Pesë destinacionet e arritura më së miri nga Private Jet

Tortola, Ishujt e Virgjër Britanikë

Anije në perëndim të diellit në Cane Garden Bay Ishujt Britanikë Britanikë

BVI duhet të jetë një nga vendet më të pabesueshme në tokë. Drita është thjesht mahnitëse, duke rezultuar si në lindje të diellit ashtu edhe në perëndim të diellit. E eksploruar më së miri me anije, ka një larmi ishujsh për t'u vizituar, së bashku me një paraqitje të shkurtër të ishullit të famshëm Necker. Nëse ju pëlqen perëndimi i diellit, plazhet, sportet ujore dhe pamjet e shkëlqyera nga dritarja e aeroplanit, atëherë ky është vendi i domosdoshëm për të vizituar. Avioni i rekomanduar është një Embraer Legacy 500.

Madrid, Spanjë

Pamje ajrore e Madridit

Madrid është një nga qytetet më të bukura në të gjithë Evropën. Nëse jeni duke kërkuar kulturë, atëherë mos kërkoni më shumë. Nëse doni të eksploroni parkun, të endeni nëpër kopshtet botanike, të shihni artin e klasit botëror në Prado, të përqafoni historinë Mbretërore ose thjesht të shijoni arkitekturën e shkëlqyeshme, atëherë duhet të rezervoni fluturimin tuaj për në Madrid. Avioni i rekomanduar është një Tjetra 400XTI.

Paro, Mbretëria e Butanit

Tempulli në majën e kodrës në Paro, Mbretëria e Butanit

I ndodhur 7,300 metra mbi nivelin e detit Paro është i rrethuar nga malet Himalaje. Mendohet të jetë një nga aeroportet më të rrezikshëm në botë, dhe i vetmi aeroport ndërkombëtar në rajon, ky nuk është për ata me frikën e fluturimit. Sidoqoftë, kur jeni në duart e duhura, kjo është një qasje spektakolare. Ky është një vend fantastik për t’u vizituar falë pamjeve të pabesueshme dhe vendeve të shenjta në zonë. Avioni i rekomanduar është një Cessna Citation M2.

Liqeni Tahoe, California

Agimi në Liqenin Tahoe California

Fluturoni drejtpërdrejt në Aeroportin e Liqenit Tahoe (TVL), duke ju kursyer një orë udhëtim në krahasim me nëse do të fluturonit komercial. Nëse jeni duke kërkuar për një pushim relaksues në natyrë është e vështirë të gjesh vende shumë më të mira se Liqeni Tahoe. Bukuria e Liqenit Tahoe është se mund të shijohet gjatë gjithë vitit. Nëse ju pëlqen sportet ujore, shëtitjet, çiklizmi ose ski, kaloni kohën drejt udhëtimit tuaj dhe do të kaloni kohën e jetës suaj. Avioni i rekomanduar është një Pilatus PC-24.

Agra, Indi

Taj Mahal ditën

Nëse ende nuk keni parë Taj Mahal, atëherë fluturimi në Agra është mënyra perfekte për të arritur atje. Nëse fluturoni me një kompani ajrore komerciale do t'ju duhet të fluturoni për në New Delhi dhe më pas të udhëtoni disa orë me rrugë. Me një avion privat thjesht mund të fluturoni drejt Agra dhe menjëherë të shijoni kulturën. Avioni i rekomanduar është një Gulfstream G280.