Pasagjerët

17
Pasagjerët

Varg

6,000
Milje Detare

Shpejtësia e lundrimit

513
Knots

Tavan

51,000
Feet

Djegia e karburantit

470
GPH

Fakte kyçe

  • La Bombardier Global 6000 dizajni i përparuar i krahut rezulton në një fluturim të qetë dhe të qetë.
  • La Global 6000 jep rehati maksimale falë modelit të rimagjinuar të brendshëm dhe madhësisë së madhe të kabinës, duke pasur më shumë hapësirë ​​sesa konkurrenti i tij më i afërt.
  • Teknologjia e bandës Ka siguron që të jeni të lidhur në çdo kohë.
  • Hapësira e bagazhit të Global 6000 është i arritshëm nga kabina, duke ju lejuar të merrni në mënyrë të sigurt sendet gjatë gjithë fluturimit.
  • Arritni përvojën më të përparuar dhe të besueshme të fluturimit falë teknologjisë dhe dizajnit më të fundit.
  • La Global 6000 aktualisht mban rekordet e shpejtësisë nga Aspen në London City Airport dhe nga London City Airport në New York.

Pasqyrë & Histori

La Bombardier Global 6000 është pjesë e Bombardier'S Global familja. Anëtarët e familjes janë avionët më të mëdhenj të biznesit që Bombardier prodhon Origjinale global avioni ishte Global Ekspres. Global Express ishte një aeroplan me rreze të gjatë me popullarizim të jashtëzakonshëm. Bombardier ka ndërtuar suksesin e saj dhe tani ofron një numër të Global variantet e avionëve. Familja fillon me Global 5000 dhe shkon deri në Global 8000.

Bombardier ka projektuar Global 6000 me qëllim të "harrimit që po fluturon". Ata gjithashtu përshkruajnë Global 6000 si "pjesa më e butë e ditës tuaj".

La Global 6000 funksionon si një avion me rreze të gjatë që mund të lidhë në mënyrë efektive çdo dy pika të globit. Duke shfaqur një krah shumë fleksibël siguron një vrazhdësi të rehatshme gjatë turbulencës - së bashku me çdo pjesë tjetër të fluturimit.

Prodhimi i Global 6000 filloi në 2012 dhe ka bërë rrugën e saj për të qenë avioni kryesor i Flota e NetJets.

Veçanërisht, Bombardier Global 6000 është avioni më i madh i biznesit që mund të fluturojë drejtpërdrejt nga Aspen në Aeroportin e Londrës. Kjo, pra, demonstron diapazonin e saj, performancën dhe aftësitë e qasjes së pjerrët.

Bombardier Global Performanca e 6000

Dy motorë turbofan të Rolls-Royce BR710A2-20 të montuar në pjesën e pasme fuqizojnë Global 6000. Secili motor prodhon deri në 14,750 lbs shtytje. Kjo mundëson Global 6000 për t'u ngritur në 6,476 këmbë dhe për t'u ulur në vetëm 2,236 këmbë (minimumi).

Bombardier e ka bërë Global 6000 të aftë për të fluturuar deri në 6,000 milje detare (6,904 milje / 11,112 KM) pa pasur nevojë të karburantit. Për më tepër, Global 6000 mund të lundrojnë në 516 knots dhe të arrijë një lartësi maksimale prej 51,000 metrash.

Bombardier Global 6000 Brendshme

Nuk është për t'u habitur Global 6000 ka një ambient të brendshëm të pajisur mirë. Brendësia është krijuar për t'ju sjellë përvojën më të butë, freskuese dhe produktive të mundshme nga një avion biznesi.

Falë kabinës më të gjerë në klasën e saj, më shumë hapësirë ​​ofrohet sesa konkurrenti i saj më i afërt. Në Bombardierfjalët e veta; “Me gjerësi të jashtëzakonshme, krahime më të larta dhe një mbështetëse në formë të patëmetë, sediljet e reja u lejojnë pasagjerëve të shijojnë një përvojë të lezetshme dhe tërheqëse, të përshtatshme në mënyrë ideale për udhëtimet në distanca të gjata. Pavarësisht nëse dëshironi të punoni, të pushoni ose të luani, koha thjesht do të kalojë ndërsa uleni në këtë ambient të jashtëzakonshëm. "

Galeria përmban dysheme me dru të fortë, sedilje të skalitura në trupin e njeriut dhe linja të dizajnuara në mënyrë elegante. Duke shfaqur Bombardiersistemin e menaxhimit të kabinës mund ta kontrolloni të gjithë kabinën nga majat e gishtave. Gjiri ultra i shpejtë dhe intuitiv i medias ju lejon të shikoni filma, transmetim të drejtpërdrejtë dhe të shfaqni dokumente në monitorët e TV.

Bombardier Global 6000 Planifikimi i Brendshëm

Bombardier Global 6000 Brendshme Vazhdojnë

Bombardier madje ka zhvilluar sistemin e menaxhimit të kabinës për të qenë i kontrollueshëm nga pajisja juaj mobile (iOS dhe Android). Gjiri i medias në bord ju lejon të lidhni një mori pajisjesh, të tilla si konzola lojëra, Blu-ray player dhe media player dixhital.

6000 ka lidhjen më të shpejtë në internet në fluturim të disponueshëm në të gjithë botën bazuar në teknologjinë e bandës Ka. Bashkohuni me video konferenca, filma transmetues dhe madje edhe lojëra në internet. Bombardier ofron një larmi paketash të dhënash. Këto paketa ju lejojnë të gjeni shpejtësinë e duhur për nevojat tuaja. Teknologjia e bandës Ka është më e shpejta në ajër (deri në 15 Mbps). Për më tepër, banda Ka ofron mbulimin dhe besueshmërinë më të mirë.

Në pjesën e pasme të avionit, do të gjeni dhomën e dhomës. Kjo shton "një ndjenjë qetësie" me dritare të mëdha që sigurojnë dritë të bollshme natyrore. Dhoma e ngrohtë përmban një divan të plotë, një gardërobë e gjerë, kontroll i pavarur i temperaturës dhe zonë tualet.

Kur fluturoni mbi retë në një fluturim të gjatë është e domosdoshme që të ushqeheni mirë. Galeria e madhe e pajisur plotësisht e garanton këtë. Kapaciteti i konsiderueshëm i ruajtjes dhe sipërfaqet e gjera të punës lejojnë mundësi më të mëdha të vaktit.

Së fundmi, sigurohuni që ekuipazhi juaj të jetë gjithmonë në performancën më të mirë. Një zonë e dedikuar për pushim e ekuipazhit do të kujdeset për këtë.

Nëse dëshironi të konfiguroni tuajin Global 6000 atëherë thjesht kaloni te Bombardierkonfiguruesi.

Kabinë

Siç do të prisnit nga ju Bombardier, Global 6000 ka të gjithë teknologjinë më të fundit dhe më të madhe.

La Global 6000 është e pajisur me revolucionarin Bombardier Kuvertë fluturimi vizioni. Pretenduar nga Bombardier të jetë "kompleti më i përparuar i avionikës së aviacionit të biznesit". Ergonomia dhe estetika përfundimtare u ofrojnë pilotëve rehati dhe kontroll të jashtëzakonshëm.

Karakteristika të tilla si sistemi i vizionit sintetik dhe radari i motit MultiScan ndihmojnë në rritjen e ndërgjegjësimit të situatës. Përmes zvogëlimit të ngarkesës së punës pilot, ju mund të jeni i sigurt se do të shijoni një fluturim më të sigurt dhe më efikas.

natyrisht, Bombardier gjithashtu ka aplikuar standardet e tyre të larta të dizajnit të brendshëm në kabinën e pilotit. Duke shfaqur lëkurë të qepur dy herë, kontrolle metalike të krehura dhe thekse të fibrave të karbonit, dizajni i kabinës bashkohet pa ndërprerje me pjesën tjetër të kabinës.

Bombardier Global 6000 Kosto e Kartës

Kostoja e statutit për një Bombardier Global 6000 vlerësohet të jetë pak më shumë se 8,000 dollarë për orë fluturimi. Natyrisht, çmimet do të ndryshojnë në varësi të disponueshmërisë, çmimeve të karburantit, tarifave të tokës dhe më shumë.

Nëse po shqyrton një Global 6000 atëherë a Dassault Falcon 7X do të jetë konkurrenti më i afërt. Me diapazon të ngjashëm dhe kapacitet pasagjerësh, 7X vlerësohet të jetë rreth $ 1,000 më pak për orë fluturimi.

Çmimi i blerjes

Mimet për Global 6000 fillojnë nga pak më shumë se 62 milion dollarë kur blejnë nga të reja. Sigurisht, ju lehtë mund ta modeloni ëndrrën tuaj Global 6000 duke përdorur Bombardierështë në internet konfigurues.

Duke pasur parasysh se Global 6000 hynë në prodhim në 2012 ka shumë shembuj të mëdhenj para-pronësorë për të zgjedhur. Shembuj që janë nga 5 deri në 6 vjeç janë rreth 20 deri në XNUMX milion dollarë.

Në thellësi

Performance

rehati

peshat

Varg: 6,000 nm Numri i udhëtarëve: 17 Kapaciteti i bagazhit: 195 Këmbë Kub
Shpejtësia e lundrimit: 513 knots Presioni i kabinës: 10.3 PSI Pesha maksimale e ngritjes: lbs 99,500
tavan: Këmbët 51,000 Lartësia e kabinës: Këmbët 5,680 Pesha maksimale e uljes: lbs 78,600
Distanca e ngritjes: Këmbët 6,476 Fillimi i prodhimit: 2012
Distanca e Uljes: Këmbët 2,236 Fundi i prodhimit: Paraqesin

përmasat

Fuqija

Gjatësia e jashtme: Këmbët 99.4 Prodhuesi i motorit: Rolls-Royce
Lartësia e jashtme: Këmbët 25.6 Modeli i motorit: BR710-A2-20
hapje e krahëve: Këmbët 94.2 Djegia e karburantit: 470 gallon në orë
Gjatësia e brendshme: Këmbët 43.2
Gjerësia e brendshme: Këmbët 7.9
Lartësia e brendshme: Këmbët 6.2
Raporti i brendshëm / i jashtëm: 43%

Harta e Diapazonit