Kalo te përmbajtja kryesore

La Cessna Citation Mustang Cessna Citation M2 janë dy nga avionët më të vegjël që Cessna ka prodhuar ndonjëherë.

La Mustang ishte një avion shumë i lehtë i popullarizuar që u prodhua midis 2006 dhe 2017, me mbi 450 shembuj në shërbim.

Prodhimi i M2 filloi në vitin 2013 dhe vazhdon deri më sot, me pak më shumë se 300 shembuj në shërbim.

Të dy janë avionë të njohur që janë të vegjël, por jashtëzakonisht të aftë, por si ndryshojnë në të vërtetë këta avionë? Dhe cilën duhet të zgjidhni për misionin ose blerjen tuaj të ardhshme?

Për të ndihmuar në këtë krahasim, ne do të përdorim veçorinë tonë të krahasimit të shërbimit Premium, të cilin mund ta mësoni më shumë për këtu.

Performance

La Cessna Citation Mustang mundësohet nga dy motorë Pratt & Whitney PW615F, me secilin motor të aftë të japë 1,460 lbs shtytje. Prandaj, kjo rezulton në një prodhim të përgjithshëm shtytës prej 2,920 lbs.

Si rezultat, Mustang ka një shpejtësi maksimale të lundrimit prej 340 knots dhe mund të lundrojë deri në 41,000 këmbë. Sidoqoftë, për të marrë rrezen maksimale nga avioni, shpejtësia e lundrimit me rreze të gjatë është vetëm 319 knots.

Në krahasim, Cessna Citation M2 mundësohet nga dy motorë Williams FJ44-1AP-21. Çdo motor prodhon 1,965 lbs shtytje që rezulton në një fuqi totale të shtytjes prej 3,930 lbs.

Si pasojë, Citation M2 ka një shpejtësi maksimale lundrimi prej 404 knots, me një shpejtësi lundrimi me rreze të gjatë prej 331 knots. Ashtu si Mustang, Citation M2 ka një lartësi maksimale lundrimi prej 41,000 këmbësh.

Për më tepër, M2 është në gjendje të arrijë në lartësinë e tij fillestare të lundrimit më shpejt me një shpejtësi ngjitjeje prej 3,698 këmbë në minutë krahasuar me shpejtësinë e ngjitjes prej 3,010 këmbë në minutë. Mustang.

Megjithatë, një zonë ku Mustang e mposht lehtë M2 është djegia e karburantit. Në orë, Mustang djeg rreth 95 gallon karburant Jet A krahasuar me një shpejtësi të djegies në orë prej 120 gallonash për M2. Për avionët e vegjël, kjo është mjaft e arsyeshme dhe e konsiderueshme më pak se ai i avionëve më të mëdhenj.

Varg

Pavarësisht nga madhësia shtesë e M2, diapazoni nuk është shumë më i madh se ai i MXNUMX Mustang.

Gama maksimale e deklaruar e M2 është 1,550 milje detare (1,784 milje). Ndërsa diapazoni maksimal i deklaruar i Mustang është 1,343 milje detare (1,545 milje).

Sigurisht, këto shifra supozojnë peshën minimale dhe kushtet optimale.

Nëse i merrni këto shifra në vlerë nominale, të dy avionët janë në gjendje të fluturojnë pa ndalesë nga Nju Jorku në Dallas. Sidoqoftë, M2 madje është në gjendje të lëvizë më tej në Denver.

Megjithatë, nëse futim 4 pasagjerë në Krahasoni Avionët Privatë Premium harta e gamës, diapazoni zvogëlohet në mënyrë që Mustang mund të fluturojë vetëm larg Dallasit, dhe M2 pothuajse mund të arrijë në San Antonio.

Në Evropë, duke fluturuar nga Londra, të dy avionët do të jenë në gjendje të arrijnë pjesën më të madhe të kontinentit. Megjithatë, të Mustang do të ndalet pak larg Athinës. Ndërsa, Citation M2 është në gjendje të vazhdojë për në Athinë dhe madje pothuajse të arrijë në Stamboll.

Performanca në tokë

Në terren, distancat minimale të ngritjes dhe uljes janë çuditërisht të ngjashme.

Të kesh shifra më të ulëta këtu është e dobishme pasi do të thotë se kërkohet më pak pistë për të funksionuar. Prandaj, kjo rrit numrin e aeroporteve ku mund të fluturoni brenda dhe jashtë, duke rritur në fund aftësitë operacionale të çdo avioni.

Qasja në më shumë aeroporte, veçanërisht në ato më të vogla, ju lejon të arrini më afër destinacionit tuaj përfundimtar, duke zvogëluar kështu kohën e përgjithshme të udhëtimit.

La Mustang ka një distancë minimale ngritjeje prej 3,110 këmbësh krahasuar me distancën minimale të ngritjes prej 3,210 këmbësh të M2.

Lexo më shumë  Cessna Citation XLS+ kundër Embraer Phenom 300E

Përveç kësaj, Mustang kërkon të paktën 2,380 këmbë pistë për t'u ulur krahasuar me minimumin 2,590 këmbë që kërkohet për M2.

Dy figurat kryesore këtu janë distanca e ngritjes.

Realisht, një ndryshim në distancën minimale të ngritjes prej 100 këmbësh nuk ka gjasa të ketë një ndikim në botën reale.

Prandaj, M2 demonstron një performancë mbresëlënëse me madhësinë dhe peshën shtesë.

Megjithatë, është e rëndësishme të theksohet se ashtu si shifrat e deklaruara të diapazonit, shifrat e performancës së tokës janë skenari më i mirë. Ato kryhen në kushte optimale me peshë minimale. Prandaj, shifrat e botës reale do të ndryshojnë.

Dimensionet e Brendshme

Kur bëhet fjalë për dimensionet e brendshme të këtyre dy avionëve, nuk ka shumë ndryshim. Kjo është befasuese duke pasur parasysh veçoritë shtesë që M2 është në gjendje të paketojë në krahasim me Mustang.

La Mustang ka gjatësi 9.81 këmbë, lartësi 4.49 këmbë dhe gjerësi 4.59 këmbë.

Në krahasim, M2 ka 10.99 këmbë në gjatësi, 4.76 këmbë në lartësi dhe 4.82 këmbë në gjerësi.

Siç mund ta thoni, në çdo dimension M2 është më i madh, por jo shumë.

Përfitimet e të paturit të një kabine më të gjerë janë se çdo vend do të jetë më i gjerë, do të ketë më shumë hapësirë ​​mbi supet dhe korridori do të jetë më i gjerë, duke e bërë më të lehtë lëvizjen.

Megjithatë, me shifrat e lartësisë së brendshme të këtyre avionëve, nuk do të lëvizni lehtë gjatë fluturimit, pavarësisht sa i gjerë është korridori.

Megjithatë, gjerësia shtesë lejon më shumë hapësirë ​​për shpatulla për pasagjer.

Për më tepër, rritja e gjatësisë lejon një kapacitet dhe veçori të mëdha ndenjëse.

I brendshëm

Duke pasur parasysh brendësinë më të madhe të M2, ai ka, siç do ta prisnit, një kapacitet më të madh ndenjëse.

Zyrtarisht, Cessna Citation M2 është në gjendje të transportojë deri në 7 pasagjerë. Kjo shifër përfshin një pasagjer të ulur në sediljen e parë të oficerit në kabinë, një në një tualet me rripa dhe një përballë derës.

Megjithatë, konfigurimi tipik për M2 është që të transportojë 4 pasagjerë në një konfigurim klubi.

Në krahasim, Mustang mund të strehojë zyrtarisht deri në 5 pasagjerë - përsëri me një pasagjer të ulur përpara në kabinë - megjithatë, konfigurimi tipik është për 4 pasagjerë.

Duke pasur parasysh madhësinë shtesë të kabinës, kjo do të thotë se ka më shumë hapësirë ​​për pasagjer në M2, së bashku me një tualet të duhur. Ndërsa, Mustang ka vetëm një emergjencë WC që është një tualet kimik pas një perdeje.

Cessna Citation Mustang

Megjithëse kabina e brendshme është relativisht e vogël në krahasim me opsionet më të mëdha në treg, ajo përdor hapësirën e saj të disponueshme në mënyrë efikase dhe me stil. Ulëset ergonomike janë të krahasueshme me shumë modele më të mëdha, duke përfshirë sediljet lëkure plotësisht të pjerrëta me furnizim me rrymë AC, konzolat e hapësirës së ruajtjes, tavolinat e punës që anulohen dhe mbështetëset e rehatshme të krahëve.

Përveç kësaj, Mustang ka një sasi mbresëlënëse të hapësirës për ruajtje për një avion të kategorisë së tij që mburret me 57 këmbë kub (ose 620 lb) të volumit të jashtëm të bagazheve.

Nëse jeni duke kërkuar për avionin ideal të nivelit fillestar për një deri në tre pasagjerë, Mustang është një zgjedhje tepër kosto-efektive, komode dhe efikase për udhëtime me rreze të shkurtër. Ndërsa Mustang nuk është në gjendje të shkojë bregdet më bregdet, është një frymë e freskët për ata që e dinë se ku duhet të shkojnë dhe duan të arrijnë atje shpejt.

Ai shkëlqen në udhëtimet nga shteti në shtet dhe pushimet luksoze me mure të zhytura për të akomoduar transportin e skive. Të Mustang është tepër i shpejtë, tepër i përballueshëm dhe tepër novator. Mund të transportojë katër pasagjerë.

Cessna Citation Mustang

Cessna Citation Mustang I brendshëm

Cessna Citation M2

Cessna Citation M2 Brendshme

Cessna Citation M2

Brendësia e M2 është klasike Cessna. Krahasuar me modelet e mëdha, të tilla si CJ3 + dhe CJ4, do të faleshe të mendosh se janë i njëjti avion. Sigurisht, ka dallime. Megjithatë, duke gjykuar vetëm për dizajnin e brendshëm, stilin dhe materialet, avioni është i lidhur qartë. Kjo nuk është gjë e keqe! Brendësia e Cessna avioni është komod dhe funksional.

Lexo më shumë  Cessna Citation CJ3 + Vs Cessna Citation CJ4

Duke filluar nga pjesa e përparme e avionit, Cessna Citation M2 përmban një qendër të lehtë freskuese menjëherë pas kabinës. Ndërsa nuk do të jeni në gjendje të krijoni ndonjë vakt me yje Michelin këtu, do të mund të shijoni disa ushqime të lehta gjatë fluturimit tuaj.

Pikërisht pranë qendrës së freskimit të dritës, konfigurimi standard përmban një ndenjëse me pamje anash. Në vend të kësaj ndenjëse, klientët mund të zgjedhin përkundrazi ruajtjen shtesë. Si rezultat, katër sirtarë të mëdhenj mund të vendosen për të rritur kapacitetin e bagazhit.

Duke lëvizur drejt shpinës së avionit do të gjeni katër vende në një konfigurim klubi. Këto vende janë fokusi i kabinës. Vendet janë duke ndjekur plotësisht vendet e lëkundura. Në mes të vendeve do të gjeni tavolina ekzekutive që rrinë larg mjeshtërisë. Cessna has managed to neatly integrate eight large dritaret. These windows allow each passenger a great view and bring in a large amount of natural light.

Në pjesën e pasme të avionit, udhëtarët do të gjejnë një tualet të rripave. Kjo vjen si standard.

Siç pritet nga një aeroplan modern biznesi, sistemi i menaxhimit të kabinës mund të kontrollohet nga pajisja juaj personale. Si rezultat, ju mund të argëtoheni gjatë fluturimit duke transmetuar audio dhe video. Një hartë në lëvizje mund të shihet gjithashtu për t'ju mbajtur të azhurnuar për progresin tuaj të udhëtimit. Për më tepër, udhëtarët mund të kontrollojnë temperaturën dhe ndriçimin e kabinës.

Çmimi i kartës

Vlerësimet aktuale sugjerojnë se Cessna Citation Mustang do të kushtojë rreth 2,500 dollarë në orë për të marrë me qira. Sigurisht, kjo vlerë do të ndryshojë në varësi të disponueshmërisë, rajonit, tarifave të tokës dhe më shumë. Sidoqoftë, për qëllimet e këtij krahasimi, 2,500 dollarë është një vlerësim i drejtë.

Çuditërisht, Citation M2 duhet të kushtojë afërsisht e njëjtë me atë Mustang.

Vlen të përmendet se ndërsa të dy avionët mund të pilotohen nga vetëm një person, operatorët me reputacion charter do të kenë gjithmonë dy pilotë në kabinë. Kjo është për të siguruar maksimumin siguri.

Çmimi i blerjes

Duke qenë se këta avionë konkurrojnë brenda të njëjtës kategori avionësh, janë prodhuar nga i njëjti prodhues dhe përdoren për profile të ngjashme misioni, çmimi i blerjes për të dy është relativisht i ngjashëm.

Lista e re e çmimeve për Mustang në vitin 2006 ishte rreth 3.4 milionë dollarë. Në krahasim, çmimi i ri i listës për Citation M2 është pak më pak se 5 milionë dollarë.

Prandaj, nëse përshtatemi me inflacionin, çmimi i ri për të dy avionët ishte pothuajse i njëjtë.

Nëse i hedhim një sy vlerave të para-pronësuara, një histori e ngjashme vazhdon.

Meqenëse ciklet e prodhimit të këtyre dy avionëve mbivendosen, mund të marrim vlerat aktuale dhe të ardhshme për avionët e së njëjtës moshë.

Merrni një model të vitit 2017 Mustang për shembull. Një avion i kësaj moshe ka një vlerë aktuale prej 3.25 milionë dollarë.

A Citation M2 e së njëjtës moshë në fakt ka një vlerë më të madhe prej 4.2 milionë dollarë.

Interesante, si M2 ashtu edhe Mustang kanë një normë të ngjashme amortizimi vjetor prej 5.2%.

Kjo, pra, do të thotë se në 3 vjet 2017 Mustang vlerësohet të jetë me vlerë rreth 2.8 milionë dollarë ndërsa M2 do të kishte vlerë pak më shumë se 3.5 milionë dollarë.

Nëse jeni duke kërkuar për të blerë një avion para-pronë, mund ta shikoni Kontrollues or AvBlerësi.

përmbledhje

Pra, cili avion është më i mirë?

Epo, Citation M2 e tejkalon pak Mustang në shumë mënyra kuptimplote.

Për më tepër, nuk ka shumë sakrifica për madhësinë shtesë të kabinës dhe, më e rëndësishmja, tualetin e mbyllur.

Për më tepër, të dy avionët kanë një shifër të ngjashme amortizimi dhe ndërsa M2 do të kushtojë pak më shumë për të zotëruar dhe operuar në baza vjetore, për shumë pronarë komoditeti shtesë është një kosto që ia vlen të paguhet.

Birrë i martuar

Benedikti është një shkrimtar i përkushtuar, i specializuar në diskutime të thella të pronësisë së aviacionit privat dhe temave të lidhura me të.

0%

Si duhet të fluturoni me avion privat?

Zbuloni mënyrën më të mirë për ju për të fluturuar me avion privat në më pak se 60 sekonda.

Cili është motivimi juaj kryesor për të fluturuar me avion privat?

Me sa njerëz udhëtoni zakonisht?

Sa fluturime me avion privat keni bërë?

Sa shpesh planifikoni të fluturoni/aktualisht me avion privat?

Sa fleksibël janë planet tuaja të udhëtimit?

A do të fluturoni në kohë piku? (p.sh. festat e mëdha)

A ka gjasa që planet tuaja të ndryshojnë ose anulohen brenda 12 orëve nga nisja?

Cili është njoftimi minimal që kërkoni përpara nisjes?

Sa kontroll dëshironi mbi modelin e avionit? (p.sh Gulfstream G650ER përfundoi Bombardier Global 7500)

Dëshironi të përmirësoni/ulni avionin tuaj sipas nevojës?