Cessna Citation X

1996 - 2012

Pasagjerët

9 Simbol i paqës

Varg

3,140 Milje Detare

Shpejtësia e lundrimit

525 Knots

Tavan

51,000 Feet

Djegia e karburantit

336 GPH

Fakte kyçe

  • La Cessna Citation X është një avion i madh i prodhuar nga Cessna midis 1996 dhe 2012.
  • La Cessna Citation X është mundësuar nga dy motorë Rolls Royce AE 3007C1, duke rezultuar në një djegie të karburantit në orë prej 336 Gallons në orë.
  • I aftë për të udhëtuar deri në 525 knots, Cessna Citation X mund të fluturojë pa ndërprerje deri në 3140 milje detare.
  • Avioni mund të transportojë deri në 9 pasagjerë.
  • La Cessna Citation X ka një çmim të rregullt për orë të charter prej 6000 $, me një çmim të ri liste prej 23 milion $ në kohën e prodhimit.

Pasqyrë & Histori

La Cessna Citation X, një avion biznesi me rreze të mesme të mesme, shënoi fillimin e serisë krejt të re 750, duke marrë përsipër serinë e vendosur 650. Ai u konsiderua si një avion krejtësisht i ri, i bërë nga e para në të gjitha aspektet kryesore dhe jo një version i azhurnuar i mëparshëm Citation Avionët jet.

Deri në shkurt 2018, 75% e Citation Avionët X u blenë në pronësi të mëparshme nga pronarët e tyre aktualë, 25% të tjerë të rinj. 10.4% janë në shitje me më shumë se gjysmën e atyre (69%) sipas një marrëveshjeje ekskluzive të ndërmjetësit. Kur shitet, koha mesatare në treg është 373 ditë.

La Citation X u shpall në Konventën NBAA në Tetor 1990 me prototipin e parë që fluturoi në Dhjetor 1993. Dorëzimi i parë i Citation X ndodhi në korrik 1996 për lojtar golfi dhe i përkushtuar Cessna klient, Arnold Palmer. Gjithsej 315 Citation Avionët X janë prodhuar me 309 aktualisht në veprim në mbarë botën. Një version i përditësuar i quajtur New Citation X+ u lançua në 2010 duke shfaqur motorë të azhurnuar dhe sisteme të përparuara avionike. Dorëzimet e të reja Citation X+ filloi në 2013 dhe aktualisht janë 27 në veprim në të gjithë botën.

 

Cessna Citation X Performanca

Në kohën e dizajnimit të tij, inxhinierët në të gjithë industrinë e avionëve privatë ishin nën presion për të krijuar produkte më të besueshme, me performancë më të lartë që operonin me një kosto drastikisht më të ulët. Rolls-Royce sigurisht i plotësoi kërkesat në krijimin e motorit turbofan AE3007C1 me anashkalim të lartë, i cili jep 8,600 paund shtytje. Më vonë u rregullua mirë posaçërisht për Citation X të funksionojë në një temperaturë më të ulët në mënyrë që avioni të mund të punojë motorët e tij më gjatë.


Motorët në Citation X kishte raportin më të lartë të shtytjes ndaj peshës në dispozicion në atë kohë, si dhe konsumin më të ulët specifik të karburantit për një avion privat në klasën e tij. Marrja e Citation X për të lundruar në .90 Mach nuk ishte një arritje e vogël. Inxhinierët e hapësirës ajrore kaluan muaj duke analizuar strukturën aerodinamike të avionit me teknologjinë kompjuterike të dinamikës së lëngjeve llogaritëse. Gama e Citation X është 3,111 nm që funksionon nën NBAA IFR 4 pasagjerë me karburant në dispozicion. Përdor 325 litra karburant në orë.

 

Cessna Citation X Brendshme

Madje duke pasur parasysh se Citation X është avioni më i shpejtë mesatar në botë, Cessna nuk neglizhoi për të hartuar një kabinë të rehatshme dhe luksoze për të përfunduar paketën. Në kohën e lëshimit të avionit, Citation X kishte kabinën më të madhe nga çdo Citation model para tij. Dimensionet e saj të brendshme prej 23 ′ 11 length gjatësi kabine, 5 ′ 6 width gjerësi kabine dhe 5 ′ 8 height lartësi kabine ofrojnë hapësirë ​​të bollshme për t'u çlodhur dhe shtrirë. Zakonisht ulen tetë pasagjerë në një konfigurim të gjerë të sediljeve ekzekutive, Citation X gjithashtu mund të transportojë një maksimum prej dymbëdhjetë pasagjerësh në një sistem ulësesh me densitet më të lartë.

Duke prezantuar një tualet të madh, një galerë plotësisht funksionale dhe një dollap të gjerë, udhëtarët do të gjejnë Cessna u kujdes shumë për të akomoduar nevojat e tyre gjatë fluturimit. E Citation X gjithashtu siguron mbi 80 metra kub hapësirë ​​magazinimi në një dhomë bagazhi të ngrohur mirë dhe nën presion të duhur, duke parandaluar në mënyrë efektive dëmtimin e ngarkesave pavarësisht nga kushtet e jashtme të motit. Shkurtimisht, Cessna ka krijuar një kabinë të rehatshme ekzekutive për të plotësuar shpejtësitë përfundimisht mbresëlënëse të larta që Citation X është bërë i njohur për. . Një banjo, mjaft e madhe për tu dyfishuar si dhomë zhveshjeje, ndodhet në pjesën e pasme të avionit privat dhe një dollap, mjaft i madh për të ruajtur çantat e veshjeve, është brenda mundësive.

 

Kabinë

Sigurisht, asnjë diskutim për CessnaAvionët privatë do të ishin të plotë pa përmendur zgjedhjen e tyre të avionikës - në këtë rast, sistemi i autopilotit/drejtorit të fluturimit Honeywell Primus 2000. Ky sistem ka pesë ekrane 7 × 8 inç që zëvendësojnë instrumentet standarde analoge me një ekran EICAS të pastër dhe të lexueshëm.


Ajo ka një sistem të dyfishtë të menaxhimit të fluturimit dhe vjen standard me Honeywell GPS. Në vitin 2004 Cessna njoftoi se Sistemi i Vizionit të Enhanced: një mjet i dobishëm i cili përdor sensorë infra të kuqe për të krijuar një pamje për pilotin kur fluturon IFR (Rregullat e Fluturimit të Instrumentit), të tilla si gjatë dëborës dhe stuhive të shiut, mjegullës ose gjatë natës si opsion në Citation X.

 

Cessna Citation X Kostoja e Kartës

Ky avion është një nga avionët më luksozë të disponueshëm për fluturime çarter nga dhe për në Nju Jork, me një gamë të gjerë disponueshmërie në disa tregje kryesore të aviacionit. Kostoja e marrjes me qira të këtij avioni fillon me rreth 5,900 dollarë në orë. Tarifat e marrjes me qira të orëve nuk përfshijnë të gjitha taksat, karburantin dhe tarifat e tjera. Kostot e kartës do të ndryshojnë në bazë të vitit të prodhimit/modelit, orarit, itinerarit, totalit të udhëtarëve dhe bagazheve dhe faktorë të tjerë.

Kostoja e blerjes

Kostoja e blerjes për këtë avion zakonisht varion nga 21 milion dollarë. Çmimi i një avioni varet nga viti i prodhimit; gjithashtu mund të shkojë mbi gamën e dhënë nëse prodhimi është i ri. Do t'i kushtojë blerësit rreth 2 milion dollarë në vit, e cila përfshin karburantin, anëtarët e ekuipazhit dhe mirëmbajtjen, etj. Çmimi i një avioni të zotëruar mund të jetë brenda 10-15 milion dollarë. Ka shumë shitës në dispozicion në faqe të ndryshme.

Shifrat në thellësi

Performance

Diapazoni: 3,140 nm

Shpejtësia e lundrimit: 525 knots

Tavani: 51,000 këmbë

Largësia nga ngritja: 5,250 këmbë

Distanca e Uljes: 2,816 këmbë


përmasat

Gjatësia e jashtme: 22.04 metra

Lartësia e jashtme: 5.85 metra

Hapësira e krahëve: 19.48 metra

Gjatësia e Brendshme: 7.28 metra

Gjerësia e Brendshme: 1.68 metra

Lartësia e Brendshme: 1.74 metra

Raporti i brendshëm / i jashtëm: 33%

rehati

Numri i udhëtarëve: 9

Nivelet e zhurmës së kabinës: N / A dB

Lartësia e kabinës: këmbët

Çmimi i vlerësuar për orë: 6,000 dollarë

Çmimi i blerjes: 23 milion dollarë


Fuqija

Prodhuesi i motorit: Rolls Royce

Modeli i motorit: AE 3007C1

Djegia e karburantit: 336 litra në orë

peshat

Kapaciteti i bagazhit: 72 këmbë kubike

Pesha e bagazhit: bs

Pesha maksimale e ngritjes: 36,100 bs

Harta e Diapazonit

Cessna Citation Harta e Diapazonit X