Bombardier Global 7500

2018 - I pranishëm

Pasagjerët

19 Simbol i paqës

Varg

7,700 Milje Detare

Shpejtësia e lundrimit

516 Knots

Tavan

51,000 Feet

Djegia e karburantit

460 GPH

Fakte kyçe

  • La Bombardier Global 7500 është avioni i vetëm i biznesit i industrisë me katër hapësira banimi dhe një zonë pushimi të dedikuar për ekuipazhin.
  • Përjetoni komoditetin e patentuar dhe mbështetjen e thellë revolucionare të sediljes Nuage.
  • La Global Avionët 7500 përmbajnë një sistem të avancuar të menaxhimit të ajrit që jep të dyja 100% ajër të pastër, si dhe një karakteristikë të nxehtësisë turbo dhe turbo ftohëse për të rritur ose ulur me shpejtësi temperaturën e kabinës.
  • Galeria më e madhe e industrisë me furra me konvekcion të dyfishtë / mikrovalë, lavaman dhe rubinet, aparat kafeje / ekspres dhe depo të ftohur.
  • Mbështetja e shquar e qasjes së pjerrët e bën Global 7500 avioni më i madh i biznesit për të hyrë në aeroportin e qytetit të Londrës.
  • Duke shfaqur teknologjinë e gjeneratës së ardhshme fluturoj-për-tel, Bombardier Kuvertë fluturimi vizioni në Global 7500 avionë bashkon avionikën më të fundit me ergonomi dhe estetikë të jashtëzakonshme.

Pasqyrë & Histori

La Bombardier Global 7500 u njoftua në tetor 2010, bëri fluturimin e tij të parë në nëntor 2016 dhe u certifikua në shtator 2018, duke hyrë në shërbim në dhjetor të të njëjtit vit. Global 7500 është i bazuar në popullore Bombardier Global 6000 dhe përmban një gamë të rritur (7,700 milje detare), një kabinë më të gjatë dhe katër zona të dallueshme kabine.

La Global 7500 ka diapazonin më të gjatë të çdo avioni biznesi të prodhuar me qëllim, duke qenë në gjendje të fluturojë pa ndërprerje për 7,700 milje detare. Kjo i jep Global 7500 diapazon i mjaftueshëm për të fluturuar nga Londra në çdo vend në Amerikën e Veriut, Amerikën e Jugut, Azinë, Afrikën ose majën e Australisë pa pasur nevojë të ndalet. Në tetor 2019 Global 7500 vendosi rekordin për misionin më të gjatë të fluturuar ndonjëherë nga një avion biznesi i ndërtuar për një qëllim - një fluturim 17 orësh nga Sidnei në Detroit, Michigan.

 

Bombardier Global Performanca e 7500

La Bombardier Global 7500 është mundësuar nga dy motorë pasaportash të montuar në pjesën e pasme, me secilin që është në gjendje të prodhojë 18,920 lbs të shtytjes (37,840 lbs gjithsej). Këta motorë të Përgjithshëm Elektrik janë në gjendje të furnizojnë me energji elektrike Global 7500 në një lartësi maksimale të lundrimit prej 51,000 këmbë dhe një shpejtësi maksimale të lundrimit prej 516 knots. Global 7500 ka një diapazon maksimal prej 7,700 milje detare, diapazoni më i gjatë i çdo avioni biznesi të krijuar me qëllim.


Falë motorëve të fuqishëm GE Global 7500 është në gjendje të ngrihet është vetëm 5,800 metra - një distancë mbresëlënëse e ngritjes duke pasur parasysh madhësinë e përgjithshme të avionit. Ndoshta edhe më mbresëlënës është fakti që 7500 mund të ulet në vetëm 2,520 metra. Këto shifra mbresëlënëse, të kombinuara me mbështetjen mbresëlënëse të pjerrta të qasjes, do të thotë se Global 7500 është avioni më i madh i biznesit që është i aftë të hyjë në Aeroportin e Qytetit të Londrës.

Një tipar i veçantë i motorit GE Passport është se ai është një sistem i unifikuar i shtytjes me monitorim të përparuar të shëndetit që siguron besueshmëri të jashtëzakonshme, efikasitet të rritur, emisione më të ulëta dhe kosto të reduktuara të mirëmbajtjes, pasi është krijuar posaçërisht për 7500.

 

Bombardier Global 7500 Brendshme

Kur bëhet fjalë për Bombardier Global Brendësia 7500, çdo detaj është konsideruar për të siguruar që të keni fluturimin më të rehatshëm të mundshëm. Së pari, Global 7500 përmban një krah që "një mrekulli teknologjike", e cila jo vetëm që do t'u japë pilotëve kontrollin maksimal mbi avion, por gjithashtu do të japë udhëtimin më të butë të mundshëm. Bombardier gjithashtu ka qenë në gjendje të mbajë lartësinë e kabinës asnjëherë më shumë se 5,680 metra kur kryqëzon në lartësi maksimale. Kjo lartësi e ulët e kabinës (më e ulët se sa mund të gjente në një aeroplan), do të thotë që ju të ndjeheni më të relaksuar gjatë fluturimit dhe do të arrini në destinacionin tuaj me më pak lag vonesë.

Tjetra, ekziston madhësia e brendshme e kabinës, me përmasa 16.59 metra të gjata, 2.44 metra të gjëra dhe 1.88 metra. Këto dimensione nënkuptojnë që ju lehtë mund të lundroni nëpër kabinën dhe do t'ju lejojë të konfiguroni deri në katër zona të veçanta të jetesës, duke lejuar hapësirë ​​për një suitë master me një shtrat të madhësisë së plotë, zonë të dedikuar për pushim të ekuipazhit dhe kuzhinë. Global 7500 mund të konfigurohet sipas nevojave tuaja të sakta dhe përmban një numër të paparë të paraqitjeve. Gjatë gjithë kabinës, Global 7500 përmban dritare ekstra të mëdha në mënyrë që të sjellë sa më shumë dritë natyrore që do të thotë, domethënë 7500 siguron më shumë dritë natyrore në kabinën se çdo avion tjetër privat, dhe çdo pasagjer merr një dritare.

Çdo vend në kabinën e 7500 është Bombardierselia revolucionare e Gjuhës. Sipas Bombardier, Selia Nuage është ndryshimi i parë domethënës në ulëset e avionëve të biznesit në 30 vitet e fundit. Selia Nuage u jep përdoruesve tre karakteristika që nuk janë të disponueshme në asnjë vend tjetër të avionëve të biznesit: një sistem i lidhjes së animit për një shtrirje të thellë, një bazë lundruese për lëvizjen e lëngut dhe një mbështetës të përkulur të kokës për mbështetje të jashtëzakonshme.

E gjithë kabina e Global 7500 është ndezur me Bombardiersistemi i ndriçimit Soleil, i cili është sistemi i parë i ndriçimit të lëvizjes cirkadiane të aviacionit të biznesit në mënyrë që të luftojë jet lag. Duke rregulluar ndriçimin në destinacionin tuaj (dhe të kombinuar me lartësinë e ulët të kabinës), do të përjetoni më pak lag vonesë se kurrë më parë. Në mënyrë që të ndihmojë në luftën kundër vonesës së avionit, 7500 përmban një suitë master me një shtrat të madhësisë së plotë dhe një dush qëndrimi në En Suite. Global avionët nuk ndalen atëherë kur përpiqen të luftojnë vonesën e avionit. 7500 është e pajisur me BombardierSistemi Pur Air, një sistem i përparuar i pastrimit të ajrit që përmban një filtër HEPA që pastron dhe pastron ajrin. Sistemi jo vetëm që mund të sigurojë 100% ajër të pastër, por edhe ajër të pastruar me lagështirë më të mirë për të siguruar ngrohje dhe ftohje të shpejtë të kabinës.

 

Kabinë

Përpara Bombardier Global 7500 përmban një nga kabinat më të përparuara aktualisht në dispozicion në aviacionin e biznesit, së bashku me të qenit një nga kabinat më të bollshme në qiell. Duke shfaqur më të fundit Bombardier Kuvertë fluturimi me vizion, 7500 ka teknologji të përparuar fluturim nga tela, estetikë superiore dhe një ulëse të përhershme anësore të kërcimit. BombardierSistemi i provuar fluturimi nga tela është krijuar me synimin për të maksimizuar sigurinë përmes një modeli të ekuilibruar që ndërthur lirinë e inputit të kontrollit me sigurinë e mbrojtjes më të plotë të mbështjelljes së fluturimit të industrisë. E gjithë kjo do të thotë që ju të mund të relaksoheni në shpinë duke ditur që pilotët tuaj kanë gjithçka nën kontroll.

Bombardier Global 7500 Kosto e Kartës

I gjithë ky luks nuk vjen i lirë. Kostoja e parashikuar e statutit për a Global 7500 është 15,900 dollarë për orë fluturimi.

Nëse po kërkoni të gjeni një kompani charter, Kliko këtu për të krahasuar të gjithë ndërmjetësit privatë charter që mund t'ju ndihmojnë të organizoni fluturimin tuaj në një Challenger 650.

 

Kostoja e blerjes

Kështu që, ju keni vendosur që 7500 është avioni për ju dhe duhet të keni një të tillë në jetën tuaj. Blerje një nga e reja është një opsion i mençur. Çmimi për një Bombardier Global 7500 fillon nga 73 milion dollarë përpara opsioneve. Me performancën e këtij aeroplani, komoditetin e brendshëm dhe përshtatshmërinë, ai është një çmim shumë konkurrues. Nëse jeni duke kërkuar për një opsion në pronësi të para, nuk ka shumë Global Ne shitje 7500-te. Blerja e një njësie në pronësi do të kushtojë afërsisht e njëjtë por ka avantazhin e të qenit në dispozicion menjëherë.

Shifrat në thellësi

Performance

Diapazoni: 7,700 nm

Shpejtësia e lundrimit: 516 knots

Tavani: 51,000 këmbë

Largësia nga ngritja: 5,800 këmbë

Distanca e Uljes: 2,520 këmbë


përmasat

Gjatësia e jashtme: 33.8 metra

Lartësia e jashtme: 8.2 metra

Hapësira e krahëve: 31.7 metra

Gjatësia e Brendshme: 16.59 metra

Gjerësia e Brendshme: 2.44 metra

Lartësia e Brendshme: 1.88 metra

Raporti i brendshëm / i jashtëm: 49%

rehati

Numri i udhëtarëve: 19

Nivelet e zhurmës së kabinës: N / A dB

Lartësia e kabinës: 5,680 këmbë

Çmimi i vlerësuar për orë: 15,900 dollarë

Çmimi i blerjes: 73 milion dollarë


Fuqija

Prodhuesi i motorit: General Electric

Modeli i motorit: Pasaportë

Djegia e karburantit: 460 litra në orë

peshat

Kapaciteti i bagazhit: 195 këmbë kubike

Pesha e bagazhit: bs

Pesha maksimale e ngritjes: 114,850 bs

Harta e Diapazonit

Bombardier global Harta e vargut 7500 me Londrën si qytetin e origjinës - diapazoni i 7700 miljeve detare