Embraer Legacy 650

2010 - 2017

Pasagjerët

19 Simbol i paqës

Varg

3,900 Milje Detare

Shpejtësia e lundrimit

456 Knots

Tavan

41,000 Feet

Djegia e karburantit

362 GPH

Fakte kyçe

  • La Embraer Legacy 650 është një avion i madh i prodhuar nga Embraer midis 2010 dhe 2017.
  • La Embraer Legacy 650 është mundësuar nga dy motorë Rolls Royce BR 725 A1-12, duke rezultuar në një djegie të karburantit për orë prej 362 Gallons në orë.
  • I aftë për të udhëtuar deri në 456 knots, Embraer Legacy 650 mund të fluturojë pa ndërprerje deri në 3900 milje detare.
  • Avioni mund të transportojë deri në 19 pasagjerë.
  • La Embraer Legacy 650 ka një çmim të vlerësuar për orë charter prej 7000 $, me një çmim të ri liste prej 32 milion $ në kohën e prodhimit.

Pasqyrë & Histori

Një avion i madh me gamë, komoditet dhe produktivitet të jashtëzakonshëm. E legacy 650 është një derivat me rreze të zgjeruar të Legacy 600. Ka gamën shtesë të Legacy 600 dhe hapësira e bagazheve është më e madhja në klasën e saj dhe plotësisht e arritshme gjatë fluturimeve.

Legacy 650 është një avion biznesi i madh i zhvilluar nga Embraer. Pas përfundimit të fluturimit të tij të parë në shtator 2009, avioni hyri në shërbim në fund të vitit 2010. Avioni mori certifikatat e tipit nga Agjencia Kombëtare e Aviacionit Civil (ANAC), Brazil, dhe Agjencia Evropiane e Sigurisë së Aviacionit (EASA) në Tetor 2010. ANAC gjithashtu certifikoi Legacy 650 për operacionet e uljes dhe ngritjes në lartësi të larta (HALTO) në gusht 2012. Përveç kësaj, avioni mori certifikimin e tipit nga Administrata Federale e Aviacionit Amerikan (FAA) në shkurt 2011.

 

Embraer Legacy Performanca e 650

La Legacy 650 ka një gamë mbresëlënëse prej 3,900 milje detare, e cila lejon avionët të kalojnë me lehtësi Atlantikun. Dhe madje edhe me një kapacitet maksimal të pasagjerëve prej katërmbëdhjetë, 650 mund të fluturojë 3,500 milje detare pa pushim. Për të lehtësuar udhëtimin në distanca të gjata, ky transport ekzekutiv përmban tanke ndihmëse të karburantit, si dhe krahë krahësh për të zvogëluar tërheqjen e tepërt. Kompleti i tij më i avancuar i avionikës Primus Elite integron pa probleme instrumentet lundruese moderne me ekrane të shumta me panel të sheshtë për të promovuar ndërgjegjësimin e plotë të pilotit, duke zvogëluar gjithashtu ngarkesën e tepërt të punës.


Dy motorë Rolls Royce AE3007A2 sigurojnë 9,020 paund shtytje secili, gjë që mundëson aftësi shtesë të gamës dhe karakteristika të performancës për të cilat 650 është i njohur. Nëse jeni duke kërkuar për një avion biznesi modern me rreze të mesme, Embraer'S Legacy 650 është padyshim një opsion i shkëlqyeshëm.

E ndërtuar mbi bazën e një avioni ekzekutiv tashmë të suksesshëm, diapazoni shtesë, veçoritë e rehatisë dhe karakteristikat e performancës janë vetëm qershia mbi tortë. Shpejtësia e lundrimit prej 0.80 Mach, tavani i shërbimit të avionit është 12,497m. Distanca e uljes së avionit është 5,741ft (1,750m) dhe distanca e ngritjes është 5,741ft (1,750m). Lartësia operative është 41,000ft (12,497m). Pesha e ngritjes së Legacy 650 është 53,572lb (24,300kg), ndërsa pesha e tij e uljes është 44,092lb (20,000kg). Avioni ka një peshë zero karburanti prej 36,155lb (16,400kg).

 

Embraer Legacy 650 Brendshme

Avioni ka tre zona të bollshme kabine, të cilat sigurojnë vende për deri në 14 persona. Sistemi i menaxhimit të kabinës Honeywell Ovation Select është instaluar në të rafinuar Legacy 650, i cili u prezantua si një botim special në 2012. Avioni ka gjithsej 22 dritare, të cilat sigurojnë dritë të bollshme natyrore në kabinë. Kabina përmban vende plotësisht tërheqëse, si dhe një galeri të bollshme dhe të pajisur plotësisht, dhe tualetin më të madh në klasën e tij.

Mund të përfshihet edhe një tualet opsional përpara. Kabina ka një ndarje bagazhesh me një hapësirë ​​prej 240ft3 (6.8m3) dhe hapësirë ​​të brendshme për ruajtje prej rreth 46ft3 (1.3m3). Galeria përmban një monitor me prekje për kontrollin kryesor të sistemeve të kabinës, frigoriferin ose ftohësin e verës, makinat e birrës së kafesë ose Espresso, mikrovalë dhe tre priza të energjisë. Sistemi i menaxhimit të kabinës në versionin e rafinuar ofron kontrolle të pasagjerëve në të gjitha vendet, stacionet e ankorimit të iPod/iPhone, luajtësit Blu-ray, radio, harta 3D dhe telekomandë pa tela. Pjesët e brendshme janë përmirësuar edhe në versionin e rafinuar, me 12 zgjedhje të reja rimeso, gjashtë zgjedhje të dyshemesë prej guri, qilima mbrojtës vinyl dhe një përfundim saten.

 

Kabinë

Avioni përmban një kabinë të madhe me një kuvertë fluturimi të bollshme që është e pajisur me një suitë avionike Honeywell Primus Elite. Avionikat e kuvertës së fluturimit përfshijnë ekranet LCD me Pajisjen e Kontrollit të Kursorit (CCD), standardet e reja të operacioneve të hapësirës ajrore dhe aftësitë e tabelave dhe hartave.


Sistemi avionik gjithashtu përmban një sistem të integruar të instrumenteve të gatishmërisë, çantën elektronike të fluturimit dhe kompjuterin qendror të mirëmbajtjes, të shoqëruar me VNAV, ngarkuesin e të dhënave 1000 me kartë SD dhe porte USB, RNP 0.3 dhe aftësinë e motit XM. Për më tepër, sistemet avionike përfshijnë një sistem referimi të dyfishtë inercial, FMS/GPS të dyfishtë, regjistrues të lidhjeve të të dhënave, etj. Kuverta e fluturimit në vitin 2012 u rafinua Legacy Versioni 650 është i pajisur me sistemet Honeywell's SmartRunwayTM dhe SmartLandingTM, të cilat përmirësojnë ndërgjegjësimin e situatës së ekuipazhit të fluturimit.

 

Embraer Legacy 650 Kosto e Kartës

Ky avion është një nga avionët luksozë të disponueshëm për fluturime çarter nga dhe për në Nju Jork, me një gamë të gjerë disponueshmërie në disa tregje kryesore të aviacionit. Kostoja e marrjes me qira të këtij avioni fillon me rreth 7,000 dollarë në orë. Tarifat e kartës për orë nuk përfshijnë të gjitha taksat, karburantin dhe tarifat e tjera. Kostot e kartës do të ndryshojnë në bazë të vitit të prodhimit/modelit, orarit, itinerarit, totalit të udhëtarëve dhe bagazheve dhe faktorë të tjerë.

Kostoja e blerjes

Kostoja e blerjes për këtë avion zakonisht varion nga 19-20 milion dollarë. Çmimi i një avioni varet nga viti i prodhimit; gjithashtu mund të shkojë mbi gamën e dhënë nëse prodhimi është i ri. Do t'i kushtojë blerësit rreth 1.7 milion dollarë në vit, e cila përfshin karburantin, anëtarët e ekuipazhit dhe mirëmbajtjen, etj. Çmimi i një avioni të zotëruar mund të jetë brenda 12-14 milion dollarë. Ka shumë shitës në dispozicion në faqe të ndryshme.

Shifrat në thellësi

Performance

Diapazoni: 3,900 nm

Shpejtësia e lundrimit: 456 knots

Tavani: 41,000 këmbë

Largësia nga ngritja: 5,741 këmbë

Distanca e Uljes: 2,346 këmbë


përmasat

Gjatësia e jashtme: 30.36 metra

Lartësia e jashtme: 7.83 metra

Hapësira e krahëve: 28.56 metra

Gjatësia e Brendshme: 15.18 metra

Gjerësia e Brendshme: 2.1 metra

Lartësia e Brendshme: 1.83 metra

Raporti i brendshëm / i jashtëm: 50%

rehati

Numri i udhëtarëve: 19

Nivelet e zhurmës së kabinës: N / A dB

Lartësia e kabinës: këmbët

Çmimi i vlerësuar për orë: 7,000 dollarë

Çmimi i blerjes: 32 milion dollarë


Fuqija

Prodhuesi i motorit: Rolls Royce

Modeli i motorit: BR 725 A1-12

Djegia e karburantit: 362 litra në orë

peshat

Kapaciteti i bagazhit: 286 këmbë kubike

Pesha e bagazhit: bs

Pesha maksimale e ngritjes: 76,586 bs

Harta e Diapazonit

Embraer Legacy Harta e Gjerësisë 650