Kalo te përmbajtja kryesore

La Bombardier Challenger 650 dhe Gulfstream G280 janë dy aeroplanë jashtëzakonisht të ngjashëm.

Si rezultat, të vendosësh se cila është më e mirë dhe cila është e përshtatshme për ty nuk është një detyrë e lehtë.

Ndërsa të dy avionët kanë shifra të ngjashme të performancës, ka disa ndryshime të jashtëzakonshme që ndihmojnë në diferencimin e këtyre avionëve.

Performance

Së pari, performanca e avionit.

La Bombardier Challenger 650 është mundësuar nga dy motorë General Electric CF34-3B. Secili motor është i aftë të prodhojë deri në 8,729 lbs të shtytjes. Si rezultat, prodhimi total i shtytjes për Challenger 650 është 17,458 bs

Nga ana tjetër, Gulfstream G280 mundësohet nga dy motorë Honeywell HTF7250G. Secili motor është i aftë të prodhojë deri në 7,624 lbs të shtytjes. Si rezultat, prodhimi total i shtytjes për G280 është 15,248 bs.

Ndërsa më e madhe Gulfstream avionët janë më të shpejtë në qiell, e njëjta gjë nuk mund të thuhet për G280.

Shpejtësia maksimale e lundrimit të Challenger 650 vjen në 488 knots. Ndërsa shpejtësia maksimale e lundrimit e G280 është 482 knots.

Megjithatë, Gulfstream ka një lartësi maksimale të lundrimit prej 45,000 metrash. Challenger 650 bie me një lartësi maksimale të lundrimit prej 41,000 metrash.

Përveç kësaj, Challenger 650 është një avion më i etur. Challenger ka një djegie të karburantit prej vetëm 310 gallons në orë (GPH). Në krahasim, G280 djeg 284 galona në orë (GPH).

Varg

Diçka që mund të jetë një surprizë për shumë është diapazoni i G280. Challenger 650 mund lehtë Gulfstream kur bëhet fjalë për shifrat zyrtare të diapazonit.

La Challenger 650 është i aftë të fluturojë deri në 4,000 milje detare (4,603 milje / 7,408 km) pa pasur nevojë të karburantit.

Në krahasim, G280 është i aftë të fluturojë deri në 3,600 milje detare (4,143 milje / 6,667 km) pa pasur nevojë të karburantit.

Sigurisht, si me çdo prodhues të deklaruar shifrat e diapazonit, këta numra janë disi optimistë.

Në mënyrë që të vizualizoni këtë lloj diapazoni, provoni tonë mjet i thjeshtë.

Performanca në tokë

Pavarësisht nga Challenger 650 prodhon shtytje më të madhe, Gulfstream e tejkalon atë kur bëhet fjalë për performancën e pistës.

La Bombardier Challenger 650 ka një distancë minimale ngritjeje prej 5,640 metrash. Në krahasim me Gulfstream G280 ka një distancë minimale ngritjeje prej 4,750 metrash.

La Challenger 650 ka një distancë minimale uljeje prej 2,402 metrash. Ndërsa distanca minimale e uljes së G280 është 2,720 këmbë.

Shifra kryesore këtu është distanca e ngritjes. Një distancë minimale më e shkurtër e ngritjes mundëson që avioni të operojë nga më shumë aeroporte.

Kjo, nga ana tjetër, rezulton në rritjen e kursimit të kohës dhe rritjen e fleksibilitetit. Jo vetëm që më shumë aeroporte janë një mundësi e mundshme, por mund të zgjidhet një aeroport që është më afër destinacionit tuaj përfundimtar. Si rezultat, koha e udhëtimit në tokë do të zvogëlohet.

Dimensionet e Brendshme

Me përjashtim të gjerësisë, G280 mund Challenger 650 kur bëhet fjalë për dimensionet e brendshme.

Një nga ndryshimet më të dukshme midis Challenger 650 dhe G280 është gjatësia e brendshme. Kur bëhet fjalë për gjatësinë e brendshme, Challenger Kabina e 650 është e gjatë 7.8 metra. Në krahasim, G280 ka përmasa 9.83 metra gjatësi.

Ky është një ndryshim i rëndësishëm në gjatësi - rreth 2 metra.

Tjetra është gjerësia e brendshme Challenger Kabina e 650 ka gjerësi 2.41 metra. Në krahasim, kabina e G280 është e gjerë 2.11 metra. Sigurisht, një kabinë më e gjerë do të rezultojë në më shumë hapësirë ​​për shpatulla dhe një korridor më të gjerë. Kjo jo vetëm që do ta bëjë avionin më të rehatshëm kur ulet, por gjithashtu do ta bëjë kabinën më të lehtë për të lundruar.

Më në fund, lartësia e kabinës. Challenger Kabina e 650-s ka lartësi 1.83 metra. Për referencë, G280 mat 1.85 në lartësinë e brendshme.

Zyrtarisht, Challenger 650 është i aftë të mbajë deri në 12. Ndërsa G280 ka një zënie zyrtare maksimale të pasagjerëve prej 10. Kjo është disi e habitshme duke pasur parasysh gjatësinë shtesë të G280.

Sidoqoftë, jo vetëm që nuk ka gjasa që këto aeroplanë të fluturojnë ndonjëherë me çdo vend të mbushur, por gjithashtu do të rezultojë që pasagjerët që fluturojnë në G280 të kenë më shumë hapësirë.

Dhe së fundmi, kapaciteti i bagazhit. Challenger 650 mund të strehojë bagazh 115 metra kub. Ndërkohë, G280 ka hapësirë ​​për deri në 120 metra kub bagazh. Ky është një ndryshim kaq i vogël sa që ka të ngjarë të mbetet pa u vërejtur.

I brendshëm

Kur shikoni brendësinë e këtyre avionëve, është e qartë se njëri është më i vjetër se tjetri. Ndonjë hamendje?

Dorëzimet e Challenger 650 filluan në 2015, krahasuar me dërgesat e G280 duke filluar në 2012.

Sidoqoftë, një zonë ku këto aeroplanë janë të ngjashëm është lartësia e kabinës. Sa më e ulët lartësia e kabinës aq më i këndshëm është ambienti i kabinës. Për më tepër, një lartësi më e ulët e kabinës do të zvogëlojë efektet e vonesës së avionit.

Lartësia maksimale e kabinës Challenger 650 është vetëm 7,000 këmbë krahasuar me një lartësi maksimale të kabinës prej 7,000 këmbë për G280.

Sidoqoftë, mbani në mend se këto shifra maksimale të lartësisë së kabinës janë kur secili avion po fluturon në lartësinë e tij maksimale. Kjo është 41,000 këmbë për Challenger dhe 45,000 këmbë për Gulfstream. Prandaj, Gulfstream fiton por vetëm vetëm.

Bombardier Challenger 650

Me një vëllim total kabine prej 1,146 metra kub, kabina më e gjerë në klasë, dhe lidhja e internetit me shpejtësi të lartë e bandës Ka, Challenger 650 jet është metoda e përsosur e transportit qoftë nëse kërkoni një vend për t'u çlodhur apo një vend për të punuar.

Çdo aeroplan përmban qepje dore në të gjithë kabinën, dhe nëse e specifikoni, futje e bukur prej metali në sediljet e gjera prej lëkure. Një tipar brenda të gjithëve Challenger 650-ta është mungesa e altoparlantëve të dukshëm në muret e kabinës për të siguruar linja më të pastra në të gjithë kabinën. Të gjitha vendet janë mbështetur plotësisht dhe të rrotullueshme për rehati maksimale. Çdo përbërës në aeroplan është ndërtuar me dorë nga Bombardier në fabrikën e tyre në Montreal, duke ju siguruar një aeroplan që është unik në qiell.

Ambienti brenda kabinës mund të kontrollohet me aplikacionin celular i cili lidhet përmes Bluetooth, duke kontrolluar sistemin e argëtimit dhe mjedisin e kabinës. Në konfigurimin e zakonshëm, udhëtarët mund të presin që të gjejnë katër vende klubi prej lëkure në pjesën e përparme të avionit, me katër vende shtesë përballë avionit të avionit.

Së bashku me këto katër vende, të ftuarit mund të gjejnë një divan me katër vende (me jastëkë të bërë posaçërisht). Nëse fluturoni gjatë gjithë natës (ose thjesht keni nevojë për një gjumë), vendet e përparme dhe divani mund të shndërrohen në shtretër. Duke marrë parasysh që lartësia maksimale e kabinës në Challenger 650 është 7,000 metra, mund të jeni i sigurt që do të arrini në destinacionin tuaj duke u ndier i freskët.

La Bombardier Challenger 650 mund të transportojë deri në dymbëdhjetë pasagjerë, dy pilotë dhe një stjuardesë që mund të kujdeset për ju duke përdorur pajisjet më të mëdha në galeri - duke lejuar përgatitjen më të shpejtë të ushqimit. Galeria është e fshehur pas një dere të kontrolluar elektronikisht.

Bombardier Challenger 650

Bombardier Challenger 650 Kabinë e brendshme përpara, katër vende klubi
Bombardier Challenger 650 Brendshme, divan prej lëkure krem, vende klubesh dhe zonë konference
Bombardier Challenger 650 Brendshme, katër vende në pjesën e prapme të kabinës
Bombardier Challenger 650 Prekje me kënd të brendshëm, perspektiva e uljes në vend

Gulfstream G280

Gulfstream Brendshme G280
Gulfstream Brendshme G280
Gulfstream Brendshme G280

Gulfstream G280

Pavarësisht se ishte avioni më i vogël në Gulfstream formacioni ende i merr të gjitha lehtësitë dhe cilësinë që do të prisnit nga cilido Gulfstream. Me një kabinë me përmasa 9.83 metra të gjatë, 2.11 metra të gjerë dhe 1.85 metra të gjatë, ka mjaft hapësirë ​​për të lëvizur rehat gjatë fluturimit. Me opsionin për të konfiguruar kabinën për të vendosur deri në 10 pasagjerë dhe hapësirë ​​për deri në pesë pasagjerë për të fjetur.

Ekzistojnë dy shtrirje kabinesh që ofrojnë kapacitetin maksimal të 10 ulëseve, njëra që përmban një rregullim të uljes përpara me dy klube dhe katër vende përballë një divani me tre vende (vini re se vetëm dy vendet e skajshme të divanit mund të përdoren për ngritje dhe ulje). Konfigurimi tjetër zëvendëson divanin me dy vende individuale në konfigurimin e një klubi. Vendet e klubit mund të konfigurohen në shtretër, së bashku me divanin.

Në pjesën e pasme të kabinës ka një tualet të mbyllur plotësisht, me një vakum WC, lavaman dhe dollap për të varur rrobat. Vazhdoni të shkoni më tej dhe do të gjeni ndarjen e bagazheve e cila mund të ruajë 120 metra kub bagazhe, me një kufi maksimal të peshës prej 1,980 paund. Lartësia maksimale e kabinës në G280 është 7,000 këmbë – e ngjashme me shumë avionë – dhe niveli i zhurmës së kabinës qëndron rreth 70 dB. Sa më e ulët të jetë lartësia e kabinës dhe sa më të ulëta të jenë nivelet e zhurmës, aq më pak vonesë ajrore do të ndjeni kur të mbërrini në destinacionin tuaj përfundimtar.

Kur ecni në bordin e G280 së pari do të vini re galerin që ndodhet përballë derës kryesore. Me karakteristika standarde përfshirë ruajtjen e ftohtë, një krijues kafeje, sirtar akulli, lavaman të nxehtë / të ftohtë, countertop sipërfaqe të ngurtë, ndarje të ndezur të ekranit dhe një enë të madhe për mbeturina. Për më tepër, galeria përmban Gulfstream sistemi i menaxhimit të kabinës (CMS), duke lejuar pasagjerët të kontrollojnë të gjithë mjedisin e kabinës nga ky panel master. Ekziston gjithashtu një aplikacion në dispozicion që lejon udhëtarët të konfigurojnë mjedisin e kabinës, të tilla si ndriçimi dhe temperatura e kabinës, nga komoditeti i sediljes së tyre.

Çmimi i kartës

Kur bëhet fjalë për chartering këto aeroplanë Gulfstream G280 është më pak i shtrenjtë se Bombardier Challenger 650. Sidoqoftë, ju lutem vini re se ka shumë faktorë që ndikojnë në çmimin e një charter jet privat. Prandaj, çmimet do të ndryshojnë në varësi të misionit.

Çmimi i parashikuar për orë të charter të Challenger 650 është 6,600 dollarë.

Në krahasim, çmimi i parashikuar për orë i charter i G280 është 5,650 $.

Ju lutemi mbani në mend se këto çmime janë vetëm vlerësime. Ekzistojnë një larmi faktorësh që mund dhe do të ndikojnë në çmimi charter i një avioni privat.

Çmimi i blerjes

Dhe së fundmi, sa kushton çdo avion për të blerë?

La Bombardier Challenger 650 ka një çmim të ri liste prej 32 milion dollarë. Në krahasim me Gulfstream G280 ka një çmim të ri liste prej 25 milion $.

Sidoqoftë, çmimi i blerjes së këtyre avionëve fillon të bëhet vërtet interesant kur shikoni ato vlera e pronesise.

Sipas Libri i avionëve Bluebook, një pesë vjeçar Challenger 650 do t'ju kthejë 15 milion dollarë.

Kjo është një ruajtje prej 47% e vlerës për pesë vjet. Në një shumë dollar, prisni të humbni 17 milion dollarë gjatë pesë viteve të pronësisë me Challenger 650. Sigurisht, kjo është vetëm vetë avioni - duke përjashtuar ndonjë nga kostot e përfshira në pronësinë e avionëve privatë.

Në krahasim, një G280 pesë vjeçar vlerësohet se kushton 13 milion dollarë. Kjo është një rënie në 12 milion dollarë për pesë vjet.

Prandaj, rezultatet në G280 do të shohin një ruajtje prej 52% të vlerës për të njëjtën periudhë kohe.

përmbledhje

Në fund të fundit atëherë, cili prej këtyre dy avionëve është më i mirë?

Ndërsa performanca e përgjithshme e këtyre avionëve është jashtëzakonisht e ngjashme, brendësia e G280 tregon vërtet moshën e modeleve të avionëve.

Me përjashtim të kabinës më të gjatë, Challenger 650 ofron një përvojë më të mirë të kabinës krahasuar me G280.

Sidoqoftë, nëse po kërkoni të blini njërin nga këto dy avionë, Gulfstream G280 ka shumë më shumë kuptim. Ruajtja e vlerës së saj është shumë më e lartë se ajo Challenger 650.

Megjithatë, mbani në mend se G280 nuk është unik në aftësinë e tij për të mbajtur një sasi të konsiderueshme vlere. Shikoni Challenger 650 kundrejt Praetor 600 or Dassault Falcon 2000LXS.

Birrë i martuar

Benedikti është një shkrimtar i përkushtuar, i specializuar në diskutime të thella të pronësisë së aviacionit privat dhe temave të lidhura me të.