Kalo te përmbajtja kryesore

Nëse doni të shkoni nga Los Angeles në qytetin e Nju Jorkut me nxitim, atëherë fluturimi me avion privat është mënyra për ta bërë atë.

Avionët privatë shpesh mendohet se funksionojnë vetëm si lodra luksoze. Avionë që janë më të rehatshëm se linjat ajrore komerciale dhe ju bëjnë të dukeni bukur.

Sidoqoftë, qëllimi i vërtetë i një avioni privat është të ju kursejë kohë. Prandaj, fluturimi me avion privat është mënyra më e shpejtë për të udhëtuar. Si rezultat, mënyra më e shpejtë për të shkuar nga Los Angeles në New York është me avion privat.

Sidoqoftë, ndërsa fluturoni me avion privat nga Los Angeles në New York është mënyra më e shpejtë për të udhëtuar, për fat të keq nuk është më e lira.

Avion privat i ulur në tarracë me shkallë të hapura dhe qilim të kuq

Avion privat nga Los Angeles në New York Route

[Google_Maps_WD id=14 hartë=14]

Itinerari me avion privat nga Los Angeles për në New York shtrihet në të gjithë gjerësinë e Shteteve të Bashkuara. Rruga lidh dy qytete më të mëdha brenda vendit.

Distanca për të fluturuar me avion privat nga LA në New York është pak më shumë se 2,400 milje (2,422 milje për të qenë e saktë).

Në varësi të shpejtësisë së avionit tuaj privat, ky udhëtim zgjat ndërmjet 5 orë dhe 5 orë e 30 minuta.

Por prit! Tani për tani ju ndoshta po mendoni se 5 orë e gjysmë në një avion privat nuk duken aq shpejt. Në fund të fundit, ju mund të rezervoni një fluturim me Delta tani që ka një kohë zyrtare fluturimi prej 5 orësh dhe 17 minuta.

Përgjigja për këtë pyetje është në lloj avioni privat, së bashku me mënyrë që avionët privatë t'ju kursejnë kohë.

La avioni më i shpejtë privat në botë, Cessna Citation X mund ta përfundojë këtë rrugë në 4 orë e 49 minuta. Ky është shumë më i shpejtë se ajri komercial.

Sidoqoftë, arsyeja e vërtetë që avionët privatë janë mënyra më e shpejtë për të udhëtuar është për shkak të kohës që ju kursejnë në tokë. Ju duhet të mbërrini vetëm 15 minuta para nisjes.

Prandaj, fluturimi me avion privat do t'ju kursejë lehtësisht të paktën 2 orë në çdo fluturim të dhënë kundrejt ajrit komercial.

Avionë të përshtatshëm

Nëse vërtet dëshironi të shkoni nga Los Angeles në New York sa më shpejt që të jetë e mundur, avioni privat për të zgjedhur është ai Cessna Citation X.

Pavarësisht se kishte fluturimin e tij të parë në 1993, Cessna Citation Familja X mbetet avionët më të shpejtë të biznesit në qiell. Sigurisht, diapazoni i lartë Gulfstream'S dhe modeli i lartë Bombardier Global 7500 afrohu Sidoqoftë, Citation Familja X mban kurorën si avionin më të shpejtë të biznesit.

Cessna Citation X+
Cessna Citation X + - Avioni privat më i shpejtë

La Cessna Citation X + mund të lundrojë në Mach 0.935. Për referencë, Mach 1 është shpejtësia e zërit.

Nëse doni të mbani kostot sa më të ulëta të jetë e mundur, ose kërkoni një këmbë e zbrazët ose fluturoni me një avion më të vogël që ka nevojë për karburant.

Megjithatë, avionët më luksozë që janë ideale për këtë rrugë do të nga kategori e madhe e avionëve.

Këto avionë kanë të gjitha tiparet luksoze që ju mund të dëshironi ndonjëherë kur jeni duke kaluar Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Nga dhomat e gjumit të dedikuara në zonat e ngrënies. Dushe në galerat e pajisura plotësisht.

Në avionët me rreze të lartë, WiFi është madje mjaft i fortë për të luajtur lojë në internet. Dassault Falcon 6X madje ka edhe një dritë dritare për të përmirësuar ndriçimin e brendshëm.

Falcon Pamje e brendshme e kabinës 6x
Dassault Falcon 6X I brendshëm

Aeroportet private të avionëve të Los Angeles

Kur fluturoni me avion privat nga Los Angeles, ka tre aeroporte që do të jeni në gjendje të zgjidhni: Aeroporti Van Nuys, Burbank / Bob Hope Airport dhe Hawthrone Airport.

Të gjitha janë zgjedhje të shkëlqyera dhe do t'ju lejojnë të kaloni turmat dhe bllokimet në aeroportin LAX.

Në fund të fundit zgjedhja do të zbresë në atë aeroport që është më afër pikës suaj të fillimit.

Aeroportet private të avionëve të Nju Jorkut

New York ka një zgjedhje shumë më të madhe të aeroporteve për avionët privatë që Los Angeles. Ka gjithsej 11 aeroporte që mund të zgjedhë udhëtari privat i avionëve.

Sidoqoftë, këshillohet të mos zgjidhni JFK për shkak të bllokimit dhe vonesave.

Ngjashëm me zgjedhjen e aeroportit në LA, zgjedhja juaj e aeroportit të Nju Jorkut ka të ngjarë të zbresë në atë që është më afër destinacionit tuaj përfundimtar.

Sidoqoftë, çmimet ndryshojnë nga aeroporti në aeroport. Kjo sepse tarifat e uljes dhe trajtimit janë një nga shumë faktorët që ndikojnë në çmimin e një fluturimi me avion privat.

Avion privat nga Los Angeles në New York Price

Çmimi i një fluturimi me avion privat ndikohet nga një numër i madh faktorësh. Për më tepër, çdo fluturim është unik. Prandaj, është e pamundur të sigurohet një çmim 100% i saktë për fluturimin me avion privat nga Los Angeles në New York.

Megjithatë, kjo nuk na pengon të jemi në gjendje të shikojmë disa çmime të vlerësuara. Çmimet do të variojnë nga fluturimi me avion absolut me çmimin më të lirë (përfshirë ndalimin e karburantit), deri në çmimin e mënyrës më të shpejtë për të fluturuar nga Los Angles në Nju Jork. Për më tepër, ne gjithashtu do të shohim më së shumti i shtrenjtë mënyra për të shkuar nga LA në Nju Jork.

Të gjitha çmimet janë në USD dhe janë vetëm për një fluturim në një drejtim. Aeroporti i origjinës i përdorur në LA është Van Nuys. Aeroporti i mbërritjes i përdorur për Nju Jork është Teterboro.

avionPasagjerët MaksÇmimi i vlerësuar në një drejtimShënime shtesë
Pilatus PC-248$25,000Kërkon 1 ndalesë të karburantit
Cessna Citation CJ3 +7$32,000Zgjedhja e rekomanduar
Cessna Citation X8$40,000Avioni privat më i shpejtë
Boeing 737 BBJ16$140,000Version jet privat i një Boeing 737
Çmimi i vlerësuar në një drejtim duke fluturuar me avion privat nga Los Angeles në New York

Zgjedhja optimale për të fluturuar me avion privat nga Los Angeles në New York është Cessna Citation CJ3 +. CJ3 + është një avion modern, komod dhe i shpejtë. Pavarësisht nëse është avioni më i mirë i dritës apo jo, duhet të merret vesh diskutim.

Mënyra më ekstravagante për të fluturuar nga Los Angeles në New York është Boeing BBJ. Ky avion - i klasifikuar si një aeroplan i Kryetarit të Shtetit - është një Boeing 737 i konvertuar. Lloji që mbart normalisht qindra pasagjerë. Boeing e ka shndërruar atë në një kabinë që mund të mbajë 16 pasagjerë në një luks absolut.

Siç u përmend, mënyra më e shpejtë për të shkuar nga Los Angeles në New York është Cessna Citation X. Një kohë fluturimi nën 5 orë demonstron fuqinë e parë të këtij avioni biznesi.

Dhe së fundmi, mënyra më e lirë për të fluturuar me avion privat nga Los Angeles në New York - Pilatus PC-24. PC-24 është një avion i gjithanshëm dhe mjaft mbresëlënës. Avioni i tij i vetëm i biznesit që është i aftë të ulet në pistat me bar dhe me dhe.

Sidoqoftë, mënyra absolute më e lirë për të fluturuar me avion privat nga LA në New York është duke gjetur një të përshtatshme këmbë e zbrazët.

Birrë i martuar

Benedikti është një shkrimtar i përkushtuar, i specializuar në diskutime të thella të pronësisë së aviacionit privat dhe temave të lidhura me të.