Kalo te përmbajtja kryesore

Fluturimi me avion privat nga Los Angeles në Las Vegas është një nga rrugët më të njohura të avionëve privatë në Shtetet e Bashkuara. Isshtë mënyra më e shpejtë për të hyrë në mes të dy qyteteve, duke marrë vetëm një orë me avionë reaktivë. Fluturimi në një avion me helikë kërkon pak më shumë se një orë.

Las Vegas dhe Los Angeles janë dy nga qytetet më të zakonshme brenda Shteteve të Bashkuara të lidhura me para dhe argëtim.

Las Vegas është një nga qytetet më të vizituara në botë, duke u ofruar udhëtarëve shfaqje, kazino, pazar dhe aventura.

Nga ana tjetër, Los Angeles është një nga më i populluar qytete në Shtetet e Bashkuara dhe është shtëpia e disa prej pajisjeve më të pasura në vend. Për më tepër, Los Angeles është shtëpia e një shumëllojshmërie të globalbizneset e njohura.

Pavarësisht nëse jeni duke udhëtuar për punë ose për qejf, rruga LA për në Las Vegas është një rrugë mjaft e njohur. Kjo e bën atë një rrugë të shkëlqyeshme për të kërkuar këmbë të zbrazëta, për të cilat mund të mësoni gjithçka këtu.

Rruga Los Angeles në Las Vegas

[Google_Maps_WD id=2 hartë=2]

Rruga për një avion privat nga Los Angeles në Las Vegas është e thjeshtë, duke mbuluar vetëm 230 milje nga qyteti në qytet. Kjo e bën atë brenda kufirit të rehatshëm të rrezeve të çdo avioni privat aktualisht në treg. Për më tepër, turbopropët ekzekutivë janë gjithashtu të përshtatshëm për këtë mision. Ju mund të shihni dhe krahasoni llojet e ndryshme të avionëve për këtë itinerar këtu.

Avionë të përshtatshëm

Për shkak të natyrës së shkurtër të kësaj linje, praktikisht çdo avion është i përshtatshëm. Ju mund të fluturoni edhe me një avion të vogël me helikë nëse vërtet dëshironi! Sidoqoftë, ndërsa kjo do të ishte rreth gjysma e çmimit, një avion i vogël me helikë do të duhej dy herë më shumë dhe do të ishte larg, shumë më pak i rehatshëm. Për më tepër, nuk ka gjasa që ju të gjeni një kompani charter që është e gatshme të ofrojë një Cessna 182 për t'ju fluturuar 230 milje.

Sidoqoftë, nga turbopropi dhe avionët privatë, çdo avion mund të përfundojë punën. Avionë më të mëdhenj do të përdoren vetëm nëse do të fluturonte një numër i madh i udhëtarëve.

Dassault 2000S jashtme

Aeroportet e Los Angeles

Kur fluturoni me avion privat brenda ose jashtë Los Angeles, ekzistojnë tre aeroporte kryesore për udhëtarin privat të avionit. Dhe, jo, Aeroporti Ndërkombëtar i Los Anxhelosit nuk është një nga këto. Nëse fluturoni me avion privat brenda ose jashtë LA-së, pothuajse kurrë nuk do të kaloni nëpër LAX.

Lexo më shumë  Avion privat nga Londra në Paris Kosto

Arsyeja për këtë është sepse qëllimi kur fluturon privat është të shkosh në aeroporte të vogla. Aeroportet më të vegjël kanë më pak trafik ajror - do të thotë që nuk do të duhet të presësh një kohë të gjatë për tu ngritur ose ulur - dhe ka më pak bllokime në tokë. Jo vetëm që ka më pak mbingarkesë për sa i përket trafikut të makinave por edhe njerëzve. Më pak njerëz në terminal nënkuptojnë një proces më të shpejtë. Kjo është arsyeja pse, kur fluturoni privatisht, duhet të mbërrini vetëm 15 deri në 20 minuta para nisjes. Për më tepër, aeroportet më të vegjël do të vendosen më afër qendrës së qytetit, prandaj, do të ketë më pak kohë udhëtimi në tokë.

Tre aeroportet më të zakonshëm të përdorur nga udhëtarët e avionëve privatë janë Van Nuys, Burbank / Bob Hope dhe Hawthrone. Shihni hartën më poshtë.

Aeroportet e Las Vegasit

Zgjedhja e aeroportit në Las Vegas është më e kufizuar se në LA. Sidoqoftë, ngjashëm me Los Anxhelosin, ekzistojnë tre aeroporte kryesore për udhëtarët e avionëve privatë. Dhe po, njëri është aeroporti kryesor, tregtar, ndërkombëtar, McCarran.

Të tre aeroportet janë Aeroporti Ndërkombëtar McCarran, Aeroporti Ekzekutiv Henderson dhe Aeroporti i Las Las Vegasit. McCarran është zgjedhja e zakonshme për udhëtarët privatë të avionëve, i ndjekur nga afër nga Henderson. Arsyeja për këtë është komoditeti. Aeroportet e Las Vegas janë përjashtim nga rregulli që aeroportet më të vegjël janë më afër qendrës së qytetit. Në këtë rast, McCarran është aeroporti më i përshtatshëm për sa i përket transportit tokësor.

Avion privat nga Los Angeles në Las Vegas Price

Siç do ta dëgjoni sa herë që përpiqeni të merrni një çmim të përafërt për një aeroplan privat, kjo varet. Sidoqoftë, është e mundur të jepen disa shifra të parkut. Për të mësuar në lidhje me të gjithë faktorët që ndikojnë në një fluturim privat të avionit shikoni këtë artikull këtu. Për më tepër, shikoni ky artikull për të mësuar se sa kushton një avion privat në orë.

Lexo më shumë  Mënyra më e shpejtë për të shkuar nga Los Angeles në Nju Jork - Fluturoni me avion privat

Për shkak të LA-së për në Las Vegas duke qenë një rrugë e njohur, do të ketë shumë aeroplanë në dispozicion. Për më tepër, tarifat e ripozicionimit duhet të jenë minimale pasi të dy aeroportet janë baza shtëpiake e shumë avionëve charter. Faktorët kryesorë që do të ndikojnë në çmimin në këtë situatë janë numri i pasagjerëve dhe tarifat e këmbëve të shkurtra.

Çmimet për këtë itinerar do të ndryshojnë nga 5,000 dollarë për një turboprop ekzekutiv, të tillë si a Pilatus PC-12, në mbi 18,000 dollarë për një avion të madh. Këto janë një mënyrë vlerësimesh të çmimeve. Më poshtë është një tabelë që detajon të gjitha kostot e vlerësuara të fluturimit për lloje të caktuara të avionëve.

Klasa e avionëveModeli i aeroplanitPasagjerët MaksÇmimi në një drejtim
turbohelikëPilatus PC-128$5,000
Jet shumë i lehtëCessna Citation Mustang4$6,000
Avion i lehtëLearJet 40XR6$7,000
Jet mesatarCessna Citation XLS +8$10,000
Jet i madhDassault Falcon 900EX14$18,000

Mbani në mend se këto çmime janë vetëm vlerësime dhe vetëm një mënyrë. Shtë e qartë, avioni më i lirë për pasagjer do të jetë një turboprop ekzekutiv. Këto avionë përfaqësojnë një mënyrë efikase për të fluturuar privatisht. Sidoqoftë, kompromisi që udhëtarët duhet të bëjnë mbi një avion të lehtë është shpejtësia. Avionët jet janë thjesht më të shpejtë. Sidoqoftë, në një udhëtim të shkurtër si ky, një aeroplan turboprop kërkon vetëm rreth 20 minuta më shumë. Mësoni më shumë rreth avionëve me helikë këtu.

Këmbët e zbrazëta

Gjetja e një këmbe të zbrazët midis Los Angeles dhe Las Vegas do të jetë mënyra më efektive për të fluturuar në këtë rrugë me avion privat. Kjo falë këmbëve të zbrazëta që kushtojnë deri në 75% më pak se një fluturim i rregullt me ​​çarter. Sidoqoftë, ka disa kompromise që duhen bërë. Mësoni gjithçka që duhet të dini për Këmbët Bosh këtu.

Birrë i martuar

Benedikti është një shkrimtar i përkushtuar, i specializuar në diskutime të thella të pronësisë së aviacionit privat dhe temave të lidhura me të.

0%

Si duhet të fluturoni me avion privat?

Zbuloni mënyrën më të mirë për ju për të fluturuar me avion privat në më pak se 60 sekonda.

Cili është motivimi juaj kryesor për të fluturuar me avion privat?

Me sa njerëz udhëtoni zakonisht?

Sa fluturime me avion privat keni bërë?

Sa shpesh planifikoni të fluturoni/aktualisht me avion privat?

Sa fleksibël janë planet tuaja të udhëtimit?

A do të fluturoni në kohë piku? (p.sh. festat e mëdha)

A ka gjasa që planet tuaja të ndryshojnë ose anulohen brenda 12 orëve nga nisja?

Cili është njoftimi minimal që kërkoni përpara nisjes?

Sa kontroll dëshironi mbi modelin e avionit? (p.sh Gulfstream G650ER përfundoi Bombardier Global 7500)

Dëshironi të përmirësoni/ulni avionin tuaj sipas nevojës?