Kalo te përmbajtja kryesore

La Cessna Citation Mustang Eklipsi 550 janë dy avionë jashtëzakonisht të njohur Very Light.

Të dyja janë ideale për fluturime të shkurtra midis qyteteve, me çdo avion në gjendje të fluturojë pa ndalesë për mbi 1,000 milje detare.

Megjithatë, pavarësisht nga popullariteti i Cessna Mustang dhe avionin Eclipse 500/550, asnjë prej avionëve nuk është më në prodhim.

Avioni më i vogël që Cessna aktualisht prodhohet është Citation M2, një avion dukshëm më i madh. Për më tepër, Eclipse Aerospace nuk prodhon më 550.

Por le të hedhim një vështrim në ngjashmëritë dhe ndryshimet midis këtyre dy avionëve për t'ju ndihmuar të vendosni se cili do t'i përshtatet më mirë nevojave tuaja.

Për të ndihmuar në këtë krahasim, ne do të përdorim veçorinë tonë të krahasimit të shërbimit Premium, të cilin mund ta mësoni më shumë për këtu.

Performance

Si gjithmonë, performanca është metrika e parë që krahasohet mes këtyre avionëve.

La Cessna Citation Mustang mundësohet nga dy motorë Pratt & Whitney PW615F, me secilin motor të aftë të japë 1,460 lbs shtytje. Kjo rezulton në një fuqi totale të shtytjes prej 2,920 lbs. Si rezultat, të Mustang është i aftë të lundrojë në 340 knots.

Megjithatë, për të nxjerrë gamën maksimale nga Cessna Mustang ka një shpejtësi lundrimi me rreze të gjatë prej 319 knots.

Në krahasim, Eclipse 550 fuqizohet nga dy motorë Pratt & Whitney PW610F, ku secili prej tyre jep 900 lbs shtytje. Prandaj, kjo rezulton në një prodhim të përgjithshëm shtytës prej 1,800 lbs.

Pavarësisht se ka motorë më pak të fuqishëm, Eclipse 550 ka një shpejtësi maksimale lundrimi për 375 knots. Një ndryshim domethënës krahasuar me atë të Mustang.

Për më tepër, shpejtësia e lundrimit me rreze të gjatë të Eclipse 550 është 330 mbresëlënëse knots.

Pavarësisht shpejtësisë më të lartë të lundrimit, Eclipse 550 është më efikas me karburantin e tij që djeg vetëm 55 gallon në orë krahasuar me 95 gallon në orë të Cessna Mustang.

Këto janë shifra jashtëzakonisht mbresëlënëse për të dy avionët, veçanërisht duke marrë parasysh shkalla e djegies së karburantit nga shumica e avionëve të tjerë privatë.

Të dy avionët janë në gjendje të arrijnë 41,000 këmbë, megjithatë, Mustang është në gjendje të arrijë atje më shpejt me një ritëm ngjitjeje prej 3,010 këmbë në minutë. Në krahasim, Eclipse 550 ka një shkallë ngjitjeje prej 2,575 këmbësh.

Varg

Kur bëhet fjalë për rrezen e këtyre avionëve, Mustang thjesht tejkalon Eklipsin.

La Citation Mustang ka një rreze maksimale prej 1,343 milje detare (1,535 milje), krahasuar me rrezen maksimale prej 1,125 milje detare (1,295 milje) të Eclipse 550.

Këto shifra nënkuptojnë se të dy avionët janë në gjendje të fluturojnë pa ndalesë nga Nju Jorku në New Orleans. Megjithatë, të Mustang është në gjendje të shkojë pak më tej duke fluturuar pa ndalesë nga Nju Jorku në Hjuston.

Sigurisht, këto shifra supozojnë kushte perfekte dhe peshë minimale.

Prandaj, nëse përdorim Krahasoni Avionët Privatë Premium shërbimi, futja e 4 pasagjerëve redukton ndjeshëm rrezen e të dy avionëve.

Me 4 pasagjerë në bord, Eclipse 550 nuk mund të fluturojë më pa ndalesë nga Nju Jorku në New Orleans. Për më tepër, Mustang do të fluturojë vetëm larg Hjustonit nga Nju Jorku.

Nëse e rregullojmë vendndodhjen e nisjes me Londrën, Eclipse 550 mund të fluturojë pa ndalesë drejt Greqisë së Veriut, ndërsa Mustang mund të lundrojë deri në Athinë.

Përsëri, nëse futim 4 pasagjerë, diapazoni i Eclipse 550 bie ndjeshëm, me Mustang nuk mund të arrinte më në Athinë.

Gama maksimale e Cessna Citation Mustang dhe Eclipse 550 nga Londra me 4 pasagjerë në bord

Performanca në tokë

Siç do të prisnit me avionë kaq të vegjël dhe të lehtë, ata nuk kanë nevojë për shumë hapësirë ​​​​pistë për të dalë në ajër.

La Cessna kërkon të paktën 3,110 këmbë asfalt për t'u ngritur dhe 2,380 këmbë për t'u ulur.

Në krahasim, Eclipse 550 kërkon një gjatësi minimale të pistës prej 2,433 këmbësh për t'u ngjitur në qiell dhe 2,790 për të ulur.

Përfitimi i një distance më të shkurtër ngritjeje dhe uljeje është se mund të aksesohen më shumë aeroporte, duke rritur kështu aftësitë operacionale të avionit. Prandaj, ju mund të arrini në aeroporte më të vogla që janë më afër destinacionit tuaj përfundimtar, duke zvogëluar rrjedhimisht kohën tuaj të përgjithshme të udhëtimit.

Ka disa rrethana ku një ndryshim në distancën e uljes prej 320 këmbësh mund të bëjë një ndryshim. Megjithatë, në shumicën e rasteve, aftësitë operacionale nuk do të preken shumë.

Dimensionet e Brendshme

Kur bëhet fjalë për dimensionet e brendshme të këtyre dy avionëve, ato janë, siç do të prisnit, të vogla.

Këto janë dy nga kabinat më të vogla në treg.

La Citation Mustang ka gjatësi 9.81 këmbë, lartësi 4.49 këmbë dhe gjerësi 4.59 këmbë.

Në krahasim, Eclipse 550 ka gjatësi 12.34 këmbë, lartësi 4.17 këmbë dhe gjerësi 4.66 këmbë.

Në mënyrë tipike, përfitimet e një kabine më të gjatë janë se e bën më të lehtë lëvizjen gjatë fluturimit. Megjithatë, duke pasur parasysh madhësinë e këtyre avionëve, ju nuk do të lëvizni gjatë fluturimit. Për më tepër, në të vërtetë nuk ka ku të udhëtoni!

Prandaj, lartësia e kabinës është më pak e rëndësishme për këta avionë.

Gjerësia, megjithatë, është gjithmonë e dobishme pa marrë parasysh madhësinë. Sa më e gjerë të jetë kabina, aq më shumë hapësirë ​​për shpatulla dhe aq më të gjera janë sediljet. Për më tepër, ajo lejon një korridor më të gjerë.

Disi çuditërisht, Eclipse 550 është avioni me kabinë më të gjerë, megjithëse jo shumë.

I brendshëm

Kur bëhet fjalë për brendësinë e këtyre dy avionëve, nuk ka shumë vëmendje.

Të dy avionët janë të aftë të transportojnë deri në 5 pasagjerë, me një konfigurim tipik për 4 pasagjerë. Kjo për shkak se pasagjeri i 5-të do të ishte ulur në vendin e parë të oficerëve përpara.

La Mustang ka një konfigurim më 'tipik' për një avion privat me sedilje klubi, ndërsa Eclipse 550 është më shumë si një makinë.

Një zonë ku këta avionë ndryshojnë gjithashtu është lartësia në të cilën ata janë në gjendje të mbajnë një kabinë në nivelin e detit. Të Mustang mund të mbajë një kabinë në nivelin e detit deri në 21,280 këmbë, ndërsa Eclipse 550 mund të mbajë presionin e nivelit të detit deri në 21,500 këmbë.

Megjithatë, në praktikë, nuk ka gjasa që ndonjë pasagjer të vërejë ose vlerësojë atë ndryshim prej 220 këmbësh.

Një ndryshim i rëndësishëm midis këtyre avionëve, megjithatë, është WC objektet. Kryesisht, Eclipse 550 nuk ka tualet në dispozicion. Logjika është se shumica e fluturimeve janë aq të shkurtra sa që pasagjerët nuk do të kenë nevojë për tualetin dhe mund të përdorin thjesht lehtësirat në terren.

Në krahasim, Mustang ka atë që njihet si një tualet emergjence. Ky është një tualet kimik pas një perde në pjesën e përparme të kabinës që do të përdoret në, siç do ta mendonit, urgjenca.

Cessna Citation Mustang

Megjithëse kabina e brendshme është relativisht e vogël në krahasim me opsionet më të mëdha në treg, ajo përdor hapësirën e saj të disponueshme në mënyrë efikase dhe me stil. Ulëset ergonomike janë të krahasueshme me shumë modele më të mëdha, duke përfshirë sediljet lëkure plotësisht të pjerrëta me furnizim me rrymë AC, konzolat e hapësirës së ruajtjes, tavolinat e punës që anulohen dhe mbështetëset e rehatshme të krahëve.

Përveç kësaj, Mustang ka një sasi mbresëlënëse të hapësirës për ruajtje për një avion të kategorisë së tij që mburret me 57 këmbë kub (ose 620 lb) të volumit të jashtëm të bagazheve.

Nëse jeni duke kërkuar për avionin ideal të nivelit fillestar për një deri në tre pasagjerë, Mustang është një zgjedhje tepër kosto-efektive, komode dhe efikase për udhëtime me rreze të shkurtër. Ndërsa Mustang nuk është në gjendje të shkojë bregdet më bregdet, është një frymë e freskët për ata që e dinë se ku duhet të shkojnë dhe duan të arrijnë atje shpejt.

Ai shkëlqen në udhëtimet nga shteti në shtet dhe pushimet luksoze me mure të zhytura për të akomoduar transportin e skive. Të Mustang është tepër i shpejtë, tepër i përballueshëm dhe tepër novator. Mund të transportojë katër pasagjerë.

Cessna Citation Mustang

Cessna Citation Mustang I brendshëm

Eklipsi 550

Eklips 550 Brendshme

Eklipsi 550

Kabina e gjerë e aeroplanit të biznesit Eclipse 550 mund të transportojë pesë pasagjerë në një konfigurim të njëpasnjëshme të ndenjëseve.

Ai është i pajisur me sedilje lëkure, një telefon Iridium, sisteme gjenerimi të oksigjenit në bord, ndriçim LED, një sistem presioni në kabinën dhe një sistem argëtimi të kabinës me bazë Wi-Fi.

Çmimi i kartës

La MustangKostoja e qirasë fillon me rreth 2,500 dollarë në orë.

Eclipse 550 është një nga avionët ekonomikë të disponueshëm për fluturime çarter nga dhe në Nju Jork, me një gamë të gjerë disponueshmërie në disa tregje kryesore të aviacionit. Kostoja për të marrë me qira këtë avion fillon nga rreth 2,600 dollarë në orë.

Kostot e kartës do të ndryshojnë në bazë të vitit të prodhimit/modelit, orarit, itinerarit, totalit të pasagjerëve dhe bagazheve dhe faktorë të tjerë.

Prandaj, përsa i përket dhënies me qira ose a Cessna Citation Mustang ose Eclipse 550, mund të prisni të paguani pothuajse të njëjtën gjë.

Çmimi i blerjes

Kur bëhet fjalë për koston e blerjes së një prej këtyre avionëve, ato janë relativisht të ngjashme.

Kur këta avionë ishin të rinj, çmimi fillestar i listës ishte 3.35 milionë dollarë për Mustang dhe 3 milionë dollarë për Eclipse.

Çuditërisht, të dy avionët e kanë mbajtur vlerën e tyre jashtëzakonisht mirë.

Nëse do të blinit një model të vitit 2015 të çdo avioni, do të paguanit akoma më shumë për të Mustang por jo shumë.

Një 2015 Citation Mustang do t'ju kushtonte 2.85 milionë dollarë, me një vit ekuivalent Eclipse 550 që ju kthen 2.33 milionë dollarë.

Megjithatë, Mustang do ta mbajë vlerën më mirë, duke pasur një normë amortizimi vjetor prej 5.2%, ndërsa Eclipse 550 ka një normë amortizimi vjetor prej 9%.

Prandaj, nëse do t'i shisnit të dy avionët në 3 vjet, Mustang do të kishte një vlerë të vlerësuar prej rreth 2.4 milionë dollarë, ndërsa Eclipse 550 do të kishte një vlerë të vlerësuar prej rreth 1.7 milionë dollarë.

Përsëri, të gjitha të dhënat janë me mirësjellje Krahasoni Avionët Privatë Premium.

përmbledhje

Pra, cili avion është i duhuri për ju?

Në fund të fundit, Eclipse 550 do të jetë më i lirë për t'u zotëruar dhe përdorur, kryesisht falë konsumit më të ulët të karburantit.

Megjithatë, ka një arsye që Mustang është një avion kaq popullor, është shumë i aftë për atë që është. Për më tepër, ajo e mban vlerën e saj jashtëzakonisht mirë.

Për më tepër, duke pasur parasysh se Cessna ende ekziston dhe e mbështet Mustang, ka të ngjarë të keni një kohë më të lehtë për ta mirëmbajtur aeroplanin në të ardhmen.

Eclipse 550 bën një luftë të denjë dhe ju do të jeni të kënaqur me secilin prej këtyre avionëve për misionet tuaja të shkurtra.

Birrë i martuar

Benedikti është një shkrimtar i përkushtuar, i specializuar në diskutime të thella të pronësisë së aviacionit privat dhe temave të lidhura me të.