Dassault Falcon 900

1986 - 1991

Pasagjerët

19 Simbol i paqës

Varg

4,300 Milje Detare

Shpejtësia e lundrimit

474 Knots

Tavan

51,000 Feet

Djegia e karburantit

303 GPH

Fakte kyçe

  • La Dassault Falcon 900 është një avion i madh i prodhuar nga Dassault midis 1986 dhe 1991.
  • La Dassault Falcon 900 është mundësuar nga tre motorë Honeywell TFE731-60, duke rezultuar në një djegie të karburantit në orë prej 303 Gallons në orë.
  • I aftë për të udhëtuar deri në 474 knots, Dassault Falcon 900 mund të fluturojë pa ndërprerje deri në 4300 milje detare.
  • Avioni mund të transportojë deri në 19 pasagjerë.
  • La Dassault Falcon 900 ka një çmim të vlerësuar për orë charter prej 6300 $, me një çmim të ri liste prej 21 milion $ në kohën e prodhimit.

Pasqyrë & Histori

La Falcon 900 ishte DassaultPërpjekja e parë në tregun e avionëve privat me hekur të rëndë. Kjo nuk do të thotë se Dassault është një kompani e papërvojë, me çdo mjet - avionët e tyre janë të njohur për standardet e larta të inxhinierisë, cilësisë strukturore dhe përparimit teknologjik - por Falcon 900 ishte një hap përtej vendit ku kishin shkuar më parë.

Ky është një avion i madh i prodhuar nga Dassault Aviacioni me fluturimin e tij të parë më 21 shtator 1984 dhe u prezantua në treg në të njëjtin vit. Ajo u prodhua deri në 1991 me më shumë se 500 njësi të dorëzuara.

 

Dassault Falcon Performanca e 900

La Falcon 900 mund të ngrihen në 5,300 këmbë në nivelin e detit (ose në 8,095 këmbë në një lartësi prej 5,000 këmbë dhe një temperaturë prej 77 ° F) për shkak pjesërisht për tre (jo dy) motorët e tij Honeywell TFE731-5AR-1C. Ato vlerësohen me një nivel të barabartë me 4,500 paund secila. E Falcon Performanca e shkurtër e pistës 900 i atribuohet gjithashtu kornizës së saj shumë të lehtë dhe të fortë. Isshtë bërë nga titan, Kevlar dhe përbërje të fibrave të karbonit, të gjitha këto janë materiale shumë të lehta, por të forta që lejojnë Falcon për të bërë atë që avionët privatë shumë më të rëndë me motorë më të fuqishëm munden.


La Falcon 900 mund të fluturojnë një mision me rreze të gjatë prej 4,940 milje (4,300 milje detare) në .75 Mach, ose një udhëtim me shpejtësi 4,480 milje (3,900 milje detare) me shpejtësi .85 Mach. Gama e tij maksimale është 5,180 milje (4,500 milje detare). Mund të lundrojë në lartësi deri në 51,000 këmbë dhe vlerësohet në 9.3 psi, që do të thotë se mund të mbajë një kabinë të nivelit të detit në 25,300 këmbë.

 

Dassault Falcon 900 Brendshme

Kabina e Falcon 900 është i madh. 6.2.shtë 7.7 metra e lartë, 39 metra e gjerë, 1,267 këmbë e gjatë (pa përfshirë kabinën e kabinës), dhe ka një vëllim të përgjithshëm prej XNUMX këmbë kub. Vendet standarde janë midis tetë dhe dymbëdhjetë pasagjerëve në një konfigurim me dy klube me një divan prej tre personash.

Dy vende mund të mbështeten dhe të kombinohen për të bërë një shtrat të plotë. Përndryshe, të gjitha sediljet janë plotësisht të rregullueshme, mund të lëvizin përgjatë një piste, të rrotullohen, të mbështeten dhe të bëjnë gjithçka tjetër që mund të bëjë një ulëse.

Tavolinat e tastierës vijnë standarde dhe ka vend për pothuajse çdo pajisje - kompjuter, fotokopjues, skaner, TV, tavolinë, etj. Edhe me tavolinat dhe vendet, ka shumë vend për të ecur nëpër kabinën.

Galeria me madhësi të plotë mund të konfigurohet me pajisje për përgatitjen e vakteve të nxehta, duke përfshirë një furrë me temperaturë të lartë, mikrovalë dhe kafe kudo. Ka shumë mundësi konfigurimi të brendshëm, nga qasja në karrige me rrota në dhomat e ndara.

Këto dhoma të ndara janë përdorur për të krijuar një zyrë private (me një tavolinë me madhësi të plotë) ose një dhomë gjumi (me një shtrat të madhësisë së mbretëreshës). Dhoma e bagazheve të pasme, e cila mban 127 metra kub bagazh, është nën presion dhe ajër të kondicionuar dhe mund të arrihet gjatë fluturimit. Nivelet e zërit brenda kabinës janë shumë të ulëta, dhe shpërndarja e temperaturës është madje në të gjitha pjesët e kabinës.

 

Kabinë

Dassault zgjodhi një sistem avionik Rockwell/Collins. Sistemi vjen standard me Sistemin e Menaxhimit të Fluturimit të dyfishtë Honeywell/Sperry WR-800 (FMS), Sistemin e Referencës Inerciale dhe sistemet Air-Data. Një busull standard magnetike Smiths, gyro me qëndrim emergjent dhe sisteme audio të dyfishta Baker M-1045 gjithashtu vijnë standarde.

 

 

Dassault Falcon 900 Kosto e Kartës

Kostoja e marrjes me qira të këtij avioni fillon me rreth 6,000 dollarë në orë. Tarifat e kartës për orë nuk përfshijnë të gjitha taksat, karburantin dhe tarifat e tjera. Kostot e kartës do të ndryshojnë në bazë të vitit të prodhimit/modelit, orarit, itinerarit, totalit të udhëtarëve dhe bagazheve dhe faktorë të tjerë.

Kostoja e blerjes

Kostoja e blerjes për këtë avion zakonisht varion nga 12-15 milion dollarë. Çmimi i një avioni varet nga viti i prodhimit; gjithashtu mund të shkojë mbi gamën e dhënë nëse prodhimi është i ri. Do t'i kushtojë blerësit rreth 1.5 milion dollarë në vit, e cila përfshin karburantin, anëtarët e ekuipazhit dhe mirëmbajtjen, etj. Çmimi i një shembulli të zotëruar mund të jetë brenda 7-9 milion dollarëve. Ka shumë shitës në dispozicion në faqe të ndryshme.

Shifrat në thellësi

Performance

Diapazoni: 4,300 nm

Shpejtësia e lundrimit: 474 knots

Tavani: 51,000 këmbë

Largësia nga ngritja: 5,300 këmbë

Distanca e Uljes: 2,300 këmbë


përmasat

Gjatësia e jashtme: 20.22 metra

Lartësia e jashtme: 7.32 metra

Hapësira e krahëve: 19.2 metra

Gjatësia e Brendshme: 10.03 metra

Gjerësia e Brendshme: 2.35 metra

Lartësia e Brendshme: 1.89 metra

Raporti i brendshëm / i jashtëm: 50 %%

rehati

Numri i udhëtarëve: 19

Nivelet e zhurmës së kabinës: N / A dB

Lartësia e kabinës: këmbët

Çmimi i vlerësuar për orë: 6,300 dollarë

Çmimi i blerjes: 21 milion dollarë


Fuqija

Prodhuesi i motorit: Honeywell

Modeli i motorit: TFE731-60

Djegia e karburantit: 303 litra në orë

peshat

Kapaciteti i bagazhit: 127 këmbë kubike

Pesha e bagazhit: bs

Pesha maksimale e ngritjes: 45,500 bs

Harta e Diapazonit

dassault falcon Harta 900 e diapazonit