Avioni privat me diapazonin më të gjatë

Bombardier Global 7500 E jashtme

A keni menduar ndonjëherë për avionin privat me diapazonin më të gjatë?

Avionët privatë janë një mënyrë e shkëlqyeshme për të udhëtuar shpejt, rehatshëm dhe diskret. Sidoqoftë, me një larmi kaq të madhe avionësh që ofrohen - si e zgjidhni atë më të mirin?

Epo, një mënyrë e shkëlqyeshme për të filluar është duke gjetur një avion që në të vërtetë mund t'ju çojë nga pika A në pikën B. Idealisht kjo do të ishte pa pasur nevojë të ndaleni dhe karburantit.

Dassault Kabina 8X

Prandaj, ne kemi bashkuar këtë listë për të shfaqur pesë avionë të biznesit të ndërtuar që mund të fluturojnë më larg në një rezervuar të vetëm të karburantit.

Ju lutem vini re se kjo listë është vetëm për avionët e biznesit të ndërtuar për qëllime. Nuk po numërojmë avionë të konvertuar, siç është BBJ 747-8.


1. Bombardier Global 7500

Bombardier Global 7500 E jashtme

Avioni privat me diapazonin më të gjatë është ai Bombardier Global 7500. 7500 ka një sërë, me mend, 7,700 milje detare. Kjo përkthehet në 8,861 milje ose 14,260 KM.

Diapazoni i Global 7500 është aq mbresëlënëse sa që në tetor 2019 vendosi një rekord të ri për misionin më të gjatë të fluturuar ndonjëherë. Një fluturim mbresëlënës pa ndërprerje nga Sidnei për në Detroit, Michigan ishte misioni. Global 7500 e përfunduan këtë fluturim në 17 orë pa ndalur.

Diapazoni i Global 7500 është aq mbresëlënëse saqë mund të lidhë pothuajse çdo dy pika të globit pa pasur nevojë të ndalet.

Përveç kësaj, Global 7500 nuk është ngatërresë. Mund të lundrojë me një shpejtësi prej 516 knots - gjithashtu duke e bërë atë një nga avionët më të shpejtë të biznesit që ekziston.

Siç mund të prisnit nga një avion që kushton 73 milion dollarë përpara opsioneve, pjesa e brendshme është në krye të diapazonit. Global 7500 ka më shumë dritë natyrore në kabinën se çdo avion tjetër privat. BombardierSistemi i Pure Air siguron 100% ajër të pastër, ndërsa është gjithashtu në gjendje të ngrohë dhe ftohë shpejt kabinën.

Bombardier Global 7500 Brendshme

Avioni ka hapësirë ​​për deri në katër zona të ndara të jetesës. Si pasojë, pjesa e pasme e kabinës ka një dhomë private. Përfitimi i kësaj - një shtrat i madhësisë së plotë. Kjo do të thotë që ju mund të flini siç duhet gjatë misionit tuaj deri në 17 orë.

Për më tepër, një lartësi e ulët e kabinës ndihmon në zvogëlimin e ndjeshëm të vonesës së avionit kur jeni duke kaluar kontinente.

Për më tepër, një kuzhinë e plotë ju garanton se do të ushqeheni mirë përtej Atlantikut.

Po në lidhje me ekuipazhin? Bombardier kanë qenë në gjendje të përshtaten në një zonë të dedikuar pushimi të ekuipazhit për të mbajtur ekuipazhin që funksionon në mënyrë efikase.

Nëse dëshironi të mësoni më shumë rreth Bombardier Global 7500, ju lutem Kliko këtu.


2. Gulfstream G700

Gulfstream G700 Jashtëm në tokë

Vrapuesi deri në Global 7500 dhe duke ardhur në të dytin pasi avioni privat me diapazonin më të gjatë është ai Gulfstream G700. G700 është një hyrje e re në treg.

Sidoqoftë, siç mund ta kuptoni nga pjesa tjetër e avionëve në këtë listë, Gulfstream di një ose dy gjëra për maksimizimin e diapazonit.

G700 është Gulfstreampërgjigja për Global 7500. G700 gjithashtu mund të lundrojë në 516 knots në një lartësi maksimale prej 51,000 metrash. Të dy avionët mund të mbajnë deri në 19 pasagjerë.

G700 është madje i ngjashëm në çmim - kushton 75 milion dollarë përpara opsioneve.

Sidoqoftë, G700 mund të fluturojë pa ndërprerje vetëm për 7,500 Mila Nautikë. Kjo përkthehet në 8,630 milje ose 13,890 km.

Shumë si Global 7500, nuk ka shumë destinacione që G700 nuk mund t'i arrijë në një rezervuar të vetëm të karburantit. London në Perth, Australi, Tokio në New York, Dallas në Cape Town. G700 mund të fluturojë të gjitha këto linja pa ndalur.

Siç pamë me Global 7500, është e domosdoshme që kabina të jetë emëruar siç duhet për të akomoduar misione të gjata.

Fatmirësisht një zonë që G700 e mposht Global 7500 është kushtuar hapësirave të jetesës. G700 mund të ketë deri në pesë hapësira të dedikuara jetese.

Gulfstream Divan i brendshëm G700 me TV

Gjatë gjithë kabinës udhëtarët do të gjejnë nënshkrimin ovale Gulfstream dritaret Njëzet prej tyre në fakt.

Natyrisht vendet janë të punuara me dorë për secilin avion dhe mund të shndërrohen në shtretër ergonomikë.

Deri në 19 pasagjerë mund të ulen të qetë në aeroplan, me hapësirë ​​për deri në 13 pasagjerë në një konfigurim të gjumit.

Pjesa e pasme e kabinës mund të përdoret si një banjë private me një shtrat të madhësisë së plotë për një komoditet maksimal. Pas kësaj është një dhomë larëse e plotë, e kompletuar me dush. Kjo, e kombinuar me një lartësi të ulët të kabinës dhe 100% ajër të pastër, do të garantojë që të jeni gati për të kapur ditën pas mbërritjes.

Nëse jeni të interesuar për një krahasim më të hollësishëm të G700 dhe Global 7500, shikoni krahasimin tonë këtu.

Nëse dëshironi të mësoni më shumë rreth G700, ju lutem Kliko këtu.


3. Gulfstream G650ER

Gulfstream G650ER E jashtme

Të vish në një vend të dytë të përbashkët me G700 është ai G650ER. ER duke qëndruar për Gama e Zgjatur. G650ER gjithashtu mund të fluturojë 7,500 milje detare (8,630 milje / 13,890 km) me një shpejtësi prej 516 knots.

Të dy avionët mund të lundrojnë në një lartësi maksimale prej 51,000 këmbësh. Dhe të dy avionët mund të mbajnë deri në 19 pasagjerë. Sidoqoftë, G650ER kushton 70 milion dollarë përpara opsioneve. 5 milion dollarë më pak se G700.

Siç do të prisnit nga një Gulfstream, G650ER është standardi i artë për lundrim me distancë të gjatë.

Lartësi e ulët e kabinës. 100% ajër i pastër. Banesë private. Kabinë e qetë. Dritë e bollshme natyrore. G650ER i ka të gjitha.

E gjithë kabina mund të kontrollohet nga një aplikacion celular në telefonin tuaj. Kjo ju lejon të kontrolloni dritat, temperaturën dhe më shumë.

Imagjinoni se. Ju mund të jeni shtrirë në një shtrat të madhësisë në pjesën e pasme të avionit që fluturon mbi Atlantik dhe të fikni dritat nga telefoni juaj. Nuk ka nevojë as të ngrihesh nga shtrati.

G650ER mund të ketë deri në katër zona të jetesës për të siguruar "një largim të rafinuar mbi re".

Gulfstream G650ER Brendshme

Ndërsa G650ER ka po aq vende sa G700, kjo nuk përkthehet në kapacitet gjumi. G650ER ka kapacitet gjumi për deri në 10 pasagjerë.

Kuptohet që dikush mund të pyesë se cili është ndryshimi midis G650ER dhe G700. Të dy kanë të njëjtën performancë të drejtë.

Epo, përgjigjja zbret në hapësirë. G700 është një avion më i madh, siç demonstrohet nga aftësia për të pasur një zonë më të gjallë mbi G650ER.

Nëse dëshironi të mësoni më shumë rreth G650ER, ju lutem Kliko këtu.


4. Gulfstream G650

Gulfstream G650 Jashtme

La G650 është avioni në të cilin bazohet G650ER.

Prandaj, për sa i përket performancës së brendshme dhe të papërpunuar, avionët janë pothuajse identikë. Dallimi kryesor është diapazoni.

G650 mund të fluturojë pa pasur nevojë të karburantit për 7,000 milje detare (8,055 milje / 12,964 KM).

G650 ka 100% ajër të pastër ashtu si G650ER. Për më tepër, të dy kanë një lartësi të ulët kabine, kabina të lehta dhe të qeta. Të dy mund të vendosin deri në 19 pasagjerë dhe të flenë deri në 10.

Gulfstream Brendshme G650

Nëse dëshironi të mësoni më shumë rreth G650, ju lutem Kliko këtu.


5. Dassault Falcon 8X

Dassault 8X E jashtme

Teknikisht flasim Dassault Falcon 8X nuk i përket një liste në lidhje me avionin privat me diapazonin më të gjatë.

Sidoqoftë, ia vlen të jesh në listë si një përmendje e nderuar. Teknikisht, Gulfstream G550 Gulfstream G600 kanë një diapazon më të madh. Këto aeroplanë kanë një distancë prej 6,750 milje detare përkatësisht 6,600 milje detare.

Arsyeja për Falcon Të qenit 8X në këtë listë është sepse G550 dhe G600 janë jashtëzakonisht të ngjashëm me G650, G650ER dhe G700.

Për më tepër, Falcon 8X është një avion mjaft mbresëlënës.

La Dassault Falcon 8X ka një diapazon maksimal prej 6,450 milje detare (7,423 milje / 11,954 km). Kjo, për shembull, e bën Falcon 8X i aftë të fluturojë pa ndalur nga Londra në Singapor, Nju Jork në Dubai dhe Hong King në Salt Lake City.

8X është më i vogël se avioni tjetër me një kapacitet pasagjerësh 16. Ai nuk mund të fluturojë aq shpejt - shpejtësia maksimale e lundrimit është 488 knots. Dhe, padyshim, nuk mund të fluturojë aq larg.

Dassault Brendësia 8X

Sidoqoftë, pjesa e brendshme e 8X është mahnitëse. Mbi 30 skema të ndryshme mund të konfigurohen për këtë aeroplan. Paraqitja më e zakonshme është të kesh 14 vende në të tre zonat e jetesës së kabinës. Kjo siguron hapësirë ​​për 6 shtretër plotësisht të sheshtë.

Kur fluturoni në 41,000 metra lartësia maksimale e kabinës është vetëm 3,900 metra. E gjithë kabina mund të kontrollohet nga telefoni juaj dhe, natyrisht, një dush mund të opsionohet për pjesën e pasme të kabinës.

Objektet e pushimit të ekuipazhit janë në dispozicion për të mbajtur pilotët që veprojnë në mënyrën më të mirë.

Mëso më shumë rreth Dassault Falcon 8X këtu.


Avioni privat me diapazonin më të gjatë

Pra, atje e kemi. Avioni privat me diapazonin më të gjatë. Siç mund ta shihni, është një garë e ngushtë. Gulfstream prodhojnë numrin më të madh të avionëve që mund të fluturojnë në distancë të konsiderueshme.

Sidoqoftë, avioni më i madh privat që Bombardier duhet të ofrojnë ata janë në gjendje të pretendojnë vendin e parë.

Nëse dëshironi të krahasoni avionët për veten tuaj, atëherë mund ta bëni këtu.