Kalo te përmbajtja kryesore

Dhomat e gjumit me avion privat vijnë në të gjitha format dhe madhësitë.

Dhe, më shpesh sesa jo, avionët privatë nuk kanë dhoma gjumi të dedikuara. Hapësirat e dedikuara të gjumit janë të rezervuara vetëm për avionët më të mëdhenj të biznesit dhe avionët VIP. 

Le të hedhim një vështrim në avionët privatë që vijnë me një dhomë gjumi, së bashku me mënyrën se si është e mundur dhe çfarë llogaritet në fakt si të kesh një dhomë gjumi në bord. 

Çfarë llogaritet si një dhomë gjumi me avion privat?

Ka shumë avionë privatë që kanë hapësirë ​​për të fjetur të sheshtë.

Zakonisht kjo bëhet duke e kthyer një vend në një shtrat të sheshtë. Përndryshe, mund të bëhet duke shpërndarë shtratin nëpër ndenjëse të shumta ose një palë divane. 

Sidoqoftë, dhomat e gjumit të vërtetë të avionëve privatë karakterizohen nga hapësira të veçanta, të dedikuara të krijuara posaçërisht për gjumë të qetë në fluturime më të gjata.

Këto zona janë të ndara nga pjesa tjetër e kabinës, duke ofruar privatësi dhe rehati.

Ato zakonisht janë të pajisura me një krevat të plotë ose queen-size dhe pajisje en-suite.

Kjo zonë private i lejon pasagjerët të çlodhen dhe të pushojnë të pashqetësuar, duke imituar komoditetin dhe komoditetet e një dhome hoteli të nivelit të lartë, mijëra këmbë në ajër.

A kanë të gjithë avionët privatë një shtrat?

Jo, jo të gjithë avionët privatë kanë një shtrat, e lëre më një dhomë gjumi të dedikuar.

E gjithë kjo varet nga madhësia e kabinës dhe diapazoni i avionëve.

Avionët më të vegjël, si turbopropa, avionë shumë të lehtë dhe avionë të lehtë, nuk kanë hapësirë ​​në kabinën për shtrat. Për më tepër, diapazoni i avionit nuk është i mjaftueshëm për të justifikuar nevojën për të fjetur gjatë fluturimit.

Për shembull, nëse keni një kohëzgjatje misioni prej 3 orësh, atëherë nuk ka gjasa që të keni nevojë për gjumë të cilësisë së lartë gjatë asaj kohe.

Megjithatë, nëse po kaloni Atlantikun me një fluturim tetë orësh dhe keni një takim të rëndësishëm në anën tjetër, duhet të siguroheni që të keni pushim cilësor. 

Kjo është arsyeja pse aranzhimet e konsideruara të gjumit të një aeroplani privat zakonisht gjenden në avionë me madhësi super të mesme e lart.

Embraer Legacy 450 Brendshme
Embraer Legacy 450 Shtrat i sheshtë

Aeroplanë shumë të lehtë dhe dhoma gjumi me avion të lehtë

Duke pasur parasysh kufizimet e dizajnit të një VLJ, disa nuk kanë as një tualet, e lëre më një zonë gjumi.

Kjo vlen edhe për avionët e lehtë. Për shembull, Embraer Phenom 100 nuk ka një zonë të dedikuar gjumi ose ndenjëse plotësisht të shtrirë. 

Fokusi kryesor në këto kategori avionësh është në maksimizimin e hapësirës dhe sigurimin e rehatisë së pasagjerëve gjatë fluturimeve më të shkurtra, kjo është arsyeja pse zakonisht do të gjeni ndenjëse të mbështetura në vend të shtretërve të plotë.

Ndërsa këto marrëveshje mund të mos ofrojnë të njëjtin nivel luksi si avionët më të mëdhenj privatë, ato gjithsesi ofrojnë një përmirësim të konsiderueshëm në rehati në krahasim me fluturimet komerciale dhe një vend të përshtatshëm për të fjetur.

Sigurisht, këta avionë më të vegjël kanë ende shumë nga përfitimet e udhëtimit privat ajror, si privatësia, efikasiteti dhe komoditeti.

Dhomat e gjumit Jet me madhësi të mesme

Avionët privatë të mesëm paraqesin një hap më lart për sa i përket komoditetit, hapësirës dhe luksit në krahasim me homologët e tyre më të vegjël.

Me aftësinë për të akomoduar fluturime më të gjata, prodhuesit shpesh i projektojnë këto avionë me konceptin e një 'dhome gjumi' në mendje, megjithëse në një shkallë më të vogël.

Këto lloje avionësh mund të kenë divanë ose ndenjëse të mëdha që shndërrohen në shtretër të sheshtë, duke ofruar një rregullim më të rehatshëm të gjumit për udhëtimet gjatë natës.

Avionët e kësaj kategorie, si p.sh Embraer Legacy 500 ose Cessna Citation XLS+ ofron pikërisht atë. 

Ndonëse ato mund të mos ofrojnë pasurinë e një dhomë gjumi të plotë me avion privat si ato në avionët e mëdhenj privatë, ato ofrojnë një përmirësim të konsiderueshëm në krahasim me sediljet e shtrira që gjenden në avionët e lehtë.

Pavarësisht modeleve të ndryshme, fokusi mbetet në optimizimin e hapësirës dhe sigurimin e një mjedisi relaksues dhe të rehatshëm për pasagjerët për të pushuar.

Avionët e mesëm ofrojnë një rritje të rehatisë dhe luksit ndaj homologëve të tyre më të vegjël, megjithatë, jo në të njëjtin nivel me opsionet më të mëdha të avionëve privatë.

Avionë të mëdhenj privatë dhe dhoma gjumi të avionëve VIP

Avionët e mëdhenj privatë dhe avionët VIP janë vendi ku filloni të gjeni një vend të dedikuar për të fjetur dhe një shtrat të rehatshëm. 

Përsëri, dhomat e gjumit nuk janë në të gjithë avionët e mëdhenj privatë, për shembull, në Dassault Falcon 8X ka hapësirë ​​për të fjetur në një krevat dopio, megjithatë, nuk është një dhomë gjumi e dedikuar. 

Këta avionë ofrojnë hapësirë ​​të bollshme për dhoma gjumi plotësisht të dedikuara, shpesh të kompletuara me krevate mbretëreshë ose king-size, tesha me cilësi të lartë dhe madje edhe banja me banjë të ngjashme me atë që mund të pritet në një hotel luksoz.

Këto dhoma gjumi ofrojnë një nivel të pashembullt rehati për gjumë të qetë gjatë fluturimeve me distanca të gjata.

Disa avionë VIP shkojnë një hap më tej, duke ofruar suita master me zyra personale, një sallë konferencash, sallone private, apo edhe dhoma gjumi shtesë për shoqëruesit e udhëtimit.

Dizajni i këtyre dhomave të gjumit është konsideruar me kujdes, me elementë të tillë si izolimi i zërit dhe ndriçimi i rregullueshëm për të siguruar kushte optimale të gjumit

 Por, nuk ka të bëjë vetëm me luksin, këto akomodime bujare lejojnë gjithashtu privatësi dhe efikasitet, duke siguruar që pasagjerët të mbërrijnë në destinacionin e tyre të pushuar dhe të gatshëm për çdo gjë që ka përpara.

Embraer Lineage Gjumi 1000E

La Embraer Lineage 1000E është i bazuar në Embraer 190 avion rajonal. 

Si rezultat, ka një hapësirë ​​të madhe për të punuar për një kapacitet shumë më të vogël pasagjerësh. 

Ky avion privat ultraluksoz paraqet një suitë të gjerë master të përshtatshme për anëtarët e familjes mbretërore.

Dhoma e mrekullueshme e gjumit krenohet me një krevat luksoz me madhësi mbretërore, një dollap me dollap për të vendosur veshjen tuaj në modë dhe një suitë të brendshme. tualet që përfshin një dush freskues.

Çdo aspekt i dhomës së gjumit është projektuar me kujdes për të arritur ekuilibrin e përsosur midis funksionalitetit dhe rehatisë, duke siguruar hapësirë ​​të bollshme ruajtjeje për sendet tuaja personale, ndërsa siguron një përvojë të qetë dhe të këndshme në qiell.

Embraer Lineage 1000E Brendshme
Embraer Lineage 1000E Dhoma e gjumit e brendshme

Bombardier Global 7500 Gjumi

Dhoma e gjumit master në Global 7500 krenohet me një dhomë gjumi të bollshme me një krevat të madh, një dollap me dollap dhe një banjë me dush shiu dhe përfundime mermeri.

Kompleti master përfshin gjithashtu një zonë të veçantë të jetesës, duke ofruar shumë hapësirë ​​për pushim dhe relaksim gjatë fluturimit.

Nuk është çudi që Bombardier Global 7500 është quajtur "avioni më i madh dhe më luksoz i biznesit në botë" nga prodhuesi i tij.

Bombardier Global 7500 Gjumi
Bombardier Global 7500 Gjumi

Gulfstream G650ER Dhoma e gjumit

Dhoma e gjumit në bord Gulfstream G650ER është një strehë luksi, me një krevat të madh me madhësi mbretërore, shtrat premium dhe ndriçim humori të personalizueshëm.

Banjo e bollshme me suitë përfshin një dush me cilësime të shumta spërkatëse dhe pajisje luksoze.

Përveç dhomave të rehatshme të gjumit, Gulfstream G650ER ofron gjithashtu një zonë të veçantë sallë pritjeje që mund të shndërrohet në një dhomë gjumi shtesë nëse është e nevojshme. 

Dhoma gjumi Airbus Corporate Jet ACJ220

Airbus ACJ220 ofron një nivel të pakrahasueshëm të pasurisë në qiell.

Dhoma e gjumit me avion privat në këtë avion është një dëshmi e shkrirjes së rehatisë dhe luksit, duke ofruar një krevat prej pelushi me madhësi mbretëreshë të zbukuruar me rroba luksoze, duke siguruar një gjumë të qetë gjatë udhëtimit tuaj ajror.

Ndriçimi i personalizuar i humorit dhe hapësira e bollshme krijojnë një atmosferë të qetë, perfekte për t'u mbaruar ose për të fjetur.

Një banjo me suitë është e pajisur me një dush të nivelit të lartë dhe pajisje premium, duke shtuar përvojën e përgjithshme ekstravagante.

Hapësira e veçantë e jetesës në Airbus ACJ220 është e gjithanshme dhe mund të shndërrohet në një zonë shtesë gjumi, duke ofruar luksin dhe rehatinë e fundit për pasagjerët e saj.

Dhoma e gjumit Airbus ACJ220
Dhoma e gjumit Airbus ACJ220

Boeing Business Jet 747-8 Dhoma gjumi

Dhoma gjumi e Boeing Business Jet BBJ 747-8 është një nga më të mëdhatë në qiell, ndoshta vetëm duke u rrahur nga avioni i konvertuar i Airbus A380. Megjithatë, ky avion nuk u krijua kurrë

BBJ 747-8 përmban një suitë madhështore (ose dhomë gjumi) të pajisur me një krevat të madh, të mbështjellë me rroba prej pelushi, duke u siguruar pasagjerëve një gjumë të qetë ndërsa fluturojnë mbi re.

Dhoma e gjumit është projektuar duke pasur parasysh privatësinë dhe rehatinë, duke shfaqur ndriçimin e rregullueshëm të ambientit që krijon një mjedis të qetë të përshtatur sipas preferencës së pasagjerit.

Një banjo private ngjitur përfshin një dush luksoz dhe pajisje me cilësi të lartë, duke rritur më tej përvojën ekskluzive gjatë fluturimit.

Përveç dhomës kryesore të gjumit, Boeing BBJ 747-8 krenohet gjithashtu me një zonë të veçantë ndenjieje që mund të shndërrohet në një hapësirë ​​tjetër gjumi nëse kërkohet, duke ofruar shkathtësi dhe duke plotësuar nevojat e çdo udhëtari të fluturimit të lartë. 

Shtrati i Brendshëm i Boeing Business Jet 747-8
Shtrati i Brendshëm i Boeing Business Jet 747-8

përmbledhje

Në botën e aviacionit të biznesit, zonat e dedikuara të gjumit janë karakteristika relativisht të rralla të dizajnit të brendshëm.

Ka shumë opsione për avionët privatë, megjithatë, ndërtimi i avionëve me shtretër është i vështirë pasi ka nevojë për një kabinë të bollshme pasi të ketë kapacitet maksimal pasagjerësh. 

Siç u diskutua, ka një grusht avionësh që janë në gjendje të vendosin një shtrat me madhësi të plotë në një zonë të dedikuar të dhomës së gjumit.

Birrë i martuar

Benedikti është një shkrimtar i përkushtuar, i specializuar në diskutime të thella të pronësisë së aviacionit privat dhe temave të lidhura me të.