Оди до главна содржина

На основите

Дознајте повеќе за основите на приватен млазен авион

Gulfstream со темна боја на аеродром во текот на ноќта со светлина зад неаНа основите

Како да се оптимизира продуктивноста на деловните приватен авионски патувања

Се разбира, за патувањето е потребно време, што може да биде штетно за вашата зафатена работа или личен распоред. За среќа, постојат начини на кои можете да го оптимизирате вашиот…
Александра
23 Февруари 2024
Приватен бел деловен авион на пистата се подготвува за полетување. Млазовите со топли издувни гасови доаѓаат од млазни моториНа основите

Водич за прозорци со приватен млазен авион: историја и карактеристики

Прозорците на авионите постојано еволуирале со текот на времето. Иако тие првично може да изгледаат вообичаено и вообичаено за сите авиони - од комерцијални авиони до приватни авиони,…
Бенедикт
10 јануари 2024
Gulfstream Внатрешност G650 со креветНа основите

Спални соби со приватни млазници - Откријте ги приватните авиони со кревети

Спални со приватен авион доаѓаат во сите облици и големини. И, почесто отколку не, приватните авиони немаат посветени спални соби. Посветените простории за спиење се…
Бенедикт
19 2023 октомври
Зајдисонце Полетување Подготовка на Cessna Citation во КалифорнијаНа основите

Колку се безбедни приватните авиони? Дали приватните авиони се побезбедни од комерцијалните авиокомпании?

Кога се размислува за патување со авион, безбедноста обично е во првите редови на повеќето патници. Дебатата помеѓу безбедноста на патувањето со приватен авион наспроти комерцијалната…
Бенедикт
13 2023 октомври
Човек соблекува маска за лице со приватен авионНа основите

Квалитет на воздух во кабината на приватен авион – Колку е чист воздухот во кабината на приватен авион?

Квалитетот на воздухот во авионот понекогаш е загрижувачки за патниците и како тие можат да постигнат подобар квалитет на воздухот кога летаат со приватен авион. …
Бенедикт
1 2022 септември
Приватен авион се полни со горивоНа основите

Запира приватно авионско гориво - с Everything што треба да знаете

Без разлика дали летате со приватен чартер -авион, членство во џет -картичка, припаѓате на програма за фракционална сопственост или дури целосно поседувате сопствен авион, гориво…
Бенедикт
22 2021 октомври
На основите

Одржливо воздухопловско гориво (САФ) - С Everything што треба да знаете

Со оглед на обемот на гориво што го трошат приватните авиони, заедно со значителниот пораст на трошоците за гориво, важно е да се разговара за алтернативи на традиционалните…
Бенедикт
8 2021 октомври
Внатрешност на приватен авион од предната страна на кабината гледајќи наназад со пернициНа основите

Карактеристики за внатрешен дизајн на приватен авион и најлуксузните приватни авиони

Внатрешниот дизајн на приватен авион доаѓа со многу карактеристики и многу варијации. Дизајнерските тимови поминаа безброј часови за да се осигураат дека ќе го произведат најдобриот приватен авион…
Бенедикт
24 Февруари 2021
Embraer Legacy такси за полетувањеНа основите

Причини за патување со приватен авион - што да знаете

Многу луѓе сметаат дека приватните патувања со авиони изобилуваат со слава и богатство на славните. Портретите на филмовите носат слика на софистицираност и час каде гостите можат да се одморат
Бенедикт
9 Февруари 2021