Embraer Legacy 650E

2017 - 2020

Pasagjerët

14 Simbol i paqës

Varg

3,900 Milje Detare

Shpejtësia e lundrimit

440 Knots

Tavan

41,000 Feet

Djegia e karburantit

300 GPH

Fakte kyçe

 • La Embraer Legacy 650E ka kabinën më të madhe në klasë e cila siguron komoditet të patejkalueshëm për deri në 14 pasagjerë mbi tre zona kabine, të kompletuara me lidhje të brezit të gjerë dhe shërbim telefonik në të gjithë botën.
 • Me dhomën më të madhe të galerisë, tualetit dhe bagazhit në klasën e saj, kabina e qetë, me tre zona Legacy 650E ju lejon të punoni, të darkoni ose të pushoni në rehati të plotë.
 • La Legacy 650E ofron një garanci të paparë 10-vjeçare / 10,000 orë, duke vendosur një pikë referimi të re të industrisë në angazhimin e klientit.
 • Me vende lëkure premium plotësisht në pritje, një kuzhinë të gjerë dhe zhurmë kabine mbresëlënëse të ulët, Embraer Legacy 650E plotëson të gjitha nevojat tuaja.
 • Sistemi i Vizionit Sintetik (SVS) dhe autotrotlet të dyja pajisjet standarde.

Pasqyrë & Histori

La Embraer Legacy 650E mund të gjurmojë rrugët e tij deri në Legacy 600, një derivat i Embraer Familja ERJ 145, me Legacy 600 që hyjnë në shërbim në 2002. Në 2009 Embraer njoftoi Legacy 650, bazuar në Legacy 600 por me një diapazon të rritur, rrugicë të ulur dhe hapësirë ​​të rritur të kokës. Legacy 650 u certifikua nga FAA në Shkurt 2011. Pastaj pesë vjet më vonë në 2016 Embraer njoftoi edhe më tej përmirësime të Legacy Produkt 650, me një sistem vizioni sintetik dhe mbyt automatikisht si standard dhe një ambient të brendshëm të ridizenjuar me tre zona. Kjo e re dhe e përmirësuar Legacy 650 është Embraer Legacy 650E, i cili hyri në shërbim në vitin 2017.

La Legacy 650E mbështetet nga besueshmëria e dispeçimit gati-perfekte të Legacy 600 dhe 650 që erdhën para tij, duke nxitur Embraer për të ofruar 650E me një garanci të pashembullt 10-vjeçare / 10,000 orë. Kjo është garancia më e gjatë e çdo avioni biznesi në botë. Duke shfaqur tre zona dalluese të kabinës, lidhjen me brez të gjerë, shërbimin telefonik dhe një gamë transkontinentale - Legacy 650E sigurisht që është në krye të lojës së saj.

 

Embraer Legacy Performanca 650E

650E është mundësuar nga dy motorë të montuar në pjesën e pasme Rolls-Royce AE 3007A2, me secilin që prodhon 9,020 lbf shtytje (18,040 lbf gjithsej). Kjo fuqi është në gjendje ta shtyjë 650E në një shpejtësi maksimale të lundrimit prej 440 knots dhe deri në një lartësi maksimale të lundrimit prej 41,000 metrash. Legacy 650E ka një distancë maksimale prej 3,900 milje detare (4,500 milje), duke e bërë atë të aftë të fluturojë pa ndërprerje nga Londra në New York ose Londër në New Delhi.


La Legacy 650E ka aftësinë për të ngritur në vetëm 5,741 këmbë dhe ka një distancë uljeje prej 2,346 këmbë, të gjitha ndërsa mbajnë një peshë maksimale të ngritjes prej 53,572 l. Besueshmëria e Legacy Platforma 650E dhe motorët Rolls-Royce ka bërë që 650E të ruajë pararendësit e tij të shkëlqyeshëm 99.5%

 

Embraer Legacy 650E Brendshme

Ndërsa Embraergjithmonë kanë shkëlqyer në besueshmëri dhe performancë, pjesa e brendshme është shpesh pjesa më mbresëlënëse e çdo produkti, dhe Legacy 650E nuk është përjashtim. Me një gjatësi bujare të kabinës 15.19 metra, gjerësi 2.11 metra dhe lartësi qëndrimi prej 1.83 metra, ka mjaft hapësirë ​​për të ecur gjatë një fluturimi të gjatë. Përmasat bujare të 650E vazhdojnë në të gjithë kabinën, në tualet dhe kapacitetin e bollshëm të bagazhit prej 286 metra kub. Legacy 650E përmirëson origjinalin Legacy 600 dhe 650 me sedilje të restauruara rishtazi në të gjithë kabinën për rehati maksimale, duke pasur hapësirë ​​të mjaftueshme për të transportuar me lehtësi deri në 14 pasagjerë.

Siç do të prisnit me çdo avion privat, ka një mori konfigurimesh të brendshme që shtrihen në brendësi të zonës me tre kabina. Opsionet përfshijnë një zonë të tryezës së konferencës, dy divane dhe tualet të ekuipazhit përpara. Legacy Lartësia e kabinës së 650E nuk i kalon kurrë 6,000 metra dhe mban një kabinë të qetë vazhdimisht, perfekte për fluturime të gjata. Një lartësi më e ulët e kabinës dhe zhurma e ulët e kabinës do të ndihmojnë në zvogëlimin e efekteve të vonesës së avionit, që do të thotë që mbërrini në destinacionin tuaj duke u ndier më i freskët dhe i gatshëm për të shkuar në punë. Legacy 650E përmban lidhjen e internetit dhe gjeneratën e fundit në argëtim gjatë fluturimit HD të plotë, me sistemin e menaxhimit të kabinës dhe argëtimit të Honeywell's Ovation Select. Për më tepër, një derë që ndan kabinën nga galeria dhe kabina siguron privatësi dhe komoditet total të pasagjerëve.

Me mundësi për divane dhe karrige rrëshqitëse, në varësi të konfigurimit të zgjedhur, ka hapësirë ​​për deri në gjashtë shtretër. Kuzhina në hundën e avionit ofron hapësirë ​​më shumë se të mjaftueshme për enët e nevojshme, ruajtjen dhe shërbimin e enëve. Dhoma e gjërë e tualetit është e vendosur në pjesën e bishtit, nga e cila hapja në dhomën e bagazhit është e hapur gjatë fluturimit. Me shfaqje individuale, ju mund të pajisni të gjitha karriget, përveç kësaj, imazhi mund të shfaqet në ekranet qendrore të ekranit të gjerë - numri dhe madhësia e tyre janë opsionale.

 

Kabinë

Përpara 650E ka karakteristika të përparuara, duke bërë që të përmirësohet vetëdija e situatës dhe të ulet ngarkesa e punës pilot. Kjo i lejon pilotët të lundrojnë në hapësirën ajrore të zënë, aeroportet e ndërlikuara dhe kushtet e këqija të motit me një lehtësi dhe siguri më të madhe.


Honeywell Primus Elite është pilot dhe i organizuar mbi pesë ekrane LCD. Për më tepër, një sistem frena nga tela kontrollon monitorimin e temperaturës dhe ka mbrojtje kundër rrëshqitjes.

La Legacy Karakteristikat 650E:

 • Sistemi i Vizionit Sintetik (SVS)
 • Autrotrotle
 • iPad si çantë elektronike e fluturimit (EFB)
 • Pesë shfaqje LCD + Pajisja e kontrollit të kursorit (CCD)
 • Aftësia e diagrameve dhe hartave
 • Ngarkuesi i të dhënave 1000 me kartë SD dhe porta USB
 • Aftësia e motit XM (vetëm SH.B.A.)
 • WAAS / LPV
 • ADS-B Jashtë
 • SmartRunway ™ / SmartLanding ™ (RAAS)
 • FANS 1 / A CPDLC + Regjistrues i lidhjeve të të dhënave
 • Kompjuter qendror i mirëmbajtjes (CMC)
 • Sistemi i dyfishtë i referencës inerciale (IRS)
 • Autopilot / drejtor fluturimi CAT I dhe CAT II
 • Sistemi i integruar i instrumenteve të ndihmës (ISIS)

 

 

Embraer Legacy Kostoja e Kartës 650E

La Embraer Legacy 650E vlerësohet të kushtojë 5,900 dollarë për orë fluturimi kur chartering avionin. Për fat të mirë, në sajë të besueshmërisë dhe popullaritetit të avionit ka shumë kompani charter që operojnë 650E. Kjo e bën të lehtë marrjen e duarve në një.

Nëse po kërkoni të gjeni një kompani charter, Kliko këtu për të krahasuar të gjithë ndërmjetësit privatë charter që mund t'ju ndihmojnë të organizoni fluturimin tuaj në një Legacy 650E

 

Kostoja e blerjes

Nëse vendosni të zhyteni dhe të blini një 650E, lista bazë çmim është 26 milion dollarë. Sigurisht, ka shumë konfigurime dhe mundësi për të zgjedhur, në mënyrë që çmimi të ngjarë të zvarritet disi.

Një para-pronësi Legacy 650E është, natyrisht, më e vështirë për t'u gjetur sesa e vjetra Legacy 650. Një para-pronësi Legacy 650 do të kushtojë afërsisht 15 milion dollarë dhe a Legacy 650E do të kushtojë rreth 5 milion dollarë më shumë, duke marrë çmimin rreth 20 milion dollarë të përdorur.

Shifrat në thellësi

Performance

Diapazoni: 3,900 nm

Shpejtësia e lundrimit: 440 knots

Tavani: 41,000 këmbë

Largësia nga ngritja: 5,741 këmbë

Distanca e Uljes: 2,346 këmbë


përmasat

Gjatësia e jashtme: 26.33 metra

Lartësia e jashtme: 6.76 metra

Hapësira e krahëve: 21 metra

Gjatësia e Brendshme: 15.19 metra

Gjerësia e Brendshme: 2.11 metra

Lartësia e Brendshme: 1.83 metra

Raporti i brendshëm / i jashtëm: 58%

rehati

Numri i udhëtarëve: 14

Nivelet e zhurmës së kabinës: N / A dB

Lartësia e kabinës: 6,000 këmbë

Çmimi i vlerësuar për orë: 5,900 dollarë

Çmimi i blerjes: 26 milion dollarë


Fuqija

Prodhuesi i motorit: Rolls-Royce

Modeli i motorit: AE3007A2

Djegia e karburantit: 300 litra në orë

peshat

Kapaciteti i bagazhit: 286 këmbë kubike

Pesha e bagazhit: 1,441 lbs

Pesha maksimale e ngritjes: 53,572 bs

Harta e Diapazonit

Embraer legacy Harta me distancë 650e me Londrën si qytetin e origjinës - diapazoni prej 3900 milje detare