Kalo te përmbajtja kryesore

Dassault Falcon 6X

2024 – E ardhmja

Fakte kyçe

  • Ka aftësinë për të fluturuar 5,500 milje detare pa pasur nevojë për karburant - mjaftueshëm për të fluturuar pa ndërprerje nga Londra për në Sao Paulo.
  • Përfitimet nga një kabinë në këmbë dhe mbi 2 metra gjerësi për një komoditet maksimal.
  • Lartësia e ulët e kabinës, kabina e qetë dhe sistemi i filtrimit të ajrit të freskët sigurojnë që të arrini në destinacionin tuaj duke u freskuar.
  • Features 30 large dritaret for maximum natural light, along with the first every skylight in a business aircraft.
  • karakteristika Dassaultkompleti i fundit i avionikës EASy III, së bashku me FalconSy, FalconSfera II dhe Sistemi Dixhital i Kontrollit të Fluturimit.

Pasqyrë & Histori

La Dassault Falcon 6X është avioni më i ri i biznesit që është krijuar nga prodhuesi francez.

Si rezultat, Falcon 6X përmban të gjithë teknologjinë më të fundit për rehati dhe komoditet maksimal.

Për më tepër, Dassault thuaj se Falcon 6X përshtatet në kategorinë e vet – avionët e biznesit ultra të gjerë.

Megjithatë, për qëllime të kategorizimit të industrisë, Falcon 6X është në kategoria e avionëve të mëdhenj.

6X daton në vitin 2017. Në këtë kohë Dassault njoftoi 6X, duke e planifikuar atë të dalë në 2022.

Dizajni i 6X u zbulua në vitin 2018, me aeroplanin që do të dalë në treg në dhjetor 2020. Për më tepër, dërgesat pritet të fillojnë në 2022.

La Falcon 6X përshtatet në Dassaultrreshtimi i avionëve të biznesit pak më i madh 7X   8X. Pavarësisht se është pjesë e familjes "X", 6X nuk ka tre motorë reaktivë si 7X dhe 8X.

Megjithatë, kjo nuk ndikon negativisht në gamën e tij ose në efikasitetin e karburantit. 6X mund të lundrojë me lehtësi nga Londra në Sao Paulo ose Nju Jork në Tel Aviv.

Dassault Falcon Performanca 6X

La Dassault Falcon 6X mundësohet nga dy motorë Pratt & Whitney Canada PW812D të montuar prapa.

Çdo motor prodhon 13,460 lbf shtytje. Kjo e bën 6X të aftë të ngrihet në vetëm 5,480 këmbë. Për më tepër, 6X është në gjendje të ulet në një distancë minimale prej 2,480 këmbësh.

Kur optimizohet për lundrimin (0.80 mach, 8 pasagjerë, 3 ekuipazh), 6X mund të fluturojë 5,500 milje detare (6,329 milje / 10,186 KM) pa pasur nevojë për karburant.

Kur optimizohet për shpejtësi, 6X mund të lundrojë në 516 knots ose 0.90 mak. 6X është i aftë të lundrojë deri në 51,000 këmbë dhe ka një peshë maksimale të ngritjes (MTOW) prej 77,460 lbs.

Për më tepër, në sajë të DassaultDuke ndërtuar aeroplanë luftarakë të trashëgimisë, 6X është shumë i qëndrueshëm në shpejtësitë dhe këndet e kërkuara në pista ajrore më të vogla.

Si rezultat, ngritjet dhe uljet janë më të sigurta dhe më të shpejta në krahasim me jo-Dassault avion. Krahu i 6X është gjithashtu i optimizuar për performancë me shpejtësi të lartë dhe të ulët.

Falë rrathëve të tij në skajet e përparme dhe kapakëve të skajeve të pasme, avioni demonstron shpejtësi jashtëzakonisht të ulëta të ngritjes dhe afrimit.

Për shembull, shpejtësia e afruar e 6X është 109 knots - rreth 10 knots më të ngadaltë se shumica e avionëve të krahasueshëm me shifra të ngjashme të performancës. Përfitimi nga kjo është më i madh siguri kufijtë në ngritje dhe ulje.

Në mënyrë kritike, këto karakteristika të lartpërmendura rrisin aftësinë operacionale të avionit. Prandaj, 6X është në gjendje të ulet në aeroporte të tilla si London City dhe Lugano.

Dassault Falcon Brendësia 6X

La Falcon 6X ka një kabinë vërtet mahnitëse. Teknologjia dhe komoditeti i fundit janë integruar për të maksimizuar komoditetin e pasagjerëve.

Së pari, 6X ka një kabinë të gjatë dhe të gjerë. Sipas Dassault, 6X ka kabinën më të lartë dhe më të gjerë në çdo avion biznesi të ndërtuar për qëllime. Kjo ju jep më shumë hapësirë ​​për t'u ulur ose në këmbë. Gjithashtu ofron më shumë hapësirë ​​për privatësi dhe relaksim.

Për më tepër, hapësira e përbashkët është ndarë për të lejuar që ekipet të takohen dhe të konsultohen. Dassault kanë ndërtuar kabinën që të jetë fleksibël midis hapësirës së jetesës dhe punës. Kjo ju lejon të qëndroni rehat ndërsa keni arritur më shumë.

Lartësia e kabinës në 6X vjen në 6 këmbë 6 inç. Kjo siguron që pothuajse çdo person që hyn në bord mund të ngrihet në këmbë.

Kabina me gjerësi 102 inç u siguron pasagjerëve më shumë hapësirë ​​për bërryla, hapësirë ​​në korridor dhe divanë më të rehatshëm.

Më shumë hapësirë ​​është ndarë për ulëse individuale dhe është integruar privatësi më e madhe. Këto detaje janë më të dukshme në kabinën e pasme gjatë fluturimeve gjatë natës.

Kur lundroni në 41,000 këmbë, 6X ka një lartësi kabine prej vetëm 3,900 këmbësh. Kjo siguron që do të ndiheni të freskët në fund të një fluturimi të gjatë.

Sistemi i filtrimit të ajrit në Falcon 6X ju bën të merrni frymë më lehtë dhe fut ajër të pastër në mushkëri.

I gjithë vëllimi i ajrit të kabinës mund të rifreskohet në më pak se tre minuta. Për më tepër, Dassault kanë mundur të bëjnë që pjesa e brendshme e kabinës të ketë disa nga nivelet më të ulëta të zërit në treg.

Sipas Dassault, nivelet e tingujve janë "nën nivelin e bisedës normale".

6X ka 30 dritare të mëdha në të gjithë kabinën. Dritaret janë të vendosura ngushtë për të rritur fushën e shikimit kur shikoni nga dritarja.

Vëllimi i dritës natyrale që hyn në kabinë sigurisht që do të ngrejë disponimin tuaj dhe do të zgjerojë këndvështrimin tuaj.

Në mënyrë të pabesueshme, Dassault kanë arritur të integrojnë një dritë dritare në kabinën. I pari në një avion biznesi. Kjo zhyt zonat e hyrjes dhe galerisë në dritën natyrore.

Një aspekt kritik i avionëve të biznesit në lidhjen e tyre me botën e jashtme.

Kabina mund të kontrollohet nga pajisja juaj personale, duke ju lejuar të kontrolloni ndriçimin, nivelin e volumit dhe opsionet e argëtimit.

Lidhja në bord do t'ju bëjë të ndiheni si në shtëpinë ose zyrën tuaj.

Kabinë

La Falcon 6X ka versionin më të fundit të Dassaultsuita e avionikës fituese e çmimeve – EASy III.

Me çdo përsëritje të kuvertës së fluturimit EASy Dassault të bëjë përmirësime të konsiderueshme. Falë zhvillimeve të fundit në teknologji dhe përmes dëgjimit Falcon operatorët, kuverta e fluturimit EASy do të jetë e dashur nga pasagjerët dhe pilotët.

Për shembull, Dassault tani e kanë bërë EASy III më të shpejtë në ndezjen dhe ndezjen e të gjitha sistemeve me prekjen e një butoni.

Siç do të prisnit, 6X përmban çmimin fitues FalconSistemi i Kombinuar i Vizionit të Syve. Ky sistem siguron ndërgjegjësim të paparë për situatën për ekuipazhet e fluturimit.

Për më tepër, avioni është i pajisur me FalconSfera II. Kjo është një zgjidhje e integruar elektronike e Qeses së Fluturimit që zvogëlon kohën dhe përpjekjen e përgatitjes për misione.

Pilotët do të kenë shikueshmëri të jashtëzakonshme falë katër dritareve të mëdha në kabinë.

Mburojat e shkëlqimit janë formuar në atë mënyrë që t'u japin pilotëve një fushë të zgjeruar shikimi. Rritja e hapësirës për këmbët dhe sediljet e mëdha e më të rehatshme kontribuojnë në rehati më të madhe të ekuipazhit.

Më në fund, Sistemi Dixhital i Kontrollit të Fluturimit (DFCS) është bërë pjesë e 6X dhe komandon të gjitha sipërfaqet e kontrollit të fluturimit, duke përfshirë rrathët dhe flapat.

Mbrojtja e zarfit të fluturimit shmang tejkalimin e kufijve të shpejtësisë strukturore ose stallave. Kjo u mundëson pilotëve të arrijnë performancën maksimale shpejt dhe me vendosmëri pa e tejkaluar kufirin.

Dassault Falcon Kostoja e Kartës 6X

Kostoja e parashikuar për charter a Dassault Falcon 6X është mbi 10,000 dollarë për orë fluturimi.

Natyrisht, çmimet do të ndryshojnë në varësi të disponueshmërisë, çmimeve të karburantit, tarifave të tokës dhe më shumë.

Çmimi i blerjes

Lista aktuale çmim për një markë të re Falcon 6X është 47 milion dollarë. Sigurisht, avionët në pronësi të thjeshtë nuk ekzistojnë ende. Prandaj, nëse doni më të fundit dhe më të mirët në botën e aviacionit të biznesit do t'ju duhet të blini nga të reja.

 

 

Performance

rehati

peshat

Varg: 5,500 nm Numri i udhëtarëve: 16 Kapaciteti i bagazhit: 155 Këmbë Kub
Shpejtësia e lundrimit: 516 knots Presioni i kabinës: 10.2 PSI Pesha maksimale e ngritjes: lbs 77,460
tavan: Këmbët 51,000 Lartësia e kabinës: Këmbët 6,000 Pesha maksimale e uljes: lbs 66,190
Distanca e ngritjes: Këmbët 5,480 Fillimi i prodhimit: 2022
Distanca e Uljes: Këmbët 2,480 Fundi i prodhimit: Future

 

përmasat

Fuqija

Gjatësia e jashtme: Këmbët 84.3 Prodhuesi i motorit: Pratt & Whitney Kanada
Lartësia e jashtme: Këmbët 24.5 Modeli i motorit: PW812D
hapje e krahëve: Këmbët 85.1 Djegia e karburantit: 419 gallon në orë
Gjatësia e brendshme: Këmbët 40.4
Gjerësia e brendshme: Këmbët 8.5
Lartësia e brendshme: Këmbët 6.5
Raporti i brendshëm / i jashtëm: 48%

0%

Si duhet të fluturoni me avion privat?

Zbuloni mënyrën më të mirë për ju për të fluturuar me avion privat në më pak se 60 sekonda.

Cili është motivimi juaj kryesor për të fluturuar me avion privat?

Me sa njerëz udhëtoni zakonisht?

Sa fluturime me avion privat keni bërë?

Sa shpesh planifikoni të fluturoni/aktualisht me avion privat?

Sa fleksibël janë planet tuaja të udhëtimit?

A do të fluturoni në kohë piku? (p.sh. festat e mëdha)

A ka gjasa që planet tuaja të ndryshojnë ose anulohen brenda 12 orëve nga nisja?

Cili është njoftimi minimal që kërkoni përpara nisjes?

Sa kontroll dëshironi mbi modelin e avionit? (p.sh Gulfstream G650ER përfundoi Bombardier Global 7500)

Dëshironi të përmirësoni/ulni avionin tuaj sipas nevojës?