinë VIP Airliner por është në skajin më të vogël të shkallës.

Familja E-Jet (në të cilën bazohet ky aeroplan), është një seri avionësh avionë me motor të dyfishtë me distancë të shkurtër dhe të mesme me rreze të mesme. Familja hyri në prodhim në 2002 dhe ka qenë një sukses i madh në botën e linjave ajrore rajonale, veçanërisht në Shtetet e Bashkuara. Pas shtatë viteve të prodhimit, Embraer prezantoi variantin 1000E të Lineage 1000, duke rritur gamën e avionit, së bashku me karakteristikat e reja në lidhje me argëtimin gjatë fluturimit dhe opsionet e kabinës.

 

Embraer Lineage Performanca 1000E

1000E është mundësuar nga dy motorë turbofan General Electric CF34-10E të montuar në krah, duke prodhuar 18,500 lbf të shtytjes secili (37,000 lbf gjithsej). Kur Embraer zhvilluan 1000E ata morën një avion tashmë të suksesshëm dhe bënë ndryshime për ta bërë atë edhe më të mirë.


Për shembull, Embraer bëri rafinime të reja në aerodinamikën e 1000E dhe uli peshën. Ky ndryshim e rriti diapazonin në 4,600 milje detare dhe një shpejtësi maksimale të lundrimit prej 472 knots.

 

Embraer Lineage 1000E Brendshme

Brendësia e Lineage 1000E është e vështirë të krahasohet me avionët e tjerë në segment për shkak të dizajnit, shijes dhe pasurisë së brendshme. Kabina është 84 metra e gjatë, ka përmasa 6 këmbë 7 inç vertikalisht, kështu që edhe individët më të gjatë mund të shëtisin në rresht pa u cunguar qafën. Avioni perfekt nëse dëshironi të punoni në ajër, të darkoni, të godisni përsëri dhe të relaksoheni ose nëse dëshironi të flini gjatë një fluturimi natën. Me mundësinë e një suite master që përmban një dush shëtitje dhe një shtrat të madh, mund të jeni i sigurt që do të arrini në destinacionin tuaj të freskët dhe të gatshëm për të sulmuar ditën. Një galeri e pajisur plotësisht në të dy anët është mënyra perfekte për të përgatitur kuzhinë të nivelit gustator ndërsa jeni duke fluturuar.

Duke shfaqur një sistem plotësisht dixhital të menaxhimit të kabinës Honeywell Ovation Select, udhëtarët mund të zgjedhin nga një gamë e gjerë argëtimi kabine, të kontrollojnë plotësisht ambientin e kabinës dhe sistemet e komunikimit në bord. E gjithë kjo maksimizon rehatinë dhe produktivitetin gjatë fluturimit. Kur ndodhet në bordin e a Lineage 1000E do të gjeni pesë zona luksoze të kabinës për të akomoduar një zonë për të darkuar, argëtuar, punuar dhe pushuar. Nëse jeni duke operuar avionin nga i ri, ka qindra konfigurime dhe kombinime të zonave që ju mund të zgjidhni. Për më tepër, 1000E përmban një nga ndarjet më të mëdha të bagazhit në industrinë e avionëve privatë, me 323 metra kub hapësirë ​​depozitimi, së bashku me një ndarje të jashtme 120 metra kub.

 

Kabinë

Kabina e këtij avioni është vendi ku gjërat fillojnë të bëhen edhe më emocionuese. Duke shfaqur kontrollet fluturim nga tela (të cilat gjithashtu sigurojnë një udhëtim të qetë gjatë fluturimit), dhe avionikën Honeywell Primus Epic që vendos teknologjinë e përparuar pikërisht në majë të gishtave të pilotëve.


Kabina mbetet shumë e ngjashme me vëllain ose motrën e tij rajonale të avionit - një kabinë dhe avionikë e provuar dhe provuar - kështu që të jeni të sigurt se është i sigurt dhe efikas për funksionimin. Karakteristikat e përfshira në Epic të Honeywell Primus janë si më poshtë:

 • Avionika standarde plotëson të gjitha kërkesat për global Operacionet
 • Besueshmëria provohet nga më shumë se pesëmbëdhjetë milion orë kohë fluturimi në Lineage Kornizat ajrore 1000E dhe E-Jets
 • Kontrollet e fluturimit fluturim pas tel
 • Cat IIIa e aftë
 • Pajisjet e kontrollit të kursorit të dyfishtë (CCD)
 • RNP AR 0.3
 • Sistemi i paralajmëruar për afërsinë në tokë (EGPWS)
 • Zbulimi i xhamave të erës
 • Sistemi i ndërgjegjësimit dhe këshillimit të pistës (RAAS)
 • ACARS me Modalitetet e 3-të VHF
 • Sistemi i sensorit të rrufesë

 

 

Kostoja e Kartës

La Lineage 1000E është një aeroplan i shkëlqyeshëm për tu regjistruar, veçanërisht duke pasur parasysh që mund të negociojë aeroporte të tilla si Aeroporti i Qytetit të Londrës. Ju do të fluturoni në luksin dhe komoditetin e fundit. Estimatedshtë vlerësuar se kostoja për orë e charter e një Embraer Lineage 1000E është 11,700 dollarë në orë. Sigurohuni që Kliko këtu për të gjetur një ndërmjetës charter që është i duhuri për ju dhe mund të rezervojë fluturimin tuaj të ardhshëm në një Lineage 1000E

 

Kostoja e blerjes

La Lineage 1000E vjen me pak më shumë se 50 milion dollarë si varianti i tij bazë, duke e bërë atë një vlerë të mirë krahasuar me avionët e biznesit në një gamë të ngjashme çmimesh. Krahasuar me Bombardier Global 5000, Dassault Falcon 7X, dhe Gulfstream G600, 1000E përmban një kabinë shumë më të madhe. Sidoqoftë, për shkak të kësaj rritje në madhësi kostot operacionale ka të ngjarë të jenë më të larta dhe diapazoni i aeroporteve që mund të vizitohen do të kufizohet rreptësisht. Sidoqoftë, është 20 milion dollarë - 40 milion dollarë më pak se BBJ dhe ACJ të botës.

Nëse kërkoni një pronë në pronësi Lineage ka oferta kaq të mira në dispozicion, veçanërisht duke marrë parasysh se ka afërsisht 30 njësi në qiell… Për një dhjetëvjeçar Lineage 1000 ju mund të prisni të paguani 15 milion dollarë - 19 milion dollarë, gjë që, duke marrë parasysh madhësinë dhe luksin e avionit, e bën atë phenomvlerësojnë vlerën e parave.

Shifrat në thellësi

Performance

Diapazoni: 4,600 nm

Shpejtësia e lundrimit: 472 knots

Tavani: 41,000 këmbë

Largësia nga ngritja: 6,076 këmbë

Distanca e Uljes: 2,038 këmbë


përmasat

Gjatësia e jashtme: 36.24 metra

Lartësia e jashtme: 10.57 metra

Hapësira e krahëve: 27.72 metra

Gjatësia e Brendshme: 25.7 metra

Gjerësia e Brendshme: 2.67 metra

Lartësia e Brendshme: 2 metra

Raporti i brendshëm / i jashtëm: 71%

rehati

Numri i udhëtarëve: 19

Nivelet e zhurmës së kabinës: N / A dB

Lartësia e kabinës: 7,000 këmbë

Çmimi i vlerësuar për orë: 11,700 dollarë

Çmimi i blerjes: 50 milion dollarë


Fuqija

Prodhuesi i motorit: General Electric

Modeli i motorit: CF34-10E7-B

Djegia e karburantit: 626 litra në orë

peshat

Kapaciteti i bagazhit: 443 këmbë kubike

Pesha e bagazhit: 2,998 lbs

Pesha maksimale e ngritjes: 120,591 bs

Harta e Diapazonit

Embraer lineage Harta e diapazonit 1000E me Londrën si qytetin e origjinës - diapazoni prej 4600 milje detare