Avion privat nga Atlanta në Miami

Embraer Legacy 500 E jashtme

Rruga me avion privat nga Atlanta në Miami është e famshme gjatë gjithë vitit.

Rruga nga Atlanta në Miami është një kërcim i shkurtër për të cilin janë në gjendje shumica e avionëve privatë. Duke matur pak më shumë se 600 milje, shumica e avionëve privatë mund ta fluturojnë këtë mision në më pak se 2 orë.

Prandaj, klientët trajtohen me opsione të shumta që mund të përshtaten me buxhetin dhe kërkesat e tyre të rehatisë.

Për më tepër, për shkak të kërkesës së lartë të rrugës Atlanta në Miami, ka një numër të madh të këmbët boshe në dispozicion Si rezultat, ka shumë mundësi buxhetore miqësore në dispozicion të udhëtarëve të avionëve privatë.

Atlanta për në Miami Route

Distanca fluturuese nga Atlanta në Miami vjen në 601 milje. Kjo përkthehet në 522 milje detare.

Avionët privatë janë në gjendje të fluturojnë 600 milje nga Atlanta në Miami për nën 2 orë. Shumica e avionëve privatë janë në gjendje të përfundojnë udhëtimin në 1 orë e 45 minuta.

Edhe avionët me pistoni me një motor të vetëm janë në gjendje ta kryejnë këtë mision. Sidoqoftë, nivelet e rehatisë janë shumë më të ulëta se avionët. Siç është koha e fluturimit, duke marrë mbi 4 orë.

Aeroporti optimal për t'u përdorur në Atlanta është DeKalb-Peachtree Airport (KPDK / PDK), i vendosur në Veri-Lindje të qendrës së qytetit. Aeroporti, i njohur gjithashtu si Aeroporti Peachtree, është i popullarizuar për shkak të pajisjeve të tij të shkëlqyera dhe mbingarkesës së ulët.

Në Miami, aeroporti optimal është Aeroporti Ekzekutiv Opa-Locka (KOPF / OPF). Miami International sheh shumë trafik komercial për ta bërë atë një mundësi të vlefshme për udhëtarin e avionëve privatë. Ndërsa Opa-Locka është shumë më pak e mbingarkuar dhe ndodhet vetëm 11 milje nga qendra e Miamit.

RrugëDistanca e FluturimitKoha e fluturimit
Atlanta - Miami601 Miles1 orë 45 minuta
Miami - Atlanta601 Miles1 orë 45 minuta
Koha e vlerësuar e fluturimit dhe distanca e fluturimit duke fluturuar me avion privat nga Atlanta në Miami

Avionë të përshtatshëm

Për shkak të natyrës së shkurtër të itinerarit, një gamë e gjerë avionësh janë në dispozicion. Nga ekzekutivi turbopropatavionë të mëdhenj.

Diapazoni nuk do të jetë një kufizim për këtë udhëtim. Shikoni tonë mjet vargmal për të parë se sa larg mund të fluturojnë avionët privatë. Për më tepër, shihni një ndarje gjithëpërfshirëse të çdo lloj avioni privat.

Embraer Legacy 500 E jashtme

Turbopropat janë një opsion popullor pasi ato janë shumë me kosto efektive. Shembuj të avionëve ekzekutivë turboprop janë Mbreti Air 360 Pilatus PC-12 NGX. Këto avionë janë gati aq të shpejtë sa avionët dhe po aq të rehatshëm.

Ideale për grupe të vogla që keni atëherë VLJ-të. Avionët Shumë të Lehtë mund të mbajnë deri në 4 pasagjerë në një komoditet relativ. VLJ-të më të njohura janë Eklipsi 500 Phenom 100 EV.

Një hap përpara ne kemi avionë të lehta. Avionët e lehtë përdoren gjerësisht me industrinë dhe mund të vendosin qetë gjashtë deri në tetë pasagjerë. Për shembull, Phenom 300E Tjetra 400XTi. Shikoni cili është avioni më i mirë i dritës.

Embraer Legacy 500 ambiente të brendshme me vende klubi prej lëkure krem ​​dhe divan që shikon në pjesën e pasme të avionit

Më në fund për këtë rrugë ekzistojnë avionë të mesëm. Këto janë më të shtrenjta se opsionet e tjera, por mund të mbajnë më shumë njerëz. Avionët e mesëm kanë shpejtësi dhe efikasitet mbresëlënës ndërsa janë në gjendje të mbajnë deri në 9 pasagjerë në rehati absolute. Avionët në këtë kategori janë Pilatus PC-24 Cessna XLS +.

Avion privat nga Atlanta në Miami Price

Ju lutemi vini re se këto çmime janë vetëm vlerësime. Për më tepër, këto çmime janë vetëm për fluturime vetëm një drejtim.

Aeroporti në Atlanta është DeKalb-Peachtree Airport (KPDK / PDK) ndërsa aeroporti i përdorur për Miami është Opa-Locka Aeroporti Ekzekutiv (KOPF / OPF). Për më tepër, ka një numër të faktorët që do të ndikojnë çmimi i një charter jet privat.

Klasa e avionëveModeli i aeroplanitPasagjerët MaksÇmimi në një drejtim
turbohelikëPilatus PC-128$ 8,000
VljEklipsi 5004$ 8,500
Avion i lehtëEmbraer Phenom 3006$ 9,500
Jet mesatarCessna Citation Zgjerimi XLS8$ 12,000
Çmimet e vlerësuara për një avion privat charter nga Atlanta në Miami. Çmimet në USD.

Për sa i përket çmimit për pasagjer, kategoria turboprop përfaqëson vlerën më të mirë për para. Ju mund të mbani më shumë pasagjerë për çmimin më të ulët.

Sidoqoftë, kompromisi që duhet të bëni është shpejtësia. Një turboprop thjesht nuk mund të fluturojë aq shpejt sa një avion privat. Për më tepër, ekziston një status më i madh i perceptuar që fluturon me avion privat sesa turbopropi.

Jashtëm i Beechcraft King Air 360 i ulur në tokë
Shembull i aeroplanëve Turboprop - Beechcraft King Air 360

Ku të Charter një avion privat nga Atlanta në Miami

Ka shumë ndërmjetës charter që do të jenë në gjendje të rregullojnë një fluturim nga Atlanta në Miami ose anasjelltas. Sidoqoftë, ato që ne do të rekomandonim janë:

A ia vlen një avion privat?

Një pyetje e zakonshme kur njerëzit po mendojnë të fluturojnë me avion privat për herë të parë. Përgjigja për këtë pyetje varet nga vlera e kohës dhe parave që keni në bankë.

Arsyeja kryesore që klientët fluturojnë me avion privat nuk është domosdoshmërisht luksi, është faktori i kursimit të kohës. Ndërsa luksi luan një rol të madh, ai ndihmon për të ndihmuar në kursimin e kohës.

Mënyra se si avionët privatë ju kursejnë kohë nuk është domosdoshmërisht në ajër, por përkundrazi ju kursen kohë në tokë. Kur fluturoni privat, duhet të mbërrini në aeroport vetëm 15 minuta para nisjes. Dhe pastaj kur të uleni mund të hipni drejt në një makinë dhe të vazhdoni në destinacionin tuaj përfundimtar.

Grua që shërben shampanjë në avion privat nga Atlanta në Miami

Për më tepër, ju jeni në gjendje të uleni në aeroporte më të vogla që janë më afër destinacionit tuaj përfundimtar. Kështu zvogëloni kohën e udhëtimit nga aeroporti në destinacionin tuaj përfundimtar.

Prandaj, duke bërë pyetjen se a ia vlen një avion privat kur fluturoni nga Atlanta në Miami, kjo varet nga koha që do të kurseni.

Për shembull, le të themi se doni të fluturoni nga Atlanta në Miami të Premten në 11:120 (koha më e njohur për avionët privatë). Selia mesatare tregtare, ekonomike është $ XNUMX me Airlines Amerikë.

Fluturimi është i gjatë dy orë. Le të themi se mbërrini në aeroport dy orë para nisjes. Pastaj, kur të arrini në Miami, ju kaloni edhe 45 minuta duke kaluar terminalin. Injorimi i kohës për në dhe nga aeroporti, fluturimi rezulton në një kohë totale udhëtimi prej 4 orë e 45 minuta.

Nëse fluturoni me avion privat nga Atlanta në Miami keni 1 orë 45 minuta në ajër, 15 minuta para nisjes dhe 10 minuta pas mbërritjes. Koha totale e udhëtimit vjen në 2 orë e 10 minuta. Kjo është një kohë minimale e kursimit prej 2 orë e 35 minuta.

Le të themi se po udhëtoni për biznes. Jeni 6 që fluturoni. Prandaj vendosni të krijoni një avion privat.

Falcon Selia e klubit të brendshëm 6X me tavolinë, avion privat nga Atlanta në Miami

Kostoja totale për fluturimet komerciale është 720 dollarë. Totali privat fluturues është 9,500 dollarë. Diferenca është pra 8,780 dollarë. Si pasojë, kostoja për person është 1,463 dollarë. Si rezultat, çdo person në atë fluturim ka një vlerë prej 585 $ në orë.

Prandaj, në këtë skenar, nëse vlera mesatare për orë e kohës së udhëtarëve tejkalon 585 dollarë, një avion privat ia vlen. Mbani në mend, kjo është duke përjashtuar kohën e transportit tokësor dhe kohën produktive në ajër.

Avion privat nga Atlanta në Miami Zbrazët marrëveshje këmbësh

Nëse dëshironi të fluturoni privatisht, por i mbani kostot të ulëta, këmbët bosh janë mënyra për të shkuar.

Ka një pak nuanca për të fluturuar këmbën bosh por në thelb është kur një avion privat po fluturon pa pasagjerë. Rreth 40% e të gjitha fluturimeve private të avionëve nuk kanë asnjë pasagjer në bord.

Kjo është për shkak se operatori ka nevojë për të lëvizur avionin nga një aeroport në tjetrin në mënyrë që të arrijë fluturimin e tij të ardhshëm charter. Operatorët më pas i shesin këto fluturime te klientët deri në 75% zbritje në mënyrë që të marrin disa fitime për të.

Si rezultat, ju mund të fluturoni me avion privat për një çmim shumë më të lirë.

Prandaj, nëse veprojmë duke supozuar se pjesa më e madhe e këmbëve të zbrazëta zbriten 50% deri 75%, ju mund të fluturoni me avion privat nga Atlanta në Miami për pak më shumë se 2,000 dollarë në një avion të lehtë.