paralajmërim: call_user_func_array () pret që parametri 1 të jetë një përgjigje e vlefshme, funksioni 'woocommerce_breadcrumb' nuk u gjet ose emri i funksionit i pavlefshëm në /home/benedict/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php në linjë 307

Bombardier Challenger 650

2015 - I pranishëm

Pasagjerët

12 Simbol i paqës

Varg

4,000 Milje Detare

Shpejtësia e lundrimit

488 Knots

Tavan

41,000 Feet

Djegia e karburantit

310 GPH

Fakte kyçe

  • Falë kabinës më të gjerë në klasën e saj dhe sediljeve të bëra me dorë që ju lejojnë të rrini ulur, të shtriheni ose të shtriheni, mund të jeni i sigurt se do të jetë një mision i rehatshëm.
  • Kabina e madhe e Bombardier Challenger 650 ju ofron mjaft hapësirë ​​për t'u zgjatur dhe lëvizur lirshëm gjatë udhëtimeve të gjata.
  • Dizajni i krahut të Challenger 650 ju ofron një përvojë të qetë dhe të qetë të fluturimit.
  • Interneti me shpejtësi të lartë i bandës Ka është i disponueshëm, duke siguruar që të mos humbni asnjë produktivitet ndërsa jeni në ajër.
  • Dritaret e mëdha, ekranet me prekje këndore dhe përfundimet e zgjedhura me përpikëri sigurojnë një përzierje perfekte të estetikës dhe ergonomisë.
  • Pajisur tashmë për të përmbushur kërkesat aktuale dhe ato të ardhshme të lundrimit.

Pasqyrë & Histori

La Bombardier Challenger 650 është i bazuar në Challenger Platforma 605 por është azhurnuar në çdo aspekt. Challenger 650 është pjesë e Challenger Familja 600 seri e cila mund të datohet në fund të viteve 1970. Parimet themelore të Challenger 600 familje kanë mbetur gjithmonë të njëjtat - dizajni i krahut të ulët për një udhëtim të qetë, dy turbofanë të montuar në pjesën e pasme për një dalje të lartë të forcës, krahu superkritik, kabina e ngritjes dhe dy zona të jetesës.

La Challenger 650 hyri në shërbim në 2015 dhe mburret me një shtesë shtesë prej 5% të paraardhësit, duke lejuar rritjen e performancës në aeroporte më të vogla falë një zvogëlimi të gjatësisë së ngritjes. Platforma prapa Challenger 650 është bërë platforma më e shitur e avionëve të mëdhenj të biznesit të të gjitha kohërave me 1,000 dërgesa të tjera gjithsej. Kjo nuk është për t'u habitur duke marrë parasysh se Challenger 650 avion privat ka një besueshmëri të dërgimit mbi 99.9%.

 

Bombardier Challenger Performanca e 650

La Challenger 650 përmban dy motorë General Electric CF34-3B, me secilin që prodhon 9,220 paund të shtytjes (18,440 lbs gjithsej), duke konsumuar një modeste të karburantit prej 227 galonësh në orë kur jeni në det. Këto motorë japin Bombardier Challenger 650 një shpejtësi maksimale e lundrimit prej 488 knots, një distancë prej 4,000 milje detare, dhe një distancë ngritjeje prej vetëm 5,640 metrash.


Motorët e shkëlqyeshëm GE CF34-3B ofrojnë Challenger 650 me një çertifikim të afrimit të pjerrët, duke e lejuar atë të hyjë në Aeroportin e Qytetit të Londrës, së bashku me operimin brenda dhe jashtë aeroporteve sfiduese të tilla si Aspen & Lugano.

 

Bombardier Challenger 650 Brendshme

Me një vëllim total kabine prej 1,146 metra kub, kabina më e gjerë në klasë, dhe lidhja e internetit me shpejtësi të lartë e bandës Ka, Challenger 650 jet është metoda e përsosur e transportit qoftë nëse kërkoni një vend për t'u çlodhur apo një vend për të punuar. Çdo avion përmban qepje dore në të gjithë kabinën, dhe nëse e specifikoni, futje e bukur prej metali në sediljet e gjera prej lëkure. Një tipar brenda të gjithëve Challenger 650-ta është mungesa e altoparlantëve të dukshëm në muret e kabinës për të siguruar linja më të pastra në të gjithë kabinën. Të gjitha vendet janë mbështetur plotësisht dhe të rrotullueshme për rehati maksimale. Çdo përbërës në aeroplan është ndërtuar me dorë nga Bombardier në fabrikën e tyre në Montreal, duke ju siguruar një aeroplan që është unik në qiell.

Ambienti brenda kabinës mund të kontrollohet me aplikacionin celular i cili lidhet përmes Bluetooth, duke kontrolluar sistemin e argëtimit dhe mjedisin e kabinës. Në konfigurimin e zakonshëm, udhëtarët mund të presin që të gjejnë katër ulëse lëkure prej lëkure në pjesën e përparme të avionit, me katër vende shtesë përballë avionit të avionit. Së bashku me këto katër vende, të ftuarit mund të gjejnë një divan me katër vende (me jastëkë të bërë posaçërisht). Nëse fluturoni gjatë gjithë natës (ose thjesht keni nevojë për një gjumë), vendet e përparme dhe divani mund të shndërrohen në shtretër. Duke marrë parasysh që lartësia maksimale e kabinës në Challenger 650 është 7,000 metra, mund të jeni i sigurt që do të arrini në destinacionin tuaj duke u ndier i freskët.

La Bombardier Challenger 650 mund të transportojë deri në dymbëdhjetë pasagjerë, dy pilotë dhe një stjuardesë që mund të kujdeset për ju duke përdorur pajisjet më të mëdha në galeri - duke lejuar përgatitjen më të shpejtë të ushqimit. Galeria është e fshehur pas një dere të kontrolluar elektronikisht.

 

Kabinë

La Bombardier Challenger 650 përmban të gjitha teknologjitë më të fundit paraprakisht, duke shfaqur ato Bombardier Kuvertë fluturimi vizioni. E gjithë kjo do të thotë që avioni plotëson kërkesat aktuale të lundrimit, së bashku me çdo kërkesë të ardhshme duke ju siguruar paqe shtesë të mendjes. Avionikët për mbrojtjen nga e ardhmja brenda avionit demonstrohen duke qenë të aftë për FANS 1 / A + (CPDLC & ADS-C), të aftë për RNP AR 0.3, dhe ADS-B Out bazë.

Kostoja e Kartës

La Bombardier Challenger Kostoja e charter-it 650 vlerësohet në 6,600 dollarë për orë fluturimi. Një fluturim nga Londra për në New York ka të ngjarë të kushtojë vetëm $ 90,000 kur të merren parasysh të gjitha tarifat.

Nëse po kërkoni të gjeni një kompani charter, Kliko këtu për të krahasuar të gjithë ndërmjetësit privatë charter që mund t'ju ndihmojnë të organizoni fluturimin tuaj në një Challenger 650.

 

Kostoja e blerjes

Shitur në Challenger 650 - koha për të blerë? Bombardier Challenger Kostoja 650 vjen me 32 milion dollarë të reja. Nëse jeni duke kërkuar për një model që ka disa orë në orë, atëherë mund të prisni të paguani diku nga 16 milion dollarë në 20 milion dollarë për një shembull të përdorur. Pasi të keni ulur aeroplanin në hangarin tuaj, do të befasoheni këndshëm me kostot më të ulëta operative në klasën e tij falë programeve të përballueshme të mirëmbajtjes dhe intervaleve më të gjata të mirëmbajtjes krahasuar me konkurrencën.

Shifrat në thellësi

Performance

Diapazoni: 4,000 nm

Shpejtësia e lundrimit: 488 knots

Tavani: 41,000 këmbë

Largësia nga ngritja: 5,640 këmbë

Distanca e Uljes: 2,402 këmbë


përmasat

Gjatësia e jashtme: 20.9 metra

Lartësia e jashtme: 6.3 metra

Hapësira e krahëve: 19.6 metra

Gjatësia e Brendshme: 7.8 metra

Gjerësia e Brendshme: 2.41 metra

Lartësia e Brendshme: 1.83 metra

Raporti i brendshëm / i jashtëm: 37%

rehati

Numri i udhëtarëve: 12

Nivelet e zhurmës së kabinës: N / A dB

Lartësia e kabinës: 7,000 këmbë

Çmimi i vlerësuar për orë: 6,600 dollarë

Çmimi i blerjes: 32 milion dollarë


Fuqija

Prodhuesi i motorit: General Electric

Modeli i motorit: CF34-3B

Djegia e karburantit: 310 litra në orë

peshat

Kapaciteti i bagazhit: 115 këmbë kubike

Pesha e bagazhit: 900 lbs

Pesha maksimale e ngritjes: 48,200 bs

Harta e Diapazonit

Bombardier challenger Harta e diapazonit 650 me Londrën si qytet origjina - diapazoni i 4000 miljeve detare